Detone (Alternatif) - İzmir

dün hayatımın ilk doğum günü partisiydi ve tahmin ediyorum ki en güzeli kalıcak...çok teşekkür ediyorum..ne kadar mutlu olduğumu anlatamam..özellikle şarkılar için minnettarım..umuuut sizleri tanıdığım için de öyle :)

drummeragresif demiş ki:
ben gidiorum bgn 6'da zonguldaga 2 hafta yokum :( benm icinde DeToNe gecelerinde eglenin ben icinde hoplain zıplayın :( Ben gelince sansı yok oyle boyle eglenmicem ;) basarilar arkadaslar DeToNe Forever...

iyi yolculuklar kardeş....teşekkurler...eglenmeye devam... ;)

Adı gibi detone olan, türkçe şarkılarını bile anlaşılamyan bir uslupla söyleyen, ne vokolistinin ne diğer grup elemanlarının performansını beğendiğim vasatın altında amatörümsü grup...

purplelife demiş ki:
Adı gibi detone olan, türkçe şarkılarını bile anlaşılamyan bir uslupla söyleyen, ne vokolistinin ne diğer grup elemanlarının performansını beğendiğim vasatın altında amatörümsü grup...

işte şimdi cırtladın.bende seni aklı başında doru düzgün laflar eden,düzgün eleştirebilen biri sanmıştım.hayal kırıklıına uğrattın beni.

artcore demiş ki:
purplelife demiş ki:

işte şimdi cırtladın.bende seni aklı başında doru düzgün laflar eden,düzgün eleştirebilen biri sanmıştım.hayal kırıklıına uğrattın beni.

;)

purplelife demiş ki:

demissin... ama anemi sayfasina da yine ayni gun hatta ayni saatlerde,

purplelife demiş ki:
Sevilen bir grubunun nefret edenleri de olabilir. Bu her zaman her dalda her şeyde böyledir. ilginç bir durum yok aslında.. Hiç bir zaman genel bir beğeni yoktur ve herkesi asla memnun edemezsiniz. Güzel ve normal olan da budur zaten....

eywallah da.. bu, fikirlerini paylasirken nezaketten uzaklasmani gerektirecek bir durum olmamali.. detone'den bu polemik icin cok ozur diliyorum, bunu gostermeden duramadim sadece..

WW, Detoneyle ilgili bir anımı anlatmak istiyorum. Yıl 2005 yer Beri Bar. Tamamiyle spontane kimin sahne alacağına bakmadan gittiğim bir Beri günüydü. Barda çıkacak grup Detone. Normalde canlı müziğin başlaması gereken saat 21.00 -21.30 iken Detone grubu saat 22'de anca sahneye çıkabildi. Sahneye çıktılar tam ısınma turunda bir şarkı söylediler ki teknik arıza yaşadılar tamam olabilir dedik anlayışla karşıladık 20 dakika ara verdiler. Tekrar bir şarkı söylediler yine teknik sorun yine 20 dakika ara. yani biz bardakiler ordayız onları dinlemeye gelmişiz canlı performans bekliyoruz umurlarında değil. arayı uzattıkca uzattılar..
Aslında benim en önemli eleştirim şu: gerçekten söyledikleri şarkıya katılmak istiyorum ama na-mümkün. Vokalist şarkı sözlerini yutarak şarkı söylüyor. Bence iyi bir grup olabilmek için Mor ve Ötesi solisti Harun Tekin'in söylediği gibi şarkıyı söylerken Türkçeyi çok iyi kullanmak gerekir. Daha önceki Aneminin sayfasında yazdığım gibi bir gurubun fanı olduğu gibi onu kötü eleştirecek beğenmeyecek kişiler de olacaktır bu çok normal. Bunu kendimle çelişiyor gibi göstermeni anlayamadım. Sonuçta beğendiğim bir grup olan Anemiye de neler diyorlar ben tutup da onlara nezaketsiz vs şeklinde geridönüş yapmıyorum. Hatta sözümü alıntı yapmışsın bir daha oku istersen - nezaketsizlik yapma doğru eleştir- vs şeyler kullanmışmıyım. gayet ortama pozitif bir şekilde düşüncemi yansıtmışım. Detoneyi beğenmiyorum. saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum. vasatın altında buluyorum dedim bu benim düşüncem . saygı duyarsın ya da duymazsın benim için önemli değil. Burası bir forum köşesi. insanlar beğenilerini eleştirilerini sunacaklar. benim uslubum budur bu gruba karşı. Belki bu şarkıyı söylerken kelimeleri yutma eleştirimi ciddiye alıp ona göre şarkı söylerler belki benim gibilerini de fanları yapmayı başarabilirler.
Derdim polemik yaratmak değil. Detone grubundakilerin eleştiriyi kaldıramayacak yapıda insanlar olduğunu da sanmıyorum . Eyvallah derler ya da biz böyleyiz bizi seven böyle seviyor zaten biz halimizden memnunuz derler. ok. ben de ne düşündüklerini öğrenirim bu kadar.

saygi duyariz canim, ne demek, saygi bizden...

biz vokalin ne dedigini anliyoruz, beraberce soyluyoruz sarkilari, coverlari, besteleri..

teknik ariza olmasa detone keyfe keder program arasi vermez..

eglenmeye devam DDEEETTOOOOONNNNNEEEEEEEE!!!!!!!!!!

:zipla

purplelife eleştiriyle hakaret arasındaki farkı ayırt edebilecek kadar olgun olduğunu düşünüorum.şöle kendine rağmen şu yazdıını bir kez daha oku ve anla ki resmen hakaret etmişsin.sana kulak vermelerini istiosan daha ılımlı yaklaşmalısın bence. böle devam edersende kimse seni takmazz:)

walla detone de cok eglenıyoruz :dans bagıra bagıra eslık de edıyoruz :LOL: ayrıca yerı geldıgınde detone uzun programlarda yapmıstır :!: teknık arızaların olması da gayet mumkundur ;) sonuc: detoneyı sevıyoruzzzzzzzz, eglenıyoruzz, kopuyoruz, biz mutluyuz :LOL:

Adı üstünde canlı performans her şey olabilir.
kesinlikle işlerini çok iyi yapıyorlar bir kere parçayı çalarken söylerken kendileri eğleniyorlar ve bu da bizlere yansıyor.
Piyasadaki bazı tanınmış (tanınmış diyorum çünkü gördümki izmirde tanınmakla profesyonelliği aynı şey zannediyorlar) guruplar gibi kullandıkları sağlam setupla bile kirli çalıp üstüne ses yoksulu vokalleriyle topu gelenlere atmıyorlar...
Bu da benim kişisel fikrim :!:

ya detone iidir ya. teknik sorun olur koskoca metallicanın konserinde bile kirk ün gitarı bozuldu orionun ortasında. yani bunlar cok dogal. sözleri yutma oalyına bişe diyemicem. "yani bence yutuyoda" dense kimse bişey diyemez. yok biz duyuyoruz hade lan denmesi yannış bence. adamın kendi fikri yani. dimi ama :roll:

detone yeni kadrosu ile 2006 yılının şubat ayının ilk haftasında tekrardan sahne almaya başlamıştır,2005 yılında izlediğin grup için ben bi yorumda bulunamam,,
teşekkürler..

bu arada bu forumda ve detone.net adresinde her zaman belirttiğimiz gibi....
her çarşamba cumartesi beri blues bar
başlangıç saati....22:00 dir ve bir aksilik olmadığı sürece böyle olacaktır...

buyrun gelin kopmaya..

seroberto demiş ki:
detone yeni kadrosu ile 2006 yılının şubat ayının ilk haftasında tekrardan sahne almaya başlamıştır,2005 yılında izlediğin grup için ben bi yorumda bulunamam,,
teşekkürler..

bu arada bu forumda ve detone.net adresinde her zaman belirttiğimiz gibi....
her çarşamba cumartesi beri blues bar
başlangıç saati....22:00 dir ve bir aksilik olmadığı sürece böyle olacaktır...

buyrun gelin kopmaya..

+1

yeni şarkılarımız...

sezen aksu..kalbim egede kaldı

leman sam...masal perisi

duman.........yanıbaşımdan

emre aydın......dayan yalnızlığım

fikret kızılok......haberin var mı?

geriside gelicek.....saygilar

yaff bi hasta olduk yattık 3 gün neler olmuş... ortalık bi celallenmiş ;)

eleştiri yapan arkadaşın tabii ki sölediklerine saygı duyulmalı... fakat bazı

gerçeklerinde altını çizmekte fayda var die düşünüyorum ;) 7 senelik

bir detone dinleyicisi olarak; detone hiç bi zaman geri adım atmamış

sürekli ilerleme kaydetmiş bi gruptur... hele ki su son halini aldıkta sonra

bence tam anlamıyla herşeyiyle gerek sahne performansı gerek

seyircisiyle diyaloğu gerek beste çalışmaları vs... vs.... tabii ki herkes

beğenicek die bişi yok... izmirde canlı performans olarak sahneye çıkan

grupların çoğuyla iletişim halinde olduuğumdan bildiim bişi varki detone

kadar seyircinin nabzını ölcen; amaç edindiği "eğlendirme" faktörünü

gerçekleştirip gerçekleştiremediğinin bu kadar üstünde duran bi grup

daha olmadığı... :!: detone nin yaptığı çalışmaları; kalınan uykusuz

geceleride bilen bi insan olarak.... ki bunların hepsi malum bizler için...

detone dinleyicileri için... yeni parça... yeni beste.. yada daha iyi

çalabilme uğruna yapılan çalışmalardan bahsediorum... vugulamak

istediğim işte bunlara karşılık yani "emeğe saygı" arkadaşlar.. yani bence

bi eleştiri yapılırken bunlara saydı duyularak o çerçeve içerisinde eleştiri

yapılmalı.... :arrow: :arrow: :arrow:

purplelife demiş ki:
Herkes ikinci şansı hak eder. Peki ilk fırsatta Beri'ye dinlemeye geleceğim sizi. Görüşmek üzre...

herzaman bekleriz...

eglenmeye devam...DETONE bugun BERİ BAR da arkadaşlar..bilenler biliyo zaten ..bilmiyenlere lutfen duyuralim...saygilar... saat 22:00 görüşmek üzere...

hehe bu arada iki yeni şarki daha var....oda supriz olsin akşam gelenler dinliyebilirler.. ;) :arrow:

Geri