Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

bu da benımkisi sizinkiler yanında biraz klasik kalıyo ama , 1987 Stratocaster

Resim053.jpg
amerikan standartların bu köprüleri daha güzeldi görüntü açısından. Zaten şimdikilerle arasında hiçbir farkı yok. Sadece saddlearın tel gözleri daha ince uzun

Gitar da benim, fotografi da ben cektim :)
süüper, ya sizden ricam olacak. benim gitara edge zero taktıracağım da, edge zeronun üzerine montajlandığı o boşluğun ebatları tam ne kadar diye danışacaktım. İnternette bi resim var ama bazı yerleri çok karmaşık. Altta resmini verdim. aslında bana lazım olan şu darlığın boyu, bir de edge zeronun vidalara oturduğu kısmın tam eni. o 8 yazdığı kısımda köprünün uzunluğu yani. Şimdiden teşekkürler

Dosyalar

• 2qjdea8.jpg
    2qjdea8.jpg
    121 KB · Gösterim: 239
Saka yapiyorum abi sakin :D yoksa biliyorum Turkiye sartlarinda telefona okadar para dokmenin hicbir anlami yok.
alınmayın da benimde iş yerimde bazı şahıslar böyle sektörlere verilen paraları tiye alıyorlar uyuz oluyorum. İkinci el Catch-o-matio gitar standı bulmuşum da 50-60tl vermişim diye laf ediyor. Stand biraz akustiğe hitap ediyor ve bilen vardır aranızda mekanik bir stand. Tuhaf mı sizce. Aslında Ibanez'in üçgen bir standını alacaktım ama yoktu, bulamadım.

alınmayın da benimde iş yerimde bazı şahıslar böyle sektörlere verilen paraları tiye alıyorlar uyuz oluyorum. İkinci el Catch-o-matio gitar standı bulmuşum da 50-60tl vermişim diye laf ediyor. Stand biraz akustiğe hitap ediyor. Tuhaf mı sizce. Aslında Ibanez'in üçgen bir standını alacaktım ama yoktu, bulamadım.

Yahu niye geçmişten bu kadar alıntılama yapıyorsunuz anlamadım. Hem stand bir ihtiyaç sonuçta. Lüks sayılmaz. Sana bu konuda kim laf etmişse kendi işine baksın.

Ha o muhabetten sonra bana zorla telefon hediye edildi ayrıca, yani biz de bulaştık teknolojiye, kaçamadık :)

Ben de, Les Paul Ultra gitarıma bir el atmak istedim kendi zevkime göre.

Burgular, köprü, switch, jak girişi, manyetikler ve çerçeveleri , pickguard ve knoblar bundan nasibini aldı.

Akrilik sprey gold boya ile bikaç kat boya atıp, üzerine bir iki kat vernik attım.

Bu akrilik boya işini Ferhat abimden (@elephantnoises ) esinlendim ama metal aksamlarda boya tutar mı bilemiyorduk. Tutuyormuş, onu öğrendik. Kendisi gitarın bu halini her ne kadar beğenmese de (kıskançlık) ben sevdim.

Gitarın önceki hali :

Son Hali :

Ben de, Les Paul Ultra gitarıma bir el atmak istedim kendi zevkime göre.

Burgular, köprü, switch, jak girişi, manyetikler ve çerçeveleri , pickguard ve knoblar bundan nasibini aldı.

Akrilik sprey gold boya ile bikaç kat boya atıp, üzerine bir iki kat vernik attım.

Bu akrilik boya işini Ferhat abimden (@elephantnoises ) esinlendim ama metal aksamlarda boya tutar mı bilemiyorduk. Tutuyormuş, onu öğrendik. Kendisi gitarın bu halini her ne kadar beğenmese de (kıskançlık) ben sevdim.

Gitarın önceki hali :

Son Hali :

Oğuz, özellikle potanslar çok hoş olmuş. :)

Geri