Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

bembeyaz tuşenin olayı nedir?
Phenolic olarak geciyor, sentetik poksi benzeri bir malzeme:

649E2987-111C-4673-A188-CF246E2BA84B.jpeg

İbanez az224 hakkında neler düşünüyorsunuz var mı bu modeli yada bunun benzeri olan ibanezin strat modellerini denemiş olan? İbanez tim henson signature yada andy timmons signature vs. Amerikan fenderler ile karşılaştırılabilir mi?

İbanez az224 hakkında neler düşünüyorsunuz var mı bu modeli yada bunun benzeri olan ibanezin strat modellerini denemiş olan? İbanez tim henson signature yada andy timmons signature vs. Amerikan fenderler ile karşılaştırılabilir mi?

Yasin,

bence sıfırdan bir başlık açıp niyetini orada açıklaman daha faydalı olur. Bir de gitar bazlı karşılaştırma milyonlarca yapılabilir, ben şu tarz müzik yapmak istiyorum şu modeli düşündüm , alternatifi ne olur gibi bir yaklaşım seni daha iyi ilerletir.

diye düşünüyorum ben.

Sevgiler.

Oradaki oyuk kısım alyan için yeterli olmuyor mu?

Benim hayatımda gördüğüm en ayar işkencesi gitar arkadaşımın Fender Japon 62 Bigsby tremololu telesi. Arkadaşım ayar işlerinden anlamaz, bana getirir. Fender o gitarı bence sevmediği insanlara satıp intikam almak için üretmiş. Truss rod ayarı sapın alt tarafında sizinki gibi ama oyuk yok. Sap ayarı için sapı sökmek şart, gevşetmek de olmuyor. Telleri gevşetince lanet Bigsby'den çıkıyor teller ve tekrar oturtmak tam bir işkence. O gitara bir tel seti değişimi + sap ayarı yaptığım sürede en az 5 gitarın işini bitiririm.

Sap baseball sopasi gibi gozukuyor (sap cebi kisminda baya yuksekte duruyor gibi). Bir kere ayarlaninca bir daha ayar gerektirmez gibi. :)
Daha fazla fotograf ve biraz bilgi verir misiniz gitar hakkinda?

Sundan olsa bir tane cok guzel olur.
Valla bu gibi sap dibinden ayarlı gitar elime geçtiği gibi sapa çelik insertleri çakıyorum, oh mis. İstediğim gibi söküp takıyorum.

Ekrem hep japon sıkardı bu sap ayarı sırasında, sap cebindeki vidaları takarken... Ondan öğrendim, sağolsun, ve yıllardır uygularım. Çok da yararını gördüm.

Ama elbette çok gıcık bir şey... Tek parça maple olunca hani değer diye düşünüyorum doğruya doğru da... Rosewood alette hiç gerek yok bence. Benim kafanın da psikolojik olduğunun farkındayım.

Gitar da gösterelim madem gelmişken:

20200628_165737-sm.jpg
20200628_165453-sm.jpg

B

Oradaki oyuk kısım alyan için yeterli olmuyor mu?
Pickguard ve alyan girecek oyugu genisleterek modifiye edenler var. Sizi ikenceden kurtarmak adina, etkili bir modifikasyon olabilir.
Sundan olsa bir tane cok guzel olur.

Oyuğa erişmekteki engel sap cebi değil pickguard. Ufukta bir pickguard değişikliği görünüyor, yeni pickguarddan biraz malzeme kaldıracağım sökmeden erişim sağlamak için.

Daha fazla fotograf ve biraz bilgi verir misiniz gitar hakkinda?

Kendisi 2010 üretimi bir 013-1002-340. Adettendir, Amerikan Standard tokatlar, Deluxe'un trafikte önünü keser, Custom Shop gördü mü topuğuna sıkar, Masterbuilt görürse karısına kızına sarkar. Evin ayrı odasında tutuyorum o yüzden, diğer gitarlarla bir araya getiremiyorum, huzurumuz kalmadı. Olsun ama, tonu oturdu ya, bana yeter, bir takım hayvanlıklarını tolere edebilirim.

IMG_2605 2.jpg

Tamamen toparlayınca daha güzel fotoğraflarını koyarım. :)

Geri