Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Hayir, telecaster icin uretilen Texas Special'larin da "Custom Shop" olan ve olmayan verziyonlari vardi ama Fender bunlardan sadece gercek Custom Shop olanlarini ayri olarak manyetik seti halinde (yani gitar uzerinde gelen degil) satiyor. Diger "Custom Shop" uretimi olmayan set de sadece 2013 sonbahar oncesinde American Special teleler uzerinde stock olarak geliyordu. Burada bu konuda detayli bilgi mevcut:

Sadece durum stratlarda da ayni miydi emin degilim ama dedigim gibi teyit etmek kolay. (Custom Shop'larda manyetik kablolari da "cloth" oluyor digerlerinde degil.)

Son düzenleme:
Aslında custom shop bir pazarlama taktiği olarak belli dönemlerde üretim modeli aynı olan bazı manyetik serilerine geldi. Benim takibimde olan 1998 2005 2008 2012de bazı manyetiklerin modelleri aynı bile olsa üretim ve malzemelerinde ufak farklılıklar var. Yenileri takip etmedim bilmiyorum. Bunların dışında custom shop olmasına rağmen cs stickerı eklenmeyebiliyor gitar üzerinde gelen cs serilerine, fender supporta özellikle sormuştum. Bir de olay custom shop olmasının dışında pakette satılanlar daha stabil speclsrle üretilirken gitarların üzerindeki sarım sayıları daha rastgele oluyor, ohm değerleri değişiyor benim karşılaştığım kadarıyla, gibsonlarda da bu böyle ama gibson bunu gitara göre ayarlandığını iddia ediyor, fenderi firma olarak biraz anladıysam buna bilerek uğraşmaz hayatta :D . Üretim kontrol eksikliğinden tahminen.

Hazır yazmışken denk geldi fender kasalarla yeni stand denemesi
IMG_20230918_200409.jpg

Ohhh...Bu Fender'ler ne? Ortadaki bir partscaster sanirim.
Önceden paylaşmıştım ama çok eskilerde kalmıştır. Pembe ile birlikte partcaster ve ana gitarım aslında. 1962 fender jazzmaster sapını mjt strat gövde ile birleştirdim. Fender 69' AY set ve fender vintage serisi aksam var genel olarak. Treble bleed ve orange drop var bağlantıda. Yakında mint pickguard ve capasitor switch eklemeyi düşünüyorum.
SAVE_20230919_245137.jpg

Harikaymis. Tekrar tekrar paylasin da gormeyenler de gorsun bu guzellikleri :) Gule gule kullanin. Teleler nedir?
Bir tanesi fender telebration 52 hot rod telecaster. lollar single manyetikle değiştireceğim neckteki humbuckerı, bakalit pickguard bakıyorum bakalit plaka bulabileceğim bir yer varsa yardımcı olun lütfen,
Diğeri fender 72 reissue thinline tele, wide rangelerin yerine gretsch dynasonic set taktım ama bağlantısını beceremedim.
IMG-20230109-WA0023.jpg

IMG-20221120-WA0020.jpg

Bir tanesi fender telebration 52 hot rod telecaster. lollar single manyetikle değiştireceğim neckteki humbuckerı, bakalit pickguard bakıyorum bakalit plaka bulabileceğim bir yer varsa yardımcı olun lütfen,
Diğeri fender 72 reissue thinline tele, wide rangelerin yerine gretsch dynasonic set taktım ama bağlantısını beceremedim.
161309 eklentisini görüntüle
161310 eklentisini görüntüle
Bakalit plakayı bende bulamadıydım 2 sene önce. Reverbten almıştım sonra usa.dan geldi. Reverbe bakın derim

161309 eklentisini görüntüle
161310 eklentisini görüntüle
👍 Supermis tele'ler... Bende de bunlarin yakin akrabalari American Vintage '52 ve '69 Thinline tele var. :) Bakalit plaka nerde bulunur bir fikrim yok malesef.

Geri