Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

ygt demiş ki:
metin türkcanın kullandığı esp eclipse 2 diye biliyordum ama 1 le 2 nin farkı ne ki ?

Valla orası biraz karışık ama okuduğum kadarıyla Amerika'da Gibson ESP'ye dava açtı (Les Paul'ün dizayn patenti vs dolayısıyla) ESP'de ya davayı kaybetti ya da sonuçlanana kadar satış kaybetmemek için Eclipse'te hafif bir dizayn değişikliği yaptı.
Mesela 2+2 yerine 2+1 vol/tone düğmesi gibi. Cutaway'i de hafif değiştirdiler sanırım, 1'deki biraz daha çıkıntılı gibi. Eclipse 1 davaya kadar üretilmiş olan Les Paul kopyası olan model, 2 ise yeni dizayn. Zaten şu anda Amerika'da 1 pek bulunmaz sanırım, sadece 2 var.
Benim gitar da 2006 üretimi zaten tahminimce son üretilenlerden filan olmalı.

secks demiş ki:
solitude71 güle güle kullan, çok güzel görünüyor.

ayıptır sorması sıfır mıdır bu gitar? altın kaplamalarda hiç solma yok da.

Sağol, darısı herkesin başına istediği gitar için.

Sıfır. Hatta ayıptır söylemesi ben kıyamıyordum paracıklara hanım ağzımı arayıp punduna getirip doğumgünü hediyesi almış bana. İlk heves vaşş diye giriştim ama daha toplasan 10 saat çalmamışımdır.

Sarı hardware (altın kaplama) ise her çalıştan sonra sildiğim için benim 2 senelik Neil Zaza'da bile hala sıfır gibi pırıl pırıl. Eh buna da aynı özeni gösterecez artık, eşşek değiliz ya :D

solitude71 demiş ki:
secks demiş ki:
solitude71 güle güle kullan, çok güzel görünüyor.

ayıptır sorması sıfır mıdır bu gitar? altın kaplamalarda hiç solma yok da.

Sağol, darısı herkesin başına istediği gitar için.

Sıfır. Hatta ayıptır söylemesi ben kıyamıyordum paracıklara hanım ağzımı arayıp punduna getirip doğumgünü hediyesi almış bana. İlk heves vaşş diye giriştim ama daha toplasan 10 saat çalmamışımdır.

Sarı hardware (altın kaplama) ise her çalıştan sonra sildiğim için benim 2 senelik Neil Zaza'da bile hala sıfır gibi pırıl pırıl. Eh buna da aynı özeni gösterecez artık, eşşek değiliz ya :D

geçmiş doğumgünün de kutlu olsun madem :)

anti-social demiş ki:
steve vai'nin üzerinde s.vai yazan altın künyesi de varmış.sünnette takmışlar bu gitarla beraber.

O adamın böyle bir kültürden geliyor olması lazım gerçekten yoksa bu kadar kıro olunamaz. :mrgreen: Beğenen arkadaşlar beni affetsinler ama JEMlerin çoğu özellikle de bu bir önceki sayfada olan bence biraz kıro :D

DaveMustaine_64 demiş ki:
anti-social demiş ki:
steve vai'nin üzerinde s.vai yazan altın künyesi de varmış.sünnette takmışlar bu gitarla beraber.

O adamın böyle bir kültürden geliyor olması lazım gerçekten yoksa bu kadar kıro olunamaz. :mrgreen: Beğenen arkadaşlar beni affetsinler ama JEMlerin çoğu özellikle de bu bir önceki sayfada olan bence biraz kıro :D

80lerin havasında bu tip gitarlar bolca kullanılıyordu.bknz kiss , dokken , poison, mötley crue nun kullandığı gitarlar.steve vaide frank zappa gibi uç bi müzisyenle çalışmış alcatrazla glam hard rock tarzına kaymıştır.bu tip can canlı gitarları kullanması gayet normal.şekli şemali belli olmayan gotik kara kara ceksınları bc richlerdende (ki eskiden en can canlı gitarları yapardı kendisi sonradan deathçi gitarı oldu) pembe bi charvelli tercih ederim.tabi birazda bu zevk kişinin dinlediği müzikle doğru orantılı gelişebiliyo :D yada ben hakkatten çingeneyim :D

janmoreye demiş ki:
night_slash_rain demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
night_slash_rain demiş ki:

buda benden olsun :)
haydi hayırlı gunler :D

abi yapma şöyle ya gözümüze sokar gibi , zaten imzana ikidebir gözüm kayıyo :LOL:

şaşı olacan zaten yakında :p
Fotoğraf hangi dükkanda çekildi sormasıayıp?

acıkcası bende bılmyorum, ben aletı almadan önce, satan arkadastan fotograflar ısterken, bana gonderdıgı fotograflar :D
ben üşendim çekip koymaya.. ama foto makinası alayım, hemen kendi çektiklerimide koyarım

Geri