Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

halilpazarlama demiş ki:
arkadaş farkında olmadan giydirmiş jacksona , metalden başka bişey çalınıyomu diye :D
ulen caktirmadan Jackson'a laf sokalim dedik, onuda yuzumuze gozumuze bulastirdik emi. :p

jacksonke1'cim dedigin gibi metalcilerde jackson var diye ben jackson'u metal gitari olarak goruyorum, baska stil calinmaz, calinmamali falan demedim ama, tabiikide istedigini istedigin gitarla calarsin. Ama jackson metale uyumlu demeye calistim.
Zaten elime alip calmadan Jackson'mi PRS mi diye sirf metal caliniyo, bluescu caliyo diye kara vermiycem hangisini alicagima yav... panik etmeyin ben metal gitari dedim diye hic bi gitar metal gitari olmaaaz :D
2 senedir sumuklu sumuklu gitar calanin bisey demesiylen bisey olmaaz
Hade iy gunner

yav jacksonlarla PRS ler çok farklı gitarlar.bence en iyisi musicman veya carvin al her yola gelen çok sağlam gitarlar.imzanda manchester gördüğüm için söylüyorum :D burdan biri yazsa bende bu öneriyi sunsam herhalde gülerdi bana :D ama yurtdışına çıktığına göre burada olmayan gitarlardan al bence jackson ibanez fender burda dolu , bi custom charvel , hamer , steinberger filan al sonra yazın izmire gel aldığın paraya bana sat yok hatta ikinci el indirimide yap :D bak hatta musicman axis bulabilirsen süper gitar.

musicmanaxis.jpg

MusicMan Axis'i uzaklarda arama. :p Tayf Müzik'te trans red quilted mapleli çok hoş bi modeli mevcut, Türkiye'deki bi kaç MusicMan'in fiyatları da gayet uygun, aklında olsun. =)

Vine_Inlay demiş ki:
MusicMan Axis'i uzaklarda arama. :p Tayf Müzik'te trans red quilted mapleli çok hoş bi modeli mevcut, Türkiye'deki bi kaç MusicMan'in fiyatları da gayet uygun, aklında olsun. =)
ah ulen ah istanbulda olacaktım :D ikinci ellerde bile ilanlarda hep istanbul ankara bazı ürünleri görüyorum ağzımın suyu akıyo ama ellemeden okşamadan alınamayacak ürünler oluyo alamıyoruz :D valla burda butik gitarları satan (tabi buraya göre butik) bir yer var isim vermek istemiyorum oda adamı ayakta ütüyo :D yoksa izmirde axis vardı da bizmi çalmadık (bknz.tatlıses özlü sözler) hoş izmiri yinede hiçbir yere değişmem ama olsun istanbuluda çok seviyorum :D

keano demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
arkadaş farkında olmadan giydirmiş jacksona , metalden başka bişey çalınıyomu diye :D
ulen caktirmadan Jackson'a laf sokalim dedik, onuda yuzumuze gozumuze bulastirdik emi. :p

jacksonke1'cim dedigin gibi metalcilerde jackson var diye ben jackson'u metal gitari olarak goruyorum, baska stil calinmaz, calinmamali falan demedim ama, tabiikide istedigini istedigin gitarla calarsin. Ama jackson metale uyumlu demeye calistim.
Zaten elime alip calmadan Jackson'mi PRS mi diye sirf metal caliniyo, bluescu caliyo diye kara vermiycem hangisini alicagima yav... panik etmeyin ben metal gitari dedim diye hic bi gitar metal gitari olmaaaz :D
2 senedir sumuklu sumuklu gitar calanin bisey demesiylen bisey olmaaz
Hade iy gunner
Estagfurullah "keano"cum ;)

PRS gitarlara benimde cok ilgim var ya gerçekten, aslında tam olarak istediğim ton PRS gitarlarda var.Duyduğum kadarıyla..
The Alan Parsons Project fanı olarak mesela, eski gitaristi Ian Bairnson ve su an yeni gitaristi Godfrey Towsend de PRS kullanıyor, ve gitar tonları bu grubun beni acaip tatmin ediyor ..

http://www.youtube.com/watch?v=uIEkYp9xGZA
bu video da jerry c nin elindeki PRS serisi bir gitar degil mi ben mi yanlıs görüyorum, görünüşü öyle sanki ? Tonları mesela su an bana cok iyi geliyor bu video da.

jacksonke1 demiş ki:
PRS gitarlara benimde cok ilgim var ya gerçekten, aslında tam olarak istediğim ton PRS gitarlarda var.Duyduğum kadarıyla..
The Alan Parsons Project fanı olarak mesela, eski gitaristi Ian Bairnson ve su an yeni gitaristi Godfrey Towsend de PRS kullanıyor, ve gitar tonları bu grubun beni acaip tatmin ediyor ..

http://www.youtube.com/watch?v=uIEkYp9xGZA
bu video da jerry c nin elindeki PRS serisi bir gitar degil mi ben mi yanlıs görüyorum, görünüşü öyle sanki ? Tonları mesela su an bana cok iyi geliyor bu video da.

Horizon-NT-II-(DBSB).jpg

ESP Horizon II

bence bu ton bu köprünün sisteminden kaynaklanıyor , benimde en sevdiğim köprü tazrı bu zaten PRSlerde kullanılıyor , yanlış görmüyorsam manyetiklerde s.duncan.bu tarz kasa ve köprü birleşince müthiş bir sustain oluşuyor.bence bu tonun formülü bu nedenler.sabit köprü gibisi varmı ? :D vur sustaine :D

halilpazarlama demiş ki:
bence bu ton bu köprünün sisteminden kaynaklanıyor , benimde en sevdiğim köprü tazrı bu zaten PRSlerde kullanılıyor , yanlış görmüyorsam manyetiklerde s.duncan.bu tarz kasa ve köprü birleşince müthiş bir sustain oluşuyor.bence bu tonun formülü bu nedenler.sabit köprü gibisi varmı ? :D vur sustaine :D
gerçekten güzeldir köprüsü tel değiştirme en fazla 10 dk alır, donanım itibariyle hemen hemen aynı olan kx-custom kullanıyorum, esp nin sap abanoz, cort un gül ağacı, esp neck tru diğeri bolt-on yani pek fark yok görünüş itibariyle tek farkları işçilikleri ama işçilik farkının 2000 ytl edeceğine inanmıyorum. Ha ayrıca Washburn x50-pro yu da denemek lazım.

halilpazarlama demiş ki:

Abi vermişin gazıda videodaki gitar floyd üniteli bir gitar. :)

Geri