Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

8n7oD1.jpg

biçimsiz ayak başparmağım ve fret protectorüm :)
Shur'un perdesizinide görmek var mış :) Klavye özel bir şey ile mi kaplı.

Benim bu gitarı satın aldığım yıl sanırım 2008'e tekabül ediyordu. Şimdi Ibanez'lerin durumu nasıl bilmiyorum ama sanırım Prestige serisi olsun olmasın hepsinin boyası kolayca dökülüyor. Çünkü gitara iyi bakmama rağmen gözle görülür bir sürü boya atmasıyla karşı karşıyayım. ESP'de ise öyle bir durum söz konusu değil. Aradaki işçilik kalitesi çok bariz.
Bende RG 2550 almıştım. köşeler en ufak dokunmada atıyordu. Sinir oldum, birde susteini zayıf buldum hemen sattım.

Herkes güzel güzel gitarları paylaşıyor.
Şöyle eskimiş, paslanmış, dağılmış, kırılmışlar yok mu...
1970 üretimi Gibson lp standart ve bakımsızlıktan eskimiş, hep beraber üzülsek....

Sonunda bugün hayalimdeki David Gilmour stratımı tamamladım ve paylaşayım dedim sıcağı sıcağına.
Ebay'den yıllardır titizlikle topladığım ve bu forumdan ve sahibinden üzerinden, Ankara Solo Müzik'ten falan toplaya toplaya sonunda tamamladım.
Üzerindekileri de netten araştırdığım kadarıyla mümkün olduğunca aslına yakın bir şekilde yapmaya çalıştım. Üzerinde siyah pickguarda oturtulmuş EMG DG-20 set var. Evet biliyorum piyasadaki "Black Strat" EMG setli değil ama açıkçası EMG DG-20 benim vazgeçilmezim ve ben de kendi David Gilmour Black Strat'ımı EMG setli yaptım. Elbette her durumda sap manyetiğini devreye sokan mini toggle switch de aynen yerinde duruyor tıpkı Black Strat'ta olduğu gibi.

Ve işte resimler:
DSCF5418.JPG
DSCF5420.JPG
DSCF5422.JPG

Sonunda bugün hayalimdeki David Gilmour stratımı tamamladım ve paylaşayım dedim sıcağı sıcağına.
Ebay'den yıllardır titizlikle topladığım ve bu forumdan ve sahibinden üzerinden, Ankara Solo Müzik'ten falan toplaya toplaya sonunda tamamladım.
Üzerindekileri de netten araştırdığım kadarıyla mümkün olduğunca aslına yakın bir şekilde yapmaya çalıştım. Üzerinde siyah pickguarda oturtulmuş EMG DG-20 set var. Evet biliyorum piyasadaki "Black Strat" EMG setli değil ama açıkçası EMG DG-20 benim vazgeçilmezim ve ben de kendi David Gilmour Black Strat'ımı EMG setli yaptım. Elbette her durumda sap manyetiğini devreye sokan mini toggle switch de aynen yerinde duruyor tıpkı Black Strat'ta olduğu gibi.

Ve işte resimler:
35558 eklentisini görüntüle 35559 eklentisini görüntüle 35560 eklentisini görüntüle

Full siyah gitar sevmezken, nedense siyah pickguard, beyaz manyetik, maple sap çok çekici geliyor. Çok güzel görünüyor, sesini de dinlemek isteriz :)

Ve işte resimler:
35558 eklentisini görüntüle 35559 eklentisini görüntüle 35560 eklentisini görüntüle
Emeğine, uğraşına sağlık dostum. Harika ötesi görünüyor gitar.

Full siyah gitar sevmezken, nedense siyah pickguard, beyaz manyetik, maple sap çok çekici geliyor. Çok güzel görünüyor, sesini de dinlemek isteriz :)
Çok isterim ben de ancak benim 15 aylık kerata sayesinde gitarı bile anca bugün tamamlayabildim. Oğluşum iflahımı kesiyor yürümeye başladığından beri. Hele bir vakit bulursam mutlaka ses kaydı da eklemeye çalışırım.

Geri