Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Her ne kadar uzuun bir süredir ekipmanımdan uzak kalmış olsam da son hali yaklaşık olarak aşağıdaki gibidir;

Gibson SG Menace;
10700100_10152527726313404_5943523158002691591_o.jpg
1909243_10152527726808404_8804642687677611659_o.jpg

Schecter ATX C-7 + IRIG Pro
1796623_10152498390848404_403137266528179744_n.jpg
10731066_10152498391163404_1252007678423720848_n.jpg

ve son olarak B.C. Rich Warlock 99 Japon (Maple Klavye)

Tabii...
Sadece Warmoth değil, gerek gümrüklerimiz olsun gerek UPS olsun payını yeterince aldı.
LP Kontrol Telecaster:
Maun Gövde ( Selected)
Birdseye Maple sap
Ebony Black tuşe
Schaller Gold kilitli burgular
Corian Eşik
6100 Jumbo fret
EMG 81-60 Gold manyetik
Tonepros Gold Köprü
Tüm elektronik aksam Amerikan malı

Standard Telecaster:
Swamp Ash Gövde ( Selected) ( Bu açıdan Jim Root değil:) )
Maple sap
Maple tuşe
Schaller Black kilitli burgular
Corian Eşik
6105 Jumbo fret
EMG 81-60 manyetik
Gotoh Black Köprü

Ibanez AK95 Modified

Seymour Duncan '59 model manyetik köprü-sap set
Tüm elektronik aksam Warmoth'tan, Amerikan malı.
Gitarda stok donanım kalmadı.

Son düzenleme:
@Baht onlar ne güzel teleler öyle! Özellikle LP Control ebony teleye ayrı bir hasta oldum... Bir gün benimde öyle bir tele'm olmalı :)
Eğer 2 teleden bir tanesinin fazla size fazla geldiğini düşündüğünüz an haberleşelim :)

Tabii...
Sadece Warmoth değil, gerek gümrüklerimiz olsun gerek UPS olsun payını yeterince aldı.
LP Kontrol Telecaster:
Maun Gövde ( Selected)
Birdseye Maple sap
Ebony Black tuşe
Corian Eşik
6100 Jumbo fret
EMG 81-60 Gold manyetik
Tonepros Gold Köprü

Standard Telecaster:
Swamp Ash Gövde ( Selected) ( Bu açıdan Jim Root değil:) )
Maple sap
Maple tuşe
Schaller Black kilitli burgular
Corian Eşik
6105 Jumbo fret
EMG 81-60 manyetik
Gotoh Black Köprü

Ibanez AK95 Modified

Seymour Duncan '59 model manyetik köprü-sap set
Tüm elektronik aksam Warmoth'tan, Amerikan malı.
Gitarda stok donanım kalmadı.

Elinde vintage olsunlar. Kayıtları varsa veya olursa haberdar olmak isteriz. Hem de araştırana soruşturana referans olurlar.
Aslında yerinde olsam üç gitar için de inceleme yazısı yazardım. Foruma hazır "inceleme" diye bir önek de gelmişken iyi olur derim.

Şahane bir gibby-tele. Boyasını kim nerede yaptı? ya da boyalı mı aldınız diye sormak istedim ben de.
Güle güle hıncınızı çıkarın:)

Gövdeler ve saplar Warmoth. Ağaçları seçip standart seçimler arasından cila ve renkleri sipariş verdim. Boyayıp fretleyip gönderdiler. Ankara'da gitar boyatmak imkansıza yakın, Kenan Abi de bulaşmıyor pek.Orijinal boyalı olmasını tercih ettim. Mr.Warmoth kimdir bilmiyorum ama, şükranlarımı sunuyorum kendisine.

Elinde vintage olsunlar. Kayıtları varsa veya olursa haberdar olmak isteriz. Hem de araştırana soruşturana referans olurlar.
Aslında yerinde olsam üç gitar için de inceleme yazısı yazardım. Foruma hazır "inceleme" diye bir önek de gelmişken iyi olur derim.

Teşekkürler, kayıt yok ama olursa yüklerim. İnceleme işini beceremem gibi geliyor. Ama şu kadarını söyleyeyim, Benim Teleleri American Standard Telecaster ile yan yana koyunca Warmoth işçiliğinin çok daha üstün olmasına şaşırıp kalmıştım, cidden olağanüstü.Tonları da cabası, B.B. King tonu da dizel lokomotif tonu da çıkıyor aletlerden. Ben gayet memnunum. Ibanez de modifiyeden sonra başka bir gitar oldu, bu ara elimden düşürmüyorum.

Gövdeler ve saplar Warmoth. Ağaçları seçip standart seçimler arasından cila ve renkleri sipariş verdim. Boyayıp fretleyip gönderdiler. Ankara'da gitar boyatmak imkansıza yakın, Kenan Abi de bulaşmıyor pek.Orijinal boyalı olmasını tercih ettim. Mr.Warmoth kimdir bilmiyorum ama, şükranlarımı sunuyorum kendisine.

Teşekkürler, kayıt yok ama olursa yüklerim. İnceleme işini beceremem gibi geliyor. Ama şu kadarını söyleyeyim, Benim Teleleri American Standard Telecaster ile yan yana koyunca Warmoth işçiliğinin çok daha üstün olmasına şaşırıp kalmıştım, cidden olağanüstü.Tonları da cabası, B.B. King tonu da dizel lokomotif tonu da çıkıyor aletlerden. Ben gayet memnunum. Ibanez de modifiyeden sonra başka bir gitar oldu, bu ara elimden düşürmüyorum.

Hepimiz inceleme, makale uzmanı doğmuyoruz. Araya maceralarını, toplanma süreçlerini, maliyetlerini de karıştırarak yazmayı deneyebilirsin. İstersen redaksiyon konusunda da yardımcı olurum.

malesef oyle degil, 2005 gibi gibson zakk wylde almak icin para biriktiriyorken esp exp serileri 1000-13000$ esp mx250 ler 1600-2400$ lar arasi satiliyorken, gibson zakk wylde bi aradan ciksin cunku pahali olan o z.w parasina iki tane mx250 alirim daha sonra diyordum ki, sene 2010 da esp exp ye yonlendim 1600-2000$ arasi kapandigini mx250 lerin de 3000-3500$ lara bittigini farkettim ama gibson zakk wylde halen ayni paralara kapaniyordu. 2011 yazinda 5000$ a malettigim mx250 den sonra keske gibson almak yerine once esp mx250 yi alsaymisim dedim cunku bugun 2012 deyiz ve explorer esp ler ozellikle mx serisi ciddi bir sekilde senede 500-1000$ arasi pahalilanarak satilmaya devam ediyor gibson zakk wylde ise 2007 de aldigim fiyata halen satisi devam ediyor. ozet ise uretimi duran urun pahalilasiyor uretimi devam edense ayni fiyat araliginda satisa devam ediyor :)
Abi bir şey soracağım hani sen demişsin ya 2000 yılından sonra üretilen mx 250 ler daha ucuz diye peki ben şimdi japonya'ya gitsem ve mesela 2014 yani yeni üretilmiş bir mx 2 alsam (ama sıfır dükkandan direk alacağım) fiyatı ne olur? cevaplarsan çok sevinirim :)

İbanezdeki piezo nasıl? ton olarak kısaca bahsedebilir misiniz?
Bu arada güle güle kullanın, hepsi çok güzel :)
Daha önceleri fender acoustasonic kullanmıştım. Kıyaslayacak olursak fender de fishman fishman var. Tuşe hassasiyeti daha başarılı. Sound konusundada ibanez daha iyi geldi. Keyif meselesi tabi. (Lr bags) şahsi kanaatim :) güzel dilekleriniz için teşekkür ederim

Abi bir şey soracağım hani sen demişsin ya 2000 yılından sonra üretilen mx 250 ler daha ucuz diye peki ben şimdi japonya'ya gitsem ve mesela 2014 yani yeni üretilmiş bir mx 2 alsam (ama sıfır dükkandan direk alacağım) fiyatı ne olur? cevaplarsan çok sevinirim :)

Merhaba 2000-2009 da Japonya Kiso da üretilen Mx250II lerin seri numarası ''K'' ile başlıyor. Mx250 Üretimini durdurduklarını söylüyorlar ama kasaya yeni isim verip (Mx-2) satışa (japon iç pazarına) devam ediyorlar. Ayrıca sen gidip japonyadan gitarı alıp dönebilir misin bu konu hakkında fikrim yok. Ancak almak istediğin zaman sana yardımcı olabilirim orada yaşayan birine ihtiyacın var bu gitarları edinmek için.

Soruları'nın yanıtları (fiyat vs) ilanı'nı açtığım GrassRoots GmX-48 Explorer linkinde mevcut; Satılık - Esp / Ltd / Grass Roots Explorer Mx250 Kasa Mx220 (eet Fuk) Boyun | turkrock.com

Yeni yani sıfır Mx-2 nin fiyatı $7000
Ebay de bir dönem ''K'' serileri çok uyguna satılıyordu ($2500/3500) bende olan gitar james'in kullandığı sekiz haneli rakamlardan oluşan seridir. Bunlar sıfır Mx-2 den de pahalıya satılıyor; RARE ESP MX 250 Set Neck Explorer Early 90's First Run MX250 Hetfield Metallica | eBay

Birde Custom Order Explorer'ım var Temmuz ayında sipariş vermek için görüştüğümde Custom Order fiyatlarının $8000 dan başladığını belirttiler.

Umarım verdiğim bu bilgiler yardımcı olur :) Eğer Explorer kasaya sahip olmak istiyorsan GrassRoots'u düşünebilirsin. Bütçem hazır dersen de yardımcı olabileceğimi belirttim ;)

Geri