Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Hocam amfinin modeli ne ve önerir misiniz
ben blackstar ht5r combo kullanıyorum 5watt lambalı bir amp bilgiğiniz üzere sadece ev kullanıcısıyım evde fazla bile diyebilirim. daha drive kanalını çeyrek ses açamadım. ama tonlarından gayet memnunum fiyat performansda bence başarılı.Tabi bu işler göreceli benim beğendiğimiz siz beğenmezsiniz bilemem herzaman deneyip kulağınla duymakta fayda var.

ben blackstar ht5r combo kullanıyorum 5watt lambalı bir amp bilgiğiniz üzere sadece ev kullanıcısıyım evde fazla bile diyebilirim. daha drive kanalını çeyrek ses açamadım. ama tonlarından gayet memnunum fiyat performansda bence başarılı.Tabi bu işler göreceli benim beğendiğimiz siz beğenmezsiniz bilemem herzaman deneyip kulağınla duymakta fayda var.
Hocam genel olarak ağır tonlar seven biriyim sizce keser mi beni :) Bir de lambalı mı

Hocam genel olarak ağır tonlar seven biriyim sizce keser mi beni :) Bir de lambalı mı
evet 5w lambalı ev için fazlası ile yeterli bana sert tonlarada geliyor düşün gainleride iyi en önemli özelliği isf potansı ile tonu ingilizden amerikana göre değiştiriyor (çok mu verimli? göreceli) ama blackstarın sitesi ve youtubeda örnekleri var. sitede çok konuşulmuş konudur sitede de aratırsan bulacaksın. ben laney cube serisi ile bunun arasında gidip geldim ve black stara karar verdim.

Umarım bu daha nettir. Telefondan yükleyeceğim. Değilse kendim editlerim artık :D

EDIT: İdare eder olanı kaldı :D

image.jpg

Dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    269.6 KB · Gösterim: 217
Hayırlı olsun. Manyetikleri beğendin mi ? Bence istenen tona göre gizli hazine beleşe gitmişti neredeyse zaten. Jackson custom shop usa yapımı hala üretiyorlar bu arada. sıfırı, 100-150 dolar arası modeline göre. Bir de abigail ybarra sardığına dair rivayetler var ne kadar doğru bilemiyorum. 80'lerin başı orada çalışmış.

Hayırlı olsun. Manyetikleri beğendin mi ? Bence istenen tona göre gizli hazine beleşe gitmişti neredeyse zaten. Jackson custom shop usa yapımı hala üretiyorlar bu arada. sıfırı, 100-150 dolar arası modeline göre. Bir de abigail ybarra sardığına dair rivayetler var ne kadar doğru bilemiyorum. 80'lerin başı orada çalışmış.

Manyetikleri bayağı güzel. Duncan Designed ile kıyas kabul etmez. Sap manyetiğinden endişeli idim, Tube Screamer eşliğinde drive'da güzel yanıt verdi neyse ki.

Abigail Hanım 1988-91 arası sanırım Jackson ile çalıştı. Sonra Fender bin bir zahmetle geri aldı. Hatta Jackson'a transfer ücreti misali para ödediği söylenir :)

ben 84-86 arası biliyorum. Baya bir sarmış sonra stoktan kullanmışlar 91'e kadar. Damga etiket vs yok tabi ki sardığına dair. Onlar j 100 ise sapta biraz boost isteyebilir köprü 90c di sanırım o baya tatminkar.

Benim ekip de şu an için aşağıdaki üçlü
96009 eklentisini görüntüle

Orinal bir İbanez jpm100 mü o ? Yoksa çin mucizesi mi ?
Ebay'de bile bu rengini bulmamıştım.2-3 jpm ancak düşüyor ebay'e,onlar da siyah-beyaz desenli olan.bu desen ise en güzel olanı.john petrucci'yi gördüğüm ilk an (tokyo konserinin dvd'si) elinde bu gitar vardı.sanırım 2000 ya da 2001 yılıydı.bu gitar da petrucci de kafamıza kazınmıştı o dönem.
Çok aradım ben bu modeli.meraktayım şuan jpm100 mü yoksa repaint durumu olan bildiğimiz bir rp serisi mi bu gitarınız ?

Son düzenleme:
Thomann'dan 6 Şubatta kargolanan Jackson SDX MN nihayet bugün bana ulaştı. Thomann'a Endonezya üretimi mi? Diye sorduğumda; hayır Hindistan üretimi demişlerdi, ama ilginçtir Endonezya üretimi çıktı. Gitarın işçiliği korktuğum gibi çıkmadı, bendeki Japon JDR-94 kadar iyi olmasa da hiç fena değil. Sadece sapın gövdeye bağlantısında hafif açı hatası var, biraz daha fazla olsa ince mi teli üst perdelerde klavye dışına taşarmış ama neyseki sınırda...
DSC_0317.JPG DSC_0318.JPG

Thomann'dan 6 Şubatta kargolanan Jackson SDX MN nihayet bugün bana ulaştı. Thomann'a Endonezya üretimi mi? Diye sorduğumda; hayır Hindistan üretimi demişlerdi, ama ilginçtir Endonezya üretimi çıktı. Gitarın işçiliği korktuğum gibi çıkmadı, bendeki Japon JDR-94 kadar iyi olmasa da hiç fena değil. Sadece sapın gövdeye bağlantısında hafif açı hatası var, biraz daha fazla olsa ince mi teli üst perdelerde klavye dışına taşarmış ama neyseki sınırda...
97515 eklentisini görüntüle 97516 eklentisini görüntüle

Merakımdan soruyorum, acaba gitarı neden thomann dan aldınız, burada da fiyatı aynı civarlarda olması lazım. Öyle değil mi ?

Orinal bir İbanez jpm100 mü o ? Yoksa çin mucizesi mi ?
Ebay'de bile bu rengini bulmamıştım.2-3 jpm ancak düşüyor ebay'e,onlar da siyah-beyaz desenli olan.bu desen ise en güzel olanı.john petrucci'yi gördüğüm ilk an (tokyo konserinin dvd'si) elinde bu gitar vardı.sanırım 2000 ya da 2001 yılıydı.bu gitar da petrucci de kafamıza kazınmıştı o dönem.
Çok aradım ben bu modeli.meraktayım şuan jpm100 mü yoksa repaint durumu olan bildiğimiz bir rp serisi mi bu gitarınız ?
Keşke orjinal olsa :) gitar Ibanez, rg 620, kötü durumdaydı aldım topladım Prestige Ibanez parçaları ile ( tremolo, tuner'lar) yeniden boyadim, Air Norton ve Steve's Special taktım, 3 way switch DiMarzio, Petrucci'nin o zamanlar kullandığı bağlantıyı yaptım, potanslarin falan prestige'den. Renk seçimini de jpm p2'den aldım, dijital baskı makinesi olan bir arkadaş yardımıyla yaptık, çok deneme oldu iki kez de yap boz oldu ama sonuç ortada :)

Geri