Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

midnite demiş ki:
masterofpuppetsasd demiş ki:
bende böyle resimler cekebilmek istiyorum :evil: nasıl yapıyosunuz banada anlatın :)

hocam makinenin (nikon 5200) bütün ayarlarını otomatiğe al. pencerelerden perdeleri kaldır... çekmeye başla eğer makine yok ışık iyi değil çekme diyorsa çekme :) (el işareti falan çıkıyor benimkinde) aksi durumlarda çek gitsin:D arka fon olarak da güzel çarşaflı bir yatak bul tabii...

Pencere-perde olayına katılmakla beraber tam boy gitar dışındaki fotoğraflar için makro modları da öneririm. Bir de bazı 2-3 yıllık dijital fotoğraf makinesi kullanıcıları "odaklama"dan bihaber, bodoslama basıyor deklanşöre, bu sırada makinenin odaklaması için süre az geliyor yada el titriyor fotoğraf çekilene kadar. Deklanşöre yarım basıp odaklamayı da önemsemek lazım...

Önemli bir detayda flaşı kapatmak...

Tabi bunları çok iyi fotoğraf çektiğim için yada fotoğraftan anladığım için söylemiyorum... :D

hocam bu jacksonlar ne kadar ya kaç paraya gelir nerden alınır bunlar bunlarla güzel blues tonlara yakalayabilirmiyim(ki hiç sanmıyorum ama belli de olmaz) merak ediyorum lütfen cvp :)

Buda benim Cort evl k6 ım. Ev dışında gorulmez pek :)

[/img]http://www.cort.ch/EGuitars/EVL_Serie/EVL-K6.jpg

edaffy demiş ki:
hocam bu jacksonlar ne kadar ya kaç paraya gelir nerden alınır bunlar bunlarla güzel blues tonlara yakalayabilirmiyim(ki hiç sanmıyorum ama belli de olmaz) merak ediyorum lütfen cvp :)

Türkiye'de Laylaylom'dan alınır : laylaylomshop.com .. Yurtdışındaysa bilindik sitelerde Pro serisi gitarlar 550-700 dolar arasında olsa gerek, en son DK2M'e bakıyordum aylar önce de 610 dolar mı neydi hiç hatırlamıyorum ki :? ..

hocam zaten bi tane strat var 44. sayfadaki ama jacksonda çok güzel gözüküyor ya :) jacksonun duruşu çok hoşuma gidiyor.artık ya usa strat yada jackson karar vercem :)

masterofpuppetsasd demiş ki:
o crimson swirl dk2 ye yapılıcak güzel bir eklentide floyd rose orginal pro olabilir bence.emg set falan takmısın bide oyle birsey yaparsan dadından yinmez :D

aslında düşünmedim değil.. ama orjinal floydun bana çok fazla bir yararı olacağını sanmıyorum. yani masrafa değmez:)onun yerine parayı biriktirip bir pod xt sonra da bir tane floydlu sl-1 veya pc-1 alırız ilerde para olunca olur biter.. ki pc-1 düşünüyorum şu sıra gayet güzel bir alete benziyor. fender gibi ama 24 perde:) hem floydlu hem hesese (hss:), sonraa finishleri ile falan tam 80lerden çıkma. 80ler hastalığı tuttu beni de:D. özellikle solar rengi olan pc-1 çok güzel. ahanda resmi:
2803050879_xl.jpg

edaffy demiş ki:

geçen sene 700 avroya almıştık benimkini. 1150 ytl yapıyordu o zaman. forumun bir yerinde yeni seymourlu olanların da 1150 ytlye gittiğini okumuştum.. grafiklisi de 100 -150 ytl falan fazla olur herhalde...

valla benim sade emg ler 300 usd ..civarıydı gitarda 700 avro gibi..ama bu renk bulmak zor..:)

ben jacksonu hiç bişeye değişmem..bi arakadaş blues tonları yakalarmıyım demiş yakalarsın yakalamasına ama jackson la blues çalmak garip olur..fender strat gibi aletler daha uygun olur jackson alcağın paraya fenderde kolaylıkla alabilirsin..

Atalay demiş ki:
sertsessiz demiş ki:
Atalay demiş ki:
Ibanezler de iyi ancak buraya resmini asan pek yok. Demek ki Jackson bu işin Ferrarisi. :p

foto makinem yok napayım yani, jackson ferrari değil serçe serçe :p :D

Ba ba ba ba... nasıl da gaza gelmiş, bulamıyorsan bile fabrika resmini as bakalım neymiş senin arıkuşu :p

tamam madem, bildiğin RG1570 işte:)

RG1570_MRB_00_06.gif

köprü ve middle çok sıradan ama sap manyetiği "V7" ilginç bir şekilde hoşuma gitti, ama elime ilk aldığımdan beridir aynı şeyi hissediyorum sanki bu gitarı benim için üretmişler. prestigelerin bir üretim standardı var mı bilemiyorum ama bunu bir gör sonra belki ibanez sevmeye başlarsın :p

(o soloist ne gitardı be, özellikle neckte çalmak çok keyifliydi)

Sapa PafPro tak bakalım... :D

Ben geçenlerde Onur Battal'ın solak gitarının (RG1570L) satışını yaptım. Gitar 2 gün bizde kaldı. İlk gün o gitarı solak solak baya çaldım. :D PafPro çok iyiydi... Tavsiye ederim...

Geri