Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

"düz eşik maun kitar almalıyım" diye diye bir ay kaşındım, ani bir kararla aldım. devamı gelmez umarım. tekrar "gas" sancıları var.146452 eklentisini görüntüle

muthiş bir gitar 2 sene bendeydi bana tek ters gelen tarafı switch yeri ve boyutuydu. iyi bir sustaine var kasa insana prs tadı veriyor. görsel olarakta bana göre tek handikabı inlaylerin nokta olmasıydı. eclipselerdeki inlayleri kullansalar iç bir zaman elimden çıkarmazdım bu aleti.

Şeker gibi gitarlar bu stratlar..
Modeller yıllar nedir biraz bilgi verin de kuru kuru göstermekle kalmasın..😀
mavi gitar aslen 1987 57’ reissue stratocaster ancak maple sapla sevmediğim için 1983 62’ reissue stratocaster sapı taktım. manyetikler 1970 stratocaster,tremolo 60lar stratocasterdan çıkma. şu anda da üzerinde gerçek 59 nitrosellüloz pickguard var. gitar toplama oldu açıkçası ama çok güzel bir gitar oldu çok da hafif sadece 3kg. ayrıca gitar fabrikadan siyah üzerine daphne blue boyanarak çıkmış, çalımla birlikte alttaki siyahın çıkması için sabırsızlanıyorum.

Fiesta red 62’ stratlardan bir tanesi 1982 japon yapımı (JV diye geçiyor) , diğeri de 1982 USA 62 reissue .

üzerinde anniversary yazan da 1979 yapımı statocaster’ın 25. yılı için yapılmış. 4 vidalı bolt on neck olayıyla vintage özellik katmışlar. rengi ise porsche silver ama bendeki artık değişik bir hal almış,oldukça ağır bir gitar ancak sesi çok güzel.

amfler ise 67’ deluxe reverb ve 64’ princeton amp.Deluxe reverb JBL hoparlörlü.

1982 USA 57’ Reissue Stratocaster (jimmie lee vaughan )

Son düzenleme:
muthiş bir gitar 2 sene bendeydi bana tek ters gelen tarafı switch yeri ve boyutuydu. iyi bir sustaine var kasa insana prs tadı veriyor. görsel olarakta bana göre tek handikabı inlaylerin nokta olmasıydı. eclipselerdeki inlayleri kullansalar iç bir zaman elimden çıkarmazdım bu aleti.
prs tadını bilmem ama sesi çok güzel eski maun esp gitarımdan pay biçip (o baya cöngürtülüydü ancak çalımı rahat bir gitar değildi) almaya karar verdim. sap profili vs de beklediğimden iyi çıktı. volume dışında switch kullanmadığım için knoblar elime takılmasın yeter diyordum; arch top çok güzel bir olaymış o konuda.

rr1t bulana kadar devam.

bizim gitarlar da hep ortak ne hikmetse. metallic red rr1t de sizdeydi galiba bir ara.

Çok güzel üstad, güle güle kullanın. Bu 80 ler reissue lar için güzel seyler duydum ancak hiç denk gelmedim. Denemek kafa kafaya vurmak isterdim elimdeki cs lar ile..

mavi gitar aslen 1987 57’ reissue stratocaster ancak maple sapla sevmediğim için 1983 62’ reissue stratocaster sapı taktım. manyetikler 1970 stratocaster,tremolo 60lar stratocasterdan çıkma. şu anda da üzerinde gerçek 59 nitrosellüloz pickguard var. gitar toplama oldu açıkçası ama çok güzel bir gitar oldu çok da hafif sadece 3kg. ayrıca gitar fabrikadan siyah üzerine daphne blue boyanarak çıkmış, çalımla birlikte alttaki siyahın çıkması için sabırsızlanıyorum.

Fiesta red 62’ stratlardan bir tanesi 1982 japon yapımı (JV diye geçiyor) , diğeri de 1982 USA 62 reissue .

üzerinde anniversary yazan da 1979 yapımı statocaster’ın 25. yılı için yapılmış. 4 vidalı bolt on neck olayıyla vintage özellik katmışlar. rengi ise porsche silver ama bendeki artık değişik bir hal almış,oldukça ağır bir gitar ancak sesi çok güzel.

amfler ise 67’ deluxe reverb ve 64’ princeton amp.Deluxe reverb JBL hoparlörlü.

1982 USA 57’ Reissue Stratocaster (jimmie lee vaughan )

prs tadını bilmem ama sesi çok güzel eski maun esp gitarımdan pay biçip (o baya cöngürtülüydü ancak çalımı rahat bir gitar değildi) almaya karar verdim. sap profili vs de beklediğimden iyi çıktı. volume dışında switch kullanmadığım için knoblar elime takılmasın yeter diyordum; arch top çok güzel bir olaymış o konuda.

rr1t bulana kadar devam.

bizim gitarlar da hep ortak ne hikmetse. metallic red rr1t de sizdeydi galiba bir ara.

yepp ESP V standart, RR1 ferrari red, RR1T red ve KV2T dragon benim eski V kasa gitarlarım :)

Bunu okumak beni rahatlatti. Degisik psikolojiyle gitara girisen tek ben degilmisim :) Kotu giden bir headstock reshape projesi sonrasi çöpe bir x-th sallamisligim var. Sinir harbiyle de bir tane de prince strat kopyasinin sapını ikiye bolmuslugum var.
beyefendi bir eleman almıştı gitarı hardware+hardcase fiyatına vermiştim. umarım toparlamıştır. gitarın alt kanadını manyetiğe giden kablolar tutuyordu.

Çok güzel üstad, güle güle kullanın. Bu 80 ler reissue lar için güzel seyler duydum ancak hiç denk gelmedim. Denemek kafa kafaya vurmak isterdim elimdeki cs lar ile..
Olur müsait olduğumuz bir zamanda yapabiliriz. Türkiye’de pek yok malesef fullerton reissue görmedim.

sizde hangi CS modelleri var ?

1968 Marshall JMP 50w smal box ve gitar.

biraz da tele zamanı ,

ben o gitarlar sonrası deneyimim ile V kasa gitarlar almayacağımı netleştirdim. en extreme kasa warrior ve kelly benim için onlarda var zaten :)
benimki ekstrimlikten değil aslında. sahnede stüdyoda falan ayakta çalarken sol bileğimi ağrıtıyordu superstrat tarzı gitarlar tutuş pozisyonu ve yükseklik nedeniyle. tamamen ortopedik ve pratik nedenlerle v seviyorum. ayakta daha özgür ve rahat gitarlar. sattım zaten hepsini bir kaç sene önce. şu an doğru düzgün gitar yok elimde.

kelly de keyifli gitar ama aynı nedenle hiç bulaşmadım. neck dive :(

Yeni arkadaşım, Jackson custom shop SL2HT
IMG_20210302_183904_769.jpg

20210302_183125.jpg

Geri