Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

halilpazarlama demiş ki:
Blackened85 demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
bi bakıyomuşun satriani zoom 505 , as audio kullanıyomuş meğersem :D

halil abi noldu bizim tablar :cry:

Abi bi proje üzerindeyim savatagein pianolu şarkılarını gitara uyarlamaya çalışıyorum , bitmek üzere , tablar yolda :)

hazır elin değmişken fuat sakanın kemençeyi de gitara uyarlasan diyorum ,biraz memleket hasretimizi gideririrz çalarken :D ,şaka bir yana acelesi yok abi,dediğin gibi gary moore çalışıyorum 2 gündür,ellerine klavyene sağlık, repler benden :D

strat1ky3.jpg

strat2qp1.jpg

biraz gitar gösterelim madem : D

Inu-Tashak demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
satriani değil de static x mi ne öle bi gurup vardı onun gitaristlerinden biri zoom 505 kullanıyodu sanırım (ekipman şemasında görmüştüm bi ara) :?
bu arada bazı gitaristlerde squier sevdası çıkmış, iron maiden dan adrian smith in gitar dersi var drop D akord için squier tele çıkardı adam şok etti beni. aynı şekilde opeth gitar dersi var, 2 gitarist 1 basçı şeklinde, basçıda da direk squier marka bass vardı, ne hikmet anlamadım..?

gitaristleri fukuda ibanez thermion ampli kullanıyodu bildiğim kadarıyla. beğendiği bi efekt için kullanıyodur en fazla öyle randımanlı bi şekilde kullanmaz.

yavuzkeremlongur demiş ki:
Inu-Tashak demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
satriani değil de static x mi ne öle bi gurup vardı onun gitaristlerinden biri zoom 505 kullanıyodu sanırım (ekipman şemasında görmüştüm bi ara) :?
bu arada bazı gitaristlerde squier sevdası çıkmış, iron maiden dan adrian smith in gitar dersi var drop D akord için squier tele çıkardı adam şok etti beni. aynı şekilde opeth gitar dersi var, 2 gitarist 1 basçı şeklinde, basçıda da direk squier marka bass vardı, ne hikmet anlamadım..?

gitaristleri fukuda ibanez thermion ampli kullanıyodu bildiğim kadarıyla. beğendiği bi efekt için kullanıyodur en fazla öyle randımanlı bi şekilde kullanmaz.

zaten maidenın a real live -dead one cdlerinin kitapçığına baktığımızda squier gitarların ekipmanda yer aldığını görebiliriz.eski squierlar çok güzeldi zaten yenilerini kullanmadığım için bilemem.güzel bi modifiye ile ton bakımından fenderden farksız hale getirmek mümkündü.

masterofpuppetsasd demiş ki:
nerede o eski gitarlar azizim :) bir kere japon bir squier çalmıştım.üzerinde fender standart strat manyetikleri vardı.blues junior ile alınabilicek en sağlam tonlardandı sanırım :)
aynen ya vallha hakkı yendi o gitarların :) elime meksika fender aldım misal eski squierı vardı arkadaşın daha kalitesiz geldi mesela. :)

halilpazarlama demiş ki:
yavuzkeremlongur demiş ki:
Inu-Tashak demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:

zaten maidenın a real live -dead one cdlerinin kitapçığına baktığımızda squier gitarların ekipmanda yer aldığını görebiliriz.eski squierlar çok güzeldi zaten yenilerini kullanmadığım için bilemem.güzel bi modifiye ile ton bakımından fenderden farksız hale getirmek mümkündü.

eskıden kastınız nekadar eskı ustadım.. kac yılına kadar ıyıydı sızce merak ettımde bende artık bır squier cıyımde... hıc anlamam stratlardan merak ıcındeyım bu yuzden

Yanlış bilmiyorsam 80li yıllarda yapılanlar için oldukça iyi diyorlar.İlk üretimler yani.Sonralardı giderek düşürüyorlar kaliteyi.Aynı şey Epiphoneda falan da vardır heralde.

evet arkadaşlar çok sevdiğim dostum cemsht adına bir resim koyuyorum :) kendisi zamanında benden bir rhoads ex pro gövdesi satın aldı ve onu mükemmel bir projeye çevirdi... :)

özellikler:

-poplar gövde
-maple sap
-24 fret rosewood tuşe (dk2 sapı kullanıldı sap için)
-floyd rose orginal köprü
-emg 81 manyetik
-jackson burgular

bu ilk hali...bu resimden tek farkı siyah olmasıydı...

jacksonrhoadskataloueditl6.jpg

bu resimde modifiyeden önce...boyası biraz kazınmış..üzerinde hala rhoads ex pro sapı var...

jackson046ss4.jpg

modifiyeler:

-sap manyetiği iptal edilip kapattırıldı
-22 fretlik sapa uygun skala için sap yuvası biraz kesildi ve 24 frete uygun hale getirildi.
-floyd rose orginal için köprü yuvası genişletildi

işte son hali...zevkle izleyin :)

jackson101ys7.jpg

jackson098xw7.jpg

jackson097tp3.jpg

jackson095oo4.jpg

henüz sesini duyamadım ama kendisi yazıyı görünce yorumunu yapar...çok güzel olmuş bence...

Geri