carvin legacy

the_answer abi amfin hayırlı olsun sevindim aldığına :)

@juice: abi inanır mısın aynı şey bende de oluyor, kabloyu omzuma alıp çalıyorum gitarı, üstelik markası da cort :D alırken denememiştim böyle çıktı...kabloyla alakalı olduğu kesin gibi ama başka kabloda ses yapmıyor çünkü...gidip sağlam kablo almak lazım.

eyvallah saolun..

yok ben esp jack aldım 4 adet jacklarda problem yok zaten ilk gün stüdyoda denediğimde amfiyi sıfır dip gürültü vardı evde yapıyor dip gürültü derslerden vakit bulsam elektrikçi getircem ama:(

özgür hayırlı olsun legacy!!!! bende de sx-200 solid state var biliyosun...carvinler güzel anfiler...ben bide distortion pre-amp aldım Hughes and Kettner alet mesa bogi oldu :) o dip gürültüsü normaldir bence...bende uzun bi zaman bu ne ya sanki biraz fazla dip gürültüsü dedim...gain i hafif kısınca hem ton kendini topluyo hemde gürültü 0 a iniyo bende,studyoyla evin ortamınıda sakın kıyaslama ev dediğin sessiz sakin bi yapı.....carvinlerin şöle bi güzelliği var çok sağlam yapılmış anfiler...bass mid ve treble ayarlarını yarım oynatsan sesi etkiliyor...bide bir karşılaştırma sunucam size studyoda bizim öbür gitaristin anfisi marshall 2*75 ingiliz yapımı volume 6....ben Carvin sx-200 amerikan yapımı volume 2.5 en son kısss abi biraz diyolardı..saygılar...

eyvallah arkadaşım..

ya dip gürültü gainde gelen bi gürültü değil malesef en clean tonda bile gürültü var..hatta volume tamamen kısıkken bile var ses...amfinin uğultusu yani..kesin elektrikle alakalı bence..

Amfiyi koydugun yerde cok önemli amfinin yakınında yada gitarın yakınında yüksek voltajlı elektrikle çalışan bişey varsa yapabilir yada kablosuz bi alet, buna da dikkat etmelisin eger devam edese topraklam şart olur...

Ben bizzat yaşadım amfi vaya gitar bilemeyecegim evdeki aletlerden etkileniyor cihazları kapatınca dip gürültüsü kesildi

Saygılar...

abi di gürültü var diyorsunuz size bişey sorcam mesela dist. kanalı açıkken gitarı alın kucağınıza,elinizle sadece tuner'lara dokunun böyle avuç içiniz kapatsın hepsini.seste azalma oluyor mu olmuyor mu bakın.veya aynı şeyi gitarın köprüsü için de yapın.deneyin bi bakalım sonra yazın buraya ne oluyor?!

jedaynayt demiş ki:
abi di gürültü var diyorsunuz size bişey sorcam mesela dist. kanalı açıkken gitarı alın kucağınıza,elinizle sadece tuner'lara dokunun böyle avuç içiniz kapatsın hepsini.seste azalma oluyor mu olmuyor mu bakın.veya aynı şeyi gitarın köprüsü için de yapın.deneyin bi bakalım sonra yazın buraya ne oluyor?!

Bende hiç bir değişiklik olmuyor...Dip gürültüsü aynen devam ediyor...

ben gitarın sesi kısıkken ve amfinin sesi kısıkken bile bu sesle boğuşuyorum malesef...evde amfi dışında herşeyin fişi çekik oluoyr telefonum bi alt katta oluyor zaten..bi de digitürk uydusu var çatıda ondan mı etkileniyor acaba:)

elektrikçi bi gelsinde bakalım inşallah çözcem..

UPS alırsanız sorununuz büyük ihtimalle çözülür. Diğer arkadaşların dediği gibi evdeki diğer aletlerin çalışması bile buna sebep olabiliyor. Tabi varılan nokta yine elektrik tesisatı :)

40-50$ a UPS ler var. Hem dip gürültüsünden kurtulmuş olursunuz hem de olası voltaj değişikliklerine, elektrik gidip gelmelerine karşı amfinizi güvence altına almış olursunuz. Bence bu harcamayı yapmaya değer o fiyattaki aletler için.

Whiskas demiş ki:
UPS alırsanız sorununuz büyük ihtimalle çözülür. Diğer arkadaşların dediği gibi evdeki diğer aletlerin çalışması bile buna sebep olabiliyor. Tabi varılan nokta yine elektrik tesisatı :)

40-50$ a UPS ler var. Hem dip gürültüsünden kurtulmuş olursunuz hem de olası voltaj değişikliklerine, elektrik gidip gelmelerine karşı amfinizi güvence altına almış olursunuz. Bence bu harcamayı yapmaya değer o fiyattaki aletler için.

evet ups almak istiyorum zaten voltaja karşı ya da elektrik kesintisine karşı korumak için ama bahsettiğin 40-50 dolarlık ups ler nerde var?

secs abicim elektrikçi bu akşam gelcekti ama sitede yağmur nedeniyle elektrikler kesildi yalan oldu zaten bu akşam vizem var ben okuldan yazıyorum aslında ders çalışmam lazım..java dersindeyiz hoca anlatıyo bişeyler oh yeah artificial intelligent.:)

hmm eyvallah ya saolasın..hafta sonu bir uğrayayım vatan computer a umarım şu uğultuyu keserimde adam gibi tertemiz tonlarımla çalarım..çünkü o uğultu tonuda baya etkliyor:(

peki topraklama yaptırmak yerine boyle bir ups alınsa amfiyi koruyabilir mi? benim amfide bir sorun yok şimdilik ama prizler topraklı değil.

birde bir odanın topraklama maliyeti kaça çıkar? var mı son zamanlarda yaptırmış arkadaş?

ben sordum bugün geldi elektrikçi..

abi toprağı bi metre kazcaz..platin toprak platin toprak die katman katman kapatıcaz vs vs dedi..baya uzun iş gibi geldi bana..hafta sonu alrıım ups yi yorumlarımı yazarım..

UPS Ben aldım hiç bir işe yaramadı...İnşallah sizin alcağınız ups işe yarar bende aynısından alırım ve bu iğrenç problemden hepberaber kurtuluruz :D

hayret ya...eğerki bi işe yaramasada elektrik cart die kesildiğinde ya da voltaj değişiklikleri için amfiyi korumuş olur ki bu bile güzel bişey:D

Geri