behringer pedalların güvenilirliği...

oonur808 demiş ki:
behringer fx100 gelicek yakında. onu kullanan, deneyen var mı

dün merakıma yenik düştüm ve aldım fx100'ü. zaten bekliyordum 30 dolarlık(abd) bi pedaldan farklı ve başarılı efektler alamayacağımı. emin olun hiç bir efekti başarılı değil. ben de bugün değiştirdim onu dd100 aldım. şimdilik hoşuma gitti. stereoları denemedim ama.

yalnız behringerlerle ilgili bir sorun var: piller bitmeye yakın led yanıp sönüyor ya, kullandığım iki pedalda da ledin yanıp sönmesi ses çıkartıyor. adaptör bağladım bu sefer led daha hızlı yanıp sönmeye, daha farklı bir ses çıkmaya başladı. benim önerim behringer pedalı kullanacaksanız mutlaka pille kullanın ve yanınızda yedek pil olsun.

AliSeyhun demiş ki:
oonur808 demiş ki:
behringer fx100 gelicek yakında. onu kullanan, deneyen var mı

dün merakıma yenik düştüm ve aldım fx100'ü. zaten bekliyordum 30 dolarlık(abd) bi pedaldan farklı ve başarılı efektler alamayacağımı. emin olun hiç bir efekti başarılı değil. ben de bugün değiştirdim onu dd100 aldım. şimdilik hoşuma gitti. stereoları denemedim ama.

yalnız behringerlerle ilgili bir sorun var: piller bitmeye yakın led yanıp sönüyor ya, kullandığım iki pedalda da ledin yanıp sönmesi ses çıkartıyor. adaptör bağladım bu sefer led daha hızlı yanıp sönmeye, daha farklı bir ses çıkmaya başladı. benim önerim behringer pedalı kullanacaksanız mutlaka pille kullanın ve yanınızda yedek pil olsun.

adaptöründede sorun olabilir yannız.bendede dd100 vardı,şimdi dr100 var yeni bi adaptör yaptırdım bahsettigin gibi bir sorun yok.onceden yıldırım marka voltaj ve polarite swicth li bi model vardı onda bahsettıgın sorun oluyordu. şimdi yıldırım switch mode 1.6A var bi sorun yaşamıyorum.

arkadaşlar behringer ilk pedallarım olan dd-100 ve hb-01 le ilgili fikirlerinizi merak ediyorum. delay fena değil gibi ama wah pek de hoşuma gitmedi satmayı düşünüyorum uygun fiyata aldığımı düşünüyordum fakat şimdi kafam karışık şu an dah iyisin alacak durumda da değilim. etrafımdakilerin çoğu behringer pedalları yerden yere vurdu forumda güzel şeyler söylenmiş dediğim gibi kafam karışık fikirlerinizi bekliyorum saygılar...

Gdi21'im alalı 6 ay bile olmadan durup dururken çalışmayı kesti :?
Gerçi Behringer pedallar orijinallerinin üçte beşte biri fiyatına nasıl olsa bozulsa da al-at tarzı düşünülüyor ama şöyle bir şey de var demek ki bu pedallara güvenip canlı performansa da çıkılmaz, konserin orta yerinde de su koyuverebilir 8O ( Neyseki bana öyle olmadı :D )

Wah'ın nesinden memnun değilsin? Hiç kullanmadım ama o wah sanırım Crybaby Dime From Hell kopyası ve kullananlardan çok iyi yorumlar duydum. Yani büyük ihtimalle onu satıp başka bir wah aldığında öyle arada dağlar kadar bir fark olmaz. Behringerin kötü yanı plastik olması :D Bence üstündeki ayarlarla falan oyna eğer distortion ve ya overdrive pedalların varsa wahın sırasını değiştir.

yau fena değilde frekans aralığı cok dar üstünde birsürü tuş filan var bayaa uğraştım ama istediğim tonları elde etsem bile pek bişe anlamıyorum çünkü dediğim gibi frekans aralığı dar ama senin de deiğin gibi crybaby kopyası olması bi avantaj sadece..

Ben gdi21 i alalı 2 seneden fazla oldu, onuda 2.el almıştım, onlarca kez içini açtım inceledim nesini modlayabilirim filan diye, uzaktan kumanda taktım söktüm filan ama hala taş gibi çalışıyor.Bence adaptörlerinizi, ara kablo ve kablolarınızı bi kontrol edin. kablolarda kısa devre filan varsa aletide çok yüksek ses verdirerek kullanıyosanız yakmış olabilirsiniz.

peki fx-100 le ilgili bikaç olumsuz yorum yapılmış fakat şunu merak ediyorum; ev kullanıcısı için çalışma ve tonları yakalama amaçlı kullanımı mantıklı olablilr gibi geldi fiyatına bakınca siz ne düşünüyorsunuz cevaplarınız akabinde kısa zamanda almayı düşünüyorum bir tane saygılar...

arkadaslar behringer Hellbabe wah ve eq700 hakkında ne yorumlarınz var orenmek ıstıyorum.kısa süre icinde almayı dusnyorum.fiyatları bossun nerdeyse yarı fıyatı oyuzden cazıp gelıyor. SAygılar

Geri