Requiem For A Dream / Bir Rüyaya Ağıt

müzikler süper,elemanın annesini hastenede ziyarete gelen komşuları,hastaneden çıktıktan sonra banka oturup ağlıyolar,işte tam orda öldürücü müzik vuruyo,az kalsın ağlıyacaktım..

açıkçası buradaki yorumları uzun zamandır takip ediyordum,soundtrack'ini de filmi izlemeden dinleme fırsatım oldu(zaten tv kanallarında da bolca çıkıyor),sorun bende mi bilmiyorum ama bu kadar kötü bir film izlediğimi hatırlamıyorum.resmen baydı.şu ana kadar izlediğim film sayısını hatırlamıyorum ama sonunu getiremediğim ender filmlerden biri olarak yerini aldı.

neden baydı ; filmdeki karamsar hava filmin en başından sonuna kadar devam ediyor.asit evi'nde olduğu gibi.zaten içaçıcı bir film değil,beklentim o yönde değil ama kendinize bir karakter seçmeyince filmde belgesel niteliği kazanmaya başlıyor.hiç bir zaman merak uyandırmıyor,ya da hayatın gerçekliğine yaklaşmıyor,filmin içine giremiyorsunuz,ilk dinlediğimde çok beğendiğim film müziği filmin büyük bi çoğunluğunu egemen alınca mide ağrısı yapıyor........popüler,tüketici sinema izleyicisi olduğumu düşünebilirsiniz ama bu filmden sonra öyle olmak daha iyi sanırım...bi daha izlersem iki olsun :uyku

jimmykidd demiş ki:
açıkçası buradaki yorumları uzun zamandır takip ediyordum,soundtrack'ini de filmi izlemeden dinleme fırsatım oldu(zaten tv kanallarında da bolca çıkıyor),sorun bende mi bilmiyorum ama bu kadar kötü bir film izlediğimi hatırlamıyorum.resmen baydı.şu ana kadar izlediğim film sayısını hatırlamıyorum ama sonunu getiremediğim ender filmlerden biri olarak yerini aldı.

neden baydı ; filmdeki karamsar hava filmin en başından sonuna kadar devam ediyor.asit evi'nde olduğu gibi.zaten içaçıcı bir film değil,beklentim o yönde değil ama kendinize bir karakter seçmeyince filmde belgesel niteliği kazanmaya başlıyor.hiç bir zaman merak uyandırmıyor,ya da hayatın gerçekliğine yaklaşmıyor,filmin içine giremiyorsunuz,ilk dinlediğimde çok beğendiğim film müziği filmin büyük bi çoğunluğunu egemen alınca mide ağrısı yapıyor........popüler,tüketici sinema izleyicisi olduğumu düşünebilirsiniz ama bu filmden sonra öyle olmak daha iyi sanırım...bi daha izlersem iki olsun :uyku

ohhhhhhhhh ya sonunda benim gibi düsünen birini buldum :!: hay ağzına sağlık.....

cok etkilenmistim. hala her soundtrack ini dinlediimde boyle bi icim tuhaf oluyor.. psikolojik filmleri seviyosaniz mutlaka izleyin..
ben ozellikle adamin yuzu kesilirken cok kotu olmustum :S

requiemforadream.jpg

B00006LSQS.01._SCLZZZZZZZ_.jpg

bence requim for a dream hem anlam olarak hem de içerdiği anlattığı şeyler olarak çok ii bir film ayrıca kitaptan alıntıdır bilmeyenlere duyrulur ben o alternatif gençliğin filmi lafına katılmıyorum bu film kendin kötü hissettirio insana bayabilio ama yapmak istediği bu aslında görülmeyen konuşulmak istenilmeyen şeyleri anlatıo çünkü bu arada pi yi de izledim harikadır o film de requiem for a dream deki şerefsiz psikolog var ya o oynuo pi de çok da ii oynuo bence darren aranofsky her zaman çok ii film yapar izlenmesi de bilinmesi de gerekir

jared leto,jennifer colloney karakter oyuncuları olarak mükemmeldiler zaten de marlon wayans(ty) komedi oyuncusu olmasına rağmen olağan üstü oynamış darren abimize diyicek yok zaten kameraları,sahne kısaltmaları falan dehşet müziklerini alkışlamakdan başka yapıcak bişey yok zati...
pekaladır filmin beyenilmemesi ama sürekli film izleyen birisinin oyuncular,yönetmen ve tekniği hakkında olumsuz birşey dediğini okumadım ki denilsede büyük haksızlık olur...alternatif geçlik olayı nedir anlamış değilim...

film kitapdan alıntıymış darren bir röportajında söylemişdi...

hulyaengm demiş ki:
hasanayvenli demiş ki:
film insanı strese sokuyo ilerledikçe kötüye giden durumla beraber

zaten insanların yaşamış oldukları steresli durumu izleyiciye bu derece aktarabilmek büyük bi ustalık. gerek yönetmeni gerekse oyuncuları kutlamak lazım.
evet etkileyiciliği çok fazlaydı filmin

arkadaşım "ağlıcam artık yeter ya iyi olsun bişeyler" falan dedi izlerken

izlediğimiz türk sineması olsaydı bir şekilde mutlu sonla biterdi :)
ama bu film çok gerçekçi bir dramı çok gerçekçi bir şekilde gözler önüne sermesi açısından oldukça iyiydi.

Geri