Ezgi'nin Günlüğü

Ezginin günlüğü dinlerken çok farklı hissediyorum ve dinlediğim diyer grupların pek azında bunun farkına varabiliyorum.Ezginin günlüğü bi başka güzel! 8)

Olması gerektiği gibiler herkez isimlerini vede 1-2 parçasını bilir ama hiçde medyatik değiller....
metal dinlemeye başlamadan keşfettiğim vede dinlemeye halende devam ettiğim değerli bir grup....

Street_Spirit demiş ki:
Olması gerektiği gibiler herkez isimlerini vede 1-2 parçasını bilir ama hiçde medyatik değiller....
metal dinlemeye başlamadan keşfettiğim vede dinlemeye halende devam ettiğim değerli bir grup....
çok haklısın, bildiğim şarkıları heralde 7-8 tanedir... ama martı isimli bi şarkıları vardır ki, benim için çok özel ve playlistimin olmazsa olmaz parçalarındandır...

en sevdigim turk gruplarının basında gelir , söz ve muzik uyumu sasırtıcı derecede harikadır.fakat son albumleri ne yazık ki hosuma gitmedi,hepsi kaliteli insanlar ve müzisyenler bence . . .

Herkes yazmış favori şarkılarını ben de yazıyım:

Şehir-aşklar eskir-mutlu olmak varken-gemi ve de tabiki aşk bitti...

valla ne desem..bi kere çok merak ediyorum.bu ezgi denen kız kimdir???üstelik bu yazılan şarkılar söz konusu günlükten mi alınmıştır.??büyük bir merak içindeyim doğrusu.ama şunuda sölim gerçekten hangi müzik katagorisine soksam bilemiyorum..biri beni bu konuda aydınlatsın lütfen...

zazuka demiş ki:
valla ne desem..bi kere çok merak ediyorum.bu ezgi denen kız kimdir???üstelik bu yazılan şarkılar söz konusu günlükten mi alınmıştır.??büyük bir merak içindeyim doğrusu.ama şunuda sölim gerçekten hangi müzik katagorisine soksam bilemiyorum..biri beni bu konuda aydınlatsın lütfen...
Orada bahsedilen Ezgi kız ismi olan Ezgi değil. Müzik terimi olan Ezgi, melodi anlamında... Öyle düşününce anlıyorsun, entel işi ya;) En azından ben böyle biliyorum.
Kaliteli müzik yapmaya çalışan kendi halinde insanlar, bir arkadaşım sayesinde dinliyorum ama çok ta ısınamadım aslında.

efsome demiş ki:
yalanımı sevsinler yalansız dönmüyor dünya :LOL:

bu parça en güzel parçalarındadır beni de çok etkilemişti. Ezgi'nin Günlüğü durur durur patlatır bir albüm felsefeleri budur. medyatik olma çabaları hiç olmadı. Ayrıca kalabalık bir kadro ve bu kadronun bütün üyeleri yetkin müzisyenler. İnsan tam algılayınca kopamıyor.

Ezginin günlüğü her ruh halinde kaldırabildiğim ender gruplardan...ilk albümünü hiçbir şeye değişmem mesela...En acı durumları bile yüzümde ufak bir tebessüme dönüştürerek anlatmalarına hastayım.İlk aşk'ı da beğendim.Sanırım birçok kişinin sevdiği şarkı,aşk bitti...onu ilk dinlediğimde bir aşktan kalan şeyleri neredeyse eksiksiz anlatabilen bir şarkı diye düşünmüştüm...

1986 yılında lisedeyim, üniversitede okuyan kuzenlerim gelip bizde dinlerlerdi "Sabah Türküsü" albümünü. O zamanlar yabancı pop dinliyor ve çok "entel" buluyordum grubu. Ancak zamanla sevmeye başladım. Bu arada ben de değişiyordum tabi. Bir sene sonra o zaman dek çıkmış üç albümü ezbere biliyordum. O zamandan beri de kaliteli bir şeyler dinlemek istediğimde beni yalnız bırakmaya bir grup.

"1983 Nisan Konser Kaydı" albümünden -sanırım şu anda piyasada yok ve pek bilinmez- Ölüdeniz albümüne kadar bütüm albümlerine hayranım ve hala aynı tatla dinliyorum. "Sabah Türküsü" ve "Seni Düşünmek" albümlerini ayrı bir zevkle dinlerim.

Ayrıca Hakan Yılmaz solo çıkardığı "Doğu Türküleri" albümü de çok hoş bir tat bırakıyor kulaklarda.

Hakan Yılmaz ve Emin İgüş'ün ayrılmasından sonra grubun müzik kalitesinde bir değişiklik olmadı ama ben şahsen onlar olmadan aynı tadı alamıyorum. Yeni kadrolu Ezginin Günlüğü benim için yeni bir grup.

Dinlemeyen için, grubun "istavrit" albümünden önceki albümlerini de dinlemelerini şiddetle tavsiye ederim.

ya arkadşlar biraz geyik olacak ama benim bilenlere bi sorum var..
şimdi bu gruba adı verilen hayali bi şahıs mı yani ezgi den söz ediyom...yoksa değilmi...

ya arkadaşlar azcık zahmet edinde arka sayfaları okuyup öğreniverin her defsında aynı şeylerimi yazacağız?? :evil: zakuka lafım sana buarada başkaları alınmasın

Arkadaşlar. Bu tarz sorular bence son derece doğal. Grubu bilmeyen birisi topiğin başlığından yola çıkarak böyle bir çıkarımda bulunabilir. Grubun adı bildiğiniz gibi "Ezgi'nin Günlüğü" değil. Yukarıdan kesme işareti olmadan "Ezginin Günlüğü" şeklindedir..

Bu arada cevap da vermiş olalım zazuka arkadaşımıza zahmet olmasın. grup adındaki "ezgi" melodi anlamındadır. Bildiğiniz-bilmediğiniz, tanıdığınız-tanımadığını ezgi isimli kişilerle ilgisi yoktur...

Geri