Bilen Yardım Etsin Amfimin Lambası Mı Patlamış?

Buraya da yazayım, faturan varsa, amfi garanti kapsamında ise aldığın yerle iletişim kur. İkinci el aldıysan bile, faturan olduktan sonra bunu yapabilirsin. Garanti kapsamından çıkmışsa bile, satan dükkan en azından ücreti mukabilinde yardımcı olabilir.Onlardan cevap gelmezse Cihan Düşmez'i (neredesin eeeey @mastercihan ??) bulup kontak kurabilir, pazarlık edebilirsin.

Buraya da yazayım, faturan varsa, amfi garanti kapsamında ise aldığın yerle iletişim kur. İkinci el aldıysan bile, faturan olduktan sonra bunu yapabilirsin. Garanti kapsamından çıkmışsa bile, satan dükkan en azından ücreti mukabilinde yardımcı olabilir.Onlardan cevap gelmezse Cihan Düşmez'i (neredesin eeeey @mastercihan ??) bulup kontak kurabilir, pazarlık edebilirsin.

ben amfinin ikinci sahibiyim garantisi bitmemiş olmalı ama faturası var mı bilmiyorum onu bir sorarım olmadı dediğiniz kişi ile iletişime geçeceğim bu iletişime geçmeden bir lamba alıp takıp denemeyeyim mi

Lambadan önce amfide neden sinyal dolaşmıyor onu bir çözmeli. O bir anlaşılsın, lamba takımı en kötü ihtimal iki haftada dışarıdan getirilir veya iki tane eşlenik lamba bulunur forumdan.

Cam sigortanın içindeki ufak tel kopmuşu ona bir bakın , hiç ışık vs yanmıyorsa sigorta olma ihtimali var.. Lambanızn camındada çatlama vs olabilir onada bir dikkatli bakın.

cam sigortanın içinde tel yokki şimdi yeniden baktım da içinde öyle bi leke gibi bişey var fotoğrafla net çıkmamış sanırm bu sigorta da sorun varsa bunu nereden temin edebilirm markası farkeder mi

ortasında herhangi bir tel bulunmamakta kopmuş dediğinz gibi sanırım umarım sorun budur da bunun ile hallolur bunda marka fark ediyor mu uyumluluk meselesi var mı lambalardaki gibi

eder şimdi üstünde metal gibi olan kısımda bişeyler yazar onları yazarmısın...bide bunları yaparken amfinin elektriği kapalı prizden de çıkmış olsun aman dikkat ...

bu arada hocam iyiki söyledin yaklaşık 20 sefer açıp kapatınca ve hiç birinde de elektrik gelmeyince bakmadan çıkartmıştım elektrike takılıymış şimdi çıkarttım iyi patlatmadık evi :D

Aman tedbir dikkat en önemlisi aklından hiç çıkarma. Bu sigortadan temin etmek gerekiyor, içindeki tel koptuysa elektrik gitmemesi normal. Bunlar iyi bildiğimden değil başıma geldiğinden , bundan sonrası için temini konusunda yardımcı olacaklar çıkacaktır Tr de varmıdır yada ikamesi nedir yada yerine birşey konabilir mi bu konularda yaşadığım yer itibariyle bilgim yok.
@izzzyy daha bilgilidir uğradığında yardımcı olur sanırım...

hocam çok teşekkür ederim içime en azından bi su serptiniz aklımdan neler geçiyordu neler sigorta fiyatlarına baktım max 10 lira bu arada F1.6AL250v miş 1.6 amperi 250 voltu sanırım internette buna benzer cam sigortalar mevcut türk sitelerinde daha bulamadım da olsun illa vardır bundan satan
bilen yardımcı olsun hiç anlamıyorum ve benimde ilk defa başıma geldi bakalım nasıl olacak teşekkürler yeniden iyi geceler :)

Bundan sonrasında yine lamba ve başka birşeyde de olabilir ama benim eski amfimde sigortayı değiştirince sorun kalmamıştı..umarım masrafsız hızlı bir şekilde çözülür sorunun..

Benim de başıma gelmişti. 1962 yılından kalma lambalı bir makara teyp aldığım ilk gün elektrik gidip gelmiş, kapanmış bir daha da açılmamıştı. Sigortası pert olmuş, cam sigortanın içinde bulunan tel miktarı kadarını sarıp iki ucu kısa devre ettirdim, çalıştı.

Tabii bu uzun süreli kullanımlar için riskli bir uygulama. Sigortayı attıran şey devrede bulunan ciddi bir sıkıntı ise alet cayır cayır yanabilir. Deneme amaçlı yapılabilir.

Geri