Glam Hard'n Heavy Soundu Oluşturmak

arkadaş, senin avatarından gördüğüm kadarıyla niyetin bozuk. kutsal amaç uğruna diye gençlere tayt mayt giydirtip sonra kötü yola falan düşürmeyesin? :LOL:

bu arada alakasız gelebilir ama tri a.c.nin kullanma kılavuzunda van Halen'inkine yakın bir drive almak için tri a.c. üzerinde yapılması gereken ayardan bahsediyor. Glam çalmam ama o tonu çok sevdim. Bi yerlerden tri a.c. manuali ve denemelik bi tri a.c. bulup bi dene derim :)

eddie van halen in meşhur "brown sound" u... nasıl elde ettiğini ballandıra ballandıra anlatırlar her yerde. ses sadece amfide ve efektlerde değil gitarda da çok fark ediyor ki edward amcamız "frankencaster" ı yapma gereği duymuş. çok merak edenler bakabilir google dan falan, her yerde yazıyor. harbiden çok güzel bir ses yakalamış ama "van halen I" albümünü dinleyin; farkedersiniz :)

leonjohancool demiş ki:
bu arada alakasız gelebilir ama tri a.c.nin kullanma kılavuzunda van Halen'inkine yakın bir drive almak için tri a.c. üzerinde yapılması gereken ayardan bahsediyor. Glam çalmam ama o tonu çok sevdim. Bi yerlerden tri a.c. manuali ve denemelik bi tri a.c. bulup bi dene derim :)

bana alakasız gelmedi :D

sırf eq ayarları bile gayet yaklaştırıyor insanı istediği tona.

http://www.rosesofvelvet.com/forum/index.php?topic=2465.msg38643#msg38643

şuna bakın mesela.

su anki ekipmanımla baya guzel bir sound yakaladım sanırım, baya glam gibi geliyor böyle...

legacy kafa-kabin, sambora stratla birleşince, bide maxon delay gelince cuk oldu valla :D

bu kafa-kabın olayı bambaska birşey.. transıstorlu amfı yada prosesor kullanan arkadaslar, gercekten " sustain nedir? nasıl ortaya cıkar? " sorularına boyle bir sistemle ulasabilirler, karsılastıramıyorum cunku prosesorle falan..
alet susmuyor.. :D

evet arkadaşlar night_slash_rain in setupu kuruyonuz glam soundu tamamdır yada sambora strat alamıyonuz benim gibi kuduruyonuz.klavyedeki yıldızlar gözünüzde belirmeye başlıyo yavaş yavaş.

yada şöyle bişeymi yapsak

amp2.jpg

steve_G_large.jpg

halilpazarlama demiş ki:
evet arkadaşlar night_slash_rain in setupu kuruyonuz glam soundu tamamdır yada sambora strat alamıyonuz benim gibi kuduruyonuz.klavyedeki yıldızlar gözünüzde belirmeye başlıyo yavaş yavaş.

abi şu an custom bir firmaya gitar yaptırıyorum, kasıma dogru biter.. bak sen o zaman nasıl kuduruyorsun :D
bir önbilgi vereyim: rengi pembe 8)
bundan sonra seni kudurtmaya adadım kendimi :twisted:

Köprü pozisyonunda bir adet Seymour Duncan Sh-11 Custom Custom,sap pozisyonundada Seymour duncan PEarly Gates bulunan ash yada alder gövdeli bir gitar ve Marshall JCM 800 adamı uçurmaya yeterli diye düşünüyorum :D

Gitarın sesini çok fazla efekte boğmayı sevmediğim için,efekt olarak iyi chorus (ki seksenlerde meşhur idi) ve iyi bir delay yeterli gibi...

01 demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
kelle demiş ki:
chorus`suz olmaz diyorum ben
CE5 mi CH1 mi yakışır bu sounda :D

Aga onada,bütçenene kullanımına ve kulağına göre sen karar ver. :D

Yok denemeye üşeniyorsan,ben yerine dener,alır set-up ıda dizer ayağının altına koyuveririm :LOL:

yav ce5 bulamadım bi ara baktım dükkanlara yoktu , nettede samplelard an tatmin olmadım ondan sordum , ama şöyle ikisylede bi kayıt yapıp yollarsan fena olmaz :LOL:

Şaka bir yana,

Ben daha ce5 kullanmadım.ch1 kullandım defalarca.Fena değil.Öyle pahalı bir alette değil.Mxr ın stereo chorus u da güzel.

Ne kayıt nede öneriler pek fark etmiyor açıkçası.Denemen senin duyman lazım.Yoksa anlattıklarımız kişisel görüşten öteye gidemiyor :)

Geri