Gitar askıları

slash videosu öncelikle :
http://youtube.com/watch?v=CrNNIqglVgk

onun kullandığı deri gibi bişi sanırsam ama mantık aynı sonuçta...

www.dimarzio.com

site flash olduğundan link veremedim...>straps>cliplock>2 inc Nylon Cliplock

bahsettiğim daha dar olan bu bide 3 inc leri var çünkü...Les Paullarda 2 inc daha rahat oluyor ben şansa takmıştım elimde bu var diye fakat sahnede falan olağanüstü rahatlık sağlıyormuş harbiden...

Erren demiş ki:
Artunsan demiş ki:
Valla bu ilk linklerde gösterdigin askilar cok rahatsiz bence. Cok tatli deri askilar var, yada en azindan omuz kisminda genis deri bir koruma olmasi lazim yoksa boynunu acitiyor insanin. Özellikle yazin ince kiyafetler giyiyorken.. hele bir de ciplak vücudu asarsaniz vay halinize. :D

Bende de ibanezin ayni tür bir askisi var ondan diyorum.

164255.jpg

kusura bakmayın belki okuyunca gülersiniz ama..Bişey soracağım bu askıda ki ip neye yarıyor tam olarak benim stratlada gelmiştide hiç kullanmamıştım ne işe yaradığını bilmediğim için :)

akustik gitarlarda tek delik olur gelende askjkıyı o iple gitarın headshock una bağlarısın.

Deckert demiş ki:
mre87 demiş ki:
bence ebay den de alabilirsin. ben bir kaç kez küçük eşya getirdim. 2 si de ebay store du hiç bir problem yaşamadım. kargo da uygundu. ebay store lar genelde güvenilir oluyorlar çok alışveriş yaptıkları için ve çoğu da böyle küçük şeyleri türkiye ye yolluyor.

Dostum direk evemi sipariş yaptın ? ve ödemeyi ne şekilde yaptın ? ne kadar zamanda elinde oldu, biraz fazlamı soru sordum? :LOL:

hocam direk eve sipariş yaptım. bir kere parmak kaykayı(fingerboard :D ) almıştım. adam 4$ kargoyla yolladı usps ile. sağlam bir zarf ile yolladı adam 1,5 haftada elimde oldu. posta kutumdan aldım yani :D . diğerinde de yine 2 haftada geldi o daha büyük bir şeydi ona göre ama yine sağlam bir şekilde elime ulaştı. ödemeyi de paypal denilen bir sistem var. ordan kredi kartıyla ödedim. internetten alışveriş yaptığım çok oldu kredi kartıyla daha bir sorun yaşamadım. önemli olna hangi siteden alışveriş yaptığın ;)

mre87 demiş ki:
Deckert demiş ki:
mre87 demiş ki:
bence ebay den de alabilirsin. ben bir kaç kez küçük eşya getirdim. 2 si de ebay store du hiç bir problem yaşamadım. kargo da uygundu. ebay store lar genelde güvenilir oluyorlar çok alışveriş yaptıkları için ve çoğu da böyle küçük şeyleri türkiye ye yolluyor.

Dostum direk evemi sipariş yaptın ? ve ödemeyi ne şekilde yaptın ? ne kadar zamanda elinde oldu, biraz fazlamı soru sordum? :LOL:

hocam direk eve sipariş yaptım. bir kere parmak kaykayı(fingerboard :D ) almıştım. adam 4$ kargoyla yolladı usps ile. sağlam bir zarf ile yolladı adam 1,5 haftada elimde oldu. posta kutumdan aldım yani :D . diğerinde de yine 2 haftada geldi o daha büyük bir şeydi ona göre ama yine sağlam bir şekilde elime ulaştı. ödemeyi de paypal denilen bir sistem var. ordan kredi kartıyla ödedim. internetten alışveriş yaptığım çok oldu kredi kartıyla daha bir sorun yaşamadım. önemli olna hangi siteden alışveriş yaptığın ;)

Teşekkürler dostum , birşey daha sormak istiyorum e-bay sana yaptığın alışverişler için herhangi bir güvence vermişmiydi ? sonuçta orda siteden değilde bir kullanıcıdan alıyorsun öyle değilmi ?

Artunsan demiş ki:
Valla bu ilk linklerde gösterdigin askilar cok rahatsiz bence. Cok tatli deri askilar var, yada en azindan omuz kisminda genis deri bir koruma olmasi lazim yoksa boynunu acitiyor insanin. Özellikle yazin ince kiyafetler giyiyorken.. hele bir de ciplak vücudu asarsaniz vay halinize. :D

Bende de ibanezin ayni tür bir askisi var ondan diyorum.

164255.jpg

bu askının bi benzeri bendede var ama kullanmıyorum

Deckert demiş ki:
mre87 demiş ki:
Deckert demiş ki:
mre87 demiş ki:

Teşekkürler dostum , birşey daha sormak istiyorum e-bay sana yaptığın alışverişler için herhangi bir güvence vermişmiydi ? sonuçta orda siteden değilde bir kullanıcıdan alıyorsun öyle değilmi ?

ebay in verdiği tek güvence kredi kartı bilglierinin çalınmayacağı. ama tabiki ürünü bir kişiden alıyorsun, ebay den değil. ama kişilerin feedbackleri var eğer adam 1000 2000 tane alışveriş yapmışsa ve feedback %98 ve üzeriyse o adam güvenilirdir zaten ;)

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
les paullarda kullanılan hangisi tam anlayamadım? bi link verebilirmisin hoca?

bence les paul tarzı gitarlarda padlı askılar tercih edilmeli.benim gitarım oldukça ağır bir gitar.sap ve gövde maun.ben öncedende söylemiştim planet vawe in padli askılarından kullanıyorum hem denge problemi yok hemde uzun süre gitar omzunuzda kalsabile ağrı yapmıyo böylece.ayrıca bendeki model kilitlide.hopla zıpla gitarı 360derece çevir hiç bir şekilde giyar düşmüyo.bence denemelisiniz.

bugün aldım askı ama keşke bu yazıyı daha önce yazsaydın :( padli olmayan bi askı aldım daha kalınca bişey, sorunumu tam olarak çözdü sayılmaz ancak eski askıdan fazlasıyla iyi olduğu yönünde ilk izlenimim...

Arkadaşlar selam.
Metalcore calıyorum, gitarı fırlatıp kaldırıp çekip vuruyorum spin atıyorum :D
Ne önerirsiniz; ben dimarzio DD2200 veya DD2800 modellerini veya striplock (askının takıldığı demirler sökülüp yeni demirler takılıyor ya) denen ürünmü daha sağlamdır?

crazymuge demiş ki:
ucuz,deri,siyah,uzun ve kalın bi askı.
ahh ahhh :cry:
çok mu şey istiyorum ya.ankarada öyle bir askı görürseniz haber edin bana ö.m la :cry:

248340.jpg

http://accessories.musiciansfriend.com/product/Perris-212-Suede-Leather-Guitar-Strap?sku=364707

Ben bunlari kullaniyorum RR3 ve EX400'de. Ucuzlar ve suet olduklari icin kaymiyorlar, giysiye yapisiyor, oyle kaliyor. Ozellikle SG yada explorer seklindeki gitarlar icin deri (yada suet) aski cok iyi.
Belki ebay'de yada TR'deki magazalarda bulabilirsin.

Perri'nin deriden Police Line askisi da var. ShismetaL'in verdigi linkteki naylon gibi gozukuyor. Deri isteyenler ona da bakabilir:
248321.jpg

http://accessories.musiciansfriend.com/product/Perris-Police-Line-Leather-Guitar-Strap?sku=364700

arkadaşlar merhabalar. ben fosforlu gitar askısı almak istiyorum fakat hiçbir yerde bulamıyorum...
Işıkta ve Flash ta muhteşem şekilde hava katıyor bu askılar...
nereden kaça alabilirim. site adresi olursa daha iyi olur...

Geri