300

evet arkadaşlar çok yakın bir tarihte türkiye vizyona girecek olan bu filmin bir kitap uyarlaması olduğunuda belirtmek gerek daha öncede sanırım Lion Of Sparta diye çekilmiş. konu i.ö 480 yılında perslerin yunanistanı işgal etmeye çalışması ve 300 spartalı savşçının 2 milyon persiliyi thermopeloi geçitlerinde durdurulması anlatılıyor.

önereceğim kitap film gelmeden önce okuyun.
Ateş Geçitleri-Steven Pessfield

http://www.beyazperde.com/film/3144

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bu arada arkadaşlar dediğim gibi kitabını alıp mutlaka okuyun.sevmiyorsanız bile bulun okuyun. ayrıca bilgi verme gereği duydum bir an için.

öncelikle yukarda DooBeR arkadaşım canavrlardan behsetmiş. kitapta caavar yada fantastik yaratıklara yer verilmemiş.tarihi olduğu gibi okuyordunuz. ancak film sinemaya uyarlanırken Frank Miller (günah şehri çizgi romanının yazarı) in grafik romanından uyarlanacak. eğer frank millerin çzigi romanında böyle bir şey mevcutsa (ben okumadım çizgi romanı) film için eksi puan demektir :)

Yoldan geçen yabancı,git spartalılara söyleki; burada hep onlara sadık olan bizler yatmaktayız :( :(

bı fragman bu kadar gaz olur umarım sasırtmaz benı fragman kadar ıyıdır fılmde gercı süphem yok buna ama nasıl bağırıo adamımız THIS IS SPARTA.........sabırsızlıkla beklıorum.ayrıca kitabıda okumaya calısıcam

morgaine demiş ki:
nasıl bağırıo adamımız THIS IS SPARTA........

cok feci cooooook :twisted:
bahsedilen kitaptan vede Frank Miller'in eserinden bi haberim ama bence yaratiklar yada fantastik ogeler cok da rahatsiz edici olmayacaktir,sonucta bi film ve yaraticilik heryere yakisir..tabi tarihi bir belgesel beklemiyorsak

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Filmin %80 i bilgisayar yapımı olup şu ana kadar yapılamn filmler içerisinde en iyi görüntü ve ses efektlerini barındırdığı iddia edilmekte.2 ay sonra vizyona girecek bu film...

tonight we'll die in hell...daha ne denir bilmiyorum 2007 nin en heyecanla beklediğim filmi her fragmanını izledim bea gerard butler zaten ayrı bi harika olmuş

Yanlış başlığa yazmışız, buraya alalım.. :)

Çok konuşuluyor üzerine; kuzenim, "Bu filme gidelim mutlaka!" naraları atmaya başladığında 2-3 ay öncesiydi. Fragman kalitesi de herkesin dilinde elbet, bakalım nasıl bir şey çıkacak karşımıza. Yer bulmak açısından zorlanacağımız kesin.. :)

Ha ama fragmana ve şu resimlere baktığımda, kaliteli olmasının yanında biraz gerçek dışı gibi gözüküyor bu görüntüler. Bir "Truva" gibi değil mesela. Ve biraz klostrofobik eğilimli bir film mi olmuş ne..

Bekleyip göreceğiz mecburen.

300sq3.jpg

Orijinal Adı : 300
Yönetmen : Zack Snyder
Senaryo : Zack Snyder, Kurt Johnstad
Oyuncular : Gerard Butler, Lena Headey, David Wenham, Dominic West, Vincent Regan
Filmin Türü : Aksiyon, Savaş
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 16.03.2007
Resmi Sitesi : http://300themovie.warnerbros.com
Filmin Konusu : Frank Miller'in grafik romanından uyarlanan "300", M.Ö. 480 yılında geçen Thermopylae savaşını konu alıyor. Filmde Sparta Kralı'nın ordusu ile Pers ordusu arasında başlayan savaş tüm Yunanistan'ın Persler'e karşı birlik olmasını sağlar. Sparta Kralı Leonidas (Gerard Butler) ve emrindeki 300 Spartalının Pers Kralı Xerxes'in büyük ordusuna karşı duruşu başta ölümüne bir savaştır. Ancak bu durum dünyada ilk demokrasinin kuruluşuna da yardımcı olacaktır.. >>(Alıntı: www.sinema.com)
22492007012303091410241pr8.jpg

martı sabırsızlıkla beklıyorum fılmın bı sonundtrack ını dınledım hatta defalarca.dınledıkce gaza gelıorum hadı bakalım az kaldı bıraz daha bekleyelım

10 gün falan kadar sonra film vizyona girecek. Troya benzeri bir hikaye.. Efektler falan birçok açıdan güzel bir film gibime geldi..
youtube vs. sitelerde trailer ları mevcut baya da etkileyici hemde.. heycanla bekliyorum vizyona girsin diye :)

Frank Miller'ın kitabını okudum. Çok güzel bir kitap.
Çizimler yağlıboya tablo gibi.
Filmde kullanılan renkler vs de kitapla çok uyumlu.
İyi bir uyarlama olmuş sanırım.
Fantastik canavarlar olmaması lazım filmde.
Muhtemelen bozuk figürlü ve/veya acayip aksesuarlı insanlardır.

Aynı şekilde pers ordusundaki hayvanlar var. (Fil vs gibi bunların üzerine takılan zırhlar vs)

Kitapta yok fantastik yaratık çünkü. Bahsettiğim olaylar var sadece.

BLacKcH3rrY demiş ki:
10 gün falan kadar sonra film vizyona girecek. Troya benzeri bir hikaye.. Efektler falan birçok açıdan güzel bir film gibime geldi..
youtube vs. sitelerde trailer ları mevcut baya da etkileyici hemde.. heycanla bekliyorum vizyona girsin diye :)

ooooooo az kalmış,gelsin artık.

panik_431 demiş ki:
BLacKcH3rrY demiş ki:

ooooooo az kalmış,gelsin artık.
gelıyo tabı hemde manyak bı gazla gelıyo ben hakkaten dayanamıorum artık gelmelı geldığı zaman kosa kosa gıdıcem tahmın edebılıorum :p

Geri