cherokee(hard rock) - ankara

slm arkadaşlar öncelikle forumunuz hayırlı olsun ve başarılar dilerim ve nermin mehmet çekiç lisesinde ki konserde aynı sahneyi paylaşıcaz ve konser tarihi 4 hazirana alındı tekrar degişiklik olabilir olursa da siz bize biz size haber veririz =)
yolunuz açık olsun

TheRockuLa...........

teşekkürler dostum orda çalıcak bütün amatör ruhlu müzisyenlerle ve gerçek müziksever dinleyiciyle birlikte harika bi gün geçircez organizasyonu yapan herkese şimdiden teşekkür borçlu olduğumuzu düşünüyorum

şunu da eklmek istiyorum: amatör müzisyenler birbirleri için vardır ;)

arkadaşlar piyanistşantörünüz hariç siz iyidiniz :D
alçıyla bas çalma işi gokhana uğurlu gelmiş olmalı ;) tüm ilgiyi üstüne topladı yaw :D
çağdaşla çaarı zaten gazdı onların alçısı olmadığı için yorum yazmaya gerek yok :D
umarım bu başarıların devamı gelir...

exdrummer.... ;)

isim alma politikanızdan esinlenerek kurulacak olan grubumuza led zeppelin ismini vermeyi uygun gördük.çok iyi ettik.sonuçta başka bi grup bu ismi almış kullanmış diye kullanmayalım mı?hem dağıldı onlar; bonhamın anısına koyuyoruz bu ismi.çok iyi ettik çok...

halil_gunesli demiş ki:
isim alma politikanızdan esinlenerek kurulacak olan grubumuza led zeppelin ismini vermeyi uygun gördük.çok iyi ettik.sonuçta başka bi grup bu ismi almış kullanmış diye kullanmayalım mı?hem dağıldı onlar; bonhamın anısına koyuyoruz bu ismi.çok iyi ettik çok...
biz de sex pistols koyduk.dağıldı zaten onlar.kullanmayalım mı.ayrıca sid vicius anısına koyduk.töğbe töğbe

4 Haziranda performansınız harikaydı, bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederiz :)

sizi gönülden destekliyorum, başarılarınızın devamını dilerim..

IndependentDrummer demiş ki:
alçıyla bas çalma işi gokhana uğurlu gelmiş olmalı ;) tüm ilgiyi üstüne topladı yaw :D
çağdaşla çaarı zaten gazdı onların alçısı olmadığı için yorum yazmaya gerek yok :D

exdrummer.... ;)

Arkadaşım galiba biraz saçmaladın 2 yıldır müzik eğitimi alan biri olarak klavyecileri bence çok güzel akorlar bastı ve en iyi performans onun du diyebilirim....Kendisiyle orada konuşmuştum Bir üniversitenin müzik kompozisyonu bölümünde okuyormuş ...Bu arada Zaten aralarında en yüksek alkış alan da oydu son şarkıdaki blues armonisinde bunu zaten hissetmişindir diyeceğim fakat yoktun sanırım o ara Kısacası Klavyecileri muhteşemdi...
Bana kalırsa Grupta maalesef vokale gitmeyen parçalar var diğer elemanlar zaten güzeldi Yolunuz Açık olsun Cherokee

Asisys demiş ki:

exdrummer.... ;)

Arkadaşım galiba biraz saçmaladın 2 yıldır müzik eğitimi alan biri olarak klavyecileri bence çok güzel akorlar bastı ve en iyi performans onun du diyebilirim....Kendisiyle orada konuşmuştum Bir üniversitenin müzik kompozisyonu bölümünde okuyormuş ...Bu arada Zaten aralarında en yüksek alkış alan da oydu son şarkıdaki blues armonisinde bunu zaten hissetmişindir diyeceğim fakat yoktun sanırım o ara Kısacası Klavyecileri muhteşemdi...
Bana kalırsa Grupta maalesef vokale gitmeyen parçalar var diğer elemanlar zaten güzeldi Yolunuz Açık olsun Cherokee

ARKADAŞIM BENCE SEN SAÇMALAMIŞSIN 2 YILDIR MÜZİÐİN İÇİNDESİN. BENİM ÇALMADIÐIM SAHNE NERDEYSE KALMADI SEN KISA DONLA GEZERKEN BEN MÜZİÐİN İÇİNDEYDİM. AYRICA SENDEN DAHA İYİ ARMONİ BİLDİÐİMİDE BİL BEN SES MÜHENDİSİYİM.OLAYA SOUND OLARAK BAKTIÐINDA TAM Bİ PİYANİSTŞANTÖR TONUYDU ROCK KLAVYECİSİ OLMAK BAŞKA Bİ OLAY BENİM BAHSETTİÐİMİ ANLYABİLMEN İÇİN DAHA ÇOOK FIRIN EKMEK YEMEN GEREK.. AYRICA POLEMİK İSTİYOSAN BAŞKA KONU VE BAŞKA YER BUL CHEROKEE FORUMUNU BUNUN İÇİN KULLANMA...

Asisys demiş ki:

exdrummer.... ;)

ARKADAŞIM BENCE SEN SAÇMALAMIŞSIN 2 YILDIR MÜZİÐİN İÇİNDESİN. BENİM ÇALMADIÐIM SAHNE NERDEYSE KALMADI SEN KISA DONLA GEZERKEN BEN MÜZİÐİN İÇİNDEYDİM. AYRICA SENDEN DAHA İYİ ARMONİ BİLDİÐİMİDE BİL BEN SES MÜHENDİSİYİM.OLAYA SOUND OLARAK BAKTIÐINDA TAM Bİ PİYANİSTŞANTÖR TONUYDU ROCK KLAVYECİSİ OLMAK BAŞKA Bİ OLAY BENİM BAHSETTİÐİMİ ANLYABİLMEN İÇİN DAHA ÇOOK FIRIN EKMEK YEMEN GEREK.. AYRICA POLEMİK İSTİYOSAN BAŞKA KONU VE BAŞKA YER BUL CHEROKEE FORUMUNU BUNUN İÇİN KULLANMA...

Bende oradaydım ve 7yıldır bu işin içinden olan biri olarak konuşuyorum ... klavyeci gerçekten muhteşem çaldı onu burdan tebrik etmek lazım diye düşünüyorum.Ayrıca Kompozisyon ve Ses mühendisliği farklı şeylerdir independentDrummer bu meslekleri açıklamaya gerek yok sanırım birisi müzik armonisi yapar birisi Tonmaster lık yapar.KISA don olayına gelince sizin gibi birine yakıştırmıyorum .Bence forumu siz kirletiyosunuz .....Amacımız hiç bir şekilde hiç bir forumu kirletmek değildir yalnızca biraz saygı lütfen

sevgili funkymelody ses mühendisliğinin içeriği müziğin sound kısmıyla ilgili değildir sadece.

7 yııldır müziğin içinde lduğunu söyleyen biri olarak benim anlatmak istediğimide anlayamaman beni şaşırttı.

türkiyede gerçekten rock klavyecisi olan gruplara (hayko cepkin, bulutsuzluk özlemi ya da moğollara) baktığında klavyeciler sadece armoni kullanan insanlar değildir. klavyeci altyapıdan sorumluysa herşeyden sorumludur. eyvallah kötü çaldığını söylemiyorum ama kötü sound la çaldı.
ve zaten emre yede sorduğunda kendisi klavyeciyim demiyo, piyanistim diyo. yaptığı işi kendi biliyo ama sizede anlatması gerekio sanırım :)

soundla fikirlerimi ben emreylede konuştum. ilk yazdıklarımında amacı zaten kimseye bok atmak değil grup içndeki bi mevzuyla geyik yapmaktı, emre bana darılmazken sizin gerginlik yapmanızda mantıksız, forum işte böyle kirleniyo arkadaşlar (bilip bilmeden herşeye yorum yapmamak lazım)

çok müzik dinleyin ve müziği herşeyiyle dinlemeye çalışın
(iyi müzik kötü soundla dinlenilmez belki ama iyi soundla herşey dinlenilebilir;Serdar Öztop)

Sevgili Drummer

Altyapı = armonidir bunu zaten kime sorarsan sor böyle der
altyapı = Sound değildir

Klavyecinin ismi sanırım emreydi .Emrenin kullandığı org sence ne kadarlık bir alet ? Emrenin kullandığı klavye Yamaha a1000 diye görmüştüm orda .(ki buda rock sounda değil türk müziğine yatkın olan bir donanıma sahip bir org)

Jordan Rudess ın kullandığı sounda bakarsan Korg Oasys Kullanan bi klavyeyle (6000 YTL) Emrenin kulandığı (1000 YTL lilk) klavye sound larını karşılaştırman gerçekten çok saçma.Emre elinden gelen performansı yaptı ve herkesin beğenisi topladığını düşünüyorum ...Özelliklede ordaki insanlar klavyecilerine olumlu baktı bunu sende hissetmişindir..İnsan o klavyeyle bişiler yapabiliyorsa bu onun yeteneğidir...

Özellikle Rock soundları Pro Ekipman kullanmaktan başlar .Bu yüzden grupta sadece klavye değil kimseyi eleştirmeye hakkımız olmadığını düşünüyorum.

Türkiyedeki Rock gruplarının çok beğendiğim bir klavyecisi olan hem mor ve ötesi hemde Şebnem Ferah 'ın klavyecisi olan OZAN TÜGEN e baktığında KOrg Triton modelini kullanarak sound kalitesini aletlerin kalitesinden öne çıkaradığını görebilirsin.

Kısacası dediğim gibi şahin arabasıyla mercedes i kıyaslamaya gerek yok sanırım.Biz darılma veya kimseye sataşma yapmamaktayız amacımız kimseyi rencide etmeden foruma bize verilen cevap hakkını yazmak Emre bu foruma kayıtlıysa umarım ondanda bir cevap geleceğini umuyorum..

Genel olarak tekrardan gruba başarılar diyorum ...SAygılar

ianc stüdyo an

ulan o klavyeyle rock çalmaya çalışan herifin ne kadar klavyeci olduğunu tahmin etmek zor olmuyo zaten. :D
bide Independent Drummer güzel bi konuya değinmiş altyapı çalan adam herşeyden sorumludur demiş.
altyapı sound dan ibarettir dememiş, sound un altyapıda önemli bi yeri var onu vurgulamış. ve ayrıca kimseyle kıyaslamamış sadece rock klavyecilerine örnek vermiş.

armoni altyapı yı kurtarsaydııııı ibo nun arkasında konservatuardan adamlar çalardı :D ama gel gör kü soundunu ve enstrümanını tarzına göre seçen adamlar çalıyo ve hiç biri armoni bilmiyo.ben bi ara roman grubunda çalmıştım ordan biliyorum. adamlar armoni bilmiyo ama öyle bi ruh katıyolar ki berklee mezunu gelse yapamaz. içlerinden kimsede ben rock çalarım demiyo, çünkü ibo sounduyla rock çalınmaz biliyolar.

bu arada aldığım duyumlara göre zaten cherokee emre yle anlaşamamış...
Sanırım bu artık konuyu kapatacaktır :twisted:

Deadly boxer

İbonun arkasındaki adamlar zaten Konservatuar bilgilerini aşmış adamlardır (Başkemancı Sendur Güzelel Kasetlerinde yardımcı olan İsmail Tunçbilek vb)
Yani ordaki adamlar zaten müzik bilgisini ve armonisi biliyorlar ...

Emre ye gelince emre Ankaranın en iyi klavyecilerinden biridir Şu anda Orkestra şefliği ve bestecilik okumaktadır ve bizzat çalışmıştım kendisiyle.Yeri geldiğinde bir romanın klarneti kadar gerçek yeri geldiğinde mozart ın piyano eserlerini bile yerine getirecek yeteneğe sahiptir Yamaha klavyelerine bir sürü ritm yazmış ve satmıştır.BKNZ (PAnmusic ankara)(melomani müzik KORG ankara)

Yeni klavye alamamasının nedeni ise maddi imkansızlıklardır .Benim burda onun hakkında yazmaya da hakkım yok fakat kendisi çok iyi niyetli biri olduğu için onun arkasında yanıt yazmayı borç bilirim kendime...Kendisine şimdiden yolu açık olsun dileklerimle

Yeni klavye alamamasının nedeni ise maddi imkansızlıklardır.Lütfen Tek başına performansını dinlemeden buraya her hangi bir yorum yazmayınız. ..... Burda kimseyede karşılaştırma yapılmıyor .... Kolay gelsin ....

halil_gunesli demiş ki:
abicim zaten dağılsalar bende CanKan koyucam grubun adında da,herifler iyi iş yapıyor yaw bırakmıycaklar :D şaka biyana işiçok büyüttüğünde resmi problemler yaşayabilirsin isim yüzünden. daha önce kullanılmış ve adına resmi şeyler yapılmış isimler tekrar kullanılamıyor zannımca. Ama CHEROKEE adına böyle bi problem olup olmıycağanı bilmiyorum,grubun bassçısı olmama rağmen :D

Ayranın yoksa içmeye, atla gitmeyecen zıçmaya
Çıkarın yoksa piyasada kimseye yalakalık yapmıycan biri çıkar ezer kafanı hayatın boyunca yalakalık yapamazsın
Bugüne kadar herhangi bi konuda yaptığın bi iş yoksa, o konu hakkında yorum yapmayacan. adama bugüne kadar sen neyaptınki konuşuyon derler.
İki tane büyük konuşurken burnunu her lafa sokmayacan ki burnun sağlam kalsın

Cenk ten mısır atasözleri :twisted:

eyvallah goç ;)

aynı kişileri farklı isimlerle görmek güzel ama cherokee nin reklama ihtiyacı yok diye düşünüyorum
artık bu forumu grup yorumları için kullanın lütfen

yani çoğu kişi öyle düşünüyo geyiği yapabilirsin inandırıcı ama bu kadar isim almana gerek yoktu yaw :D (anlayan anladı bunu)

:) ARkadaş sanırım hepimizi aynı kişi olarak yorumladı cep numaramı weriym sana + mod arkadaşlar hepimizin ip numaralarına baksınlar bakalım hepimiz aynı kişimiyiz 8) :D independent valla nedenebilirki her ruhun içinde bir kıskanma ruhu seziyorum der bir TÜrk sözü :twisted:ARkadaşın Yoksa tanışalım 8)

Geri