Aliexpress Den Alışveriş

Aliexpress bazen farklı satıcılara verilen siparişleri birleştirebiliyor. Pek sık olan bir şey değil. Büyük ihtimalle toplamı 150€'yu geçse de gümrükte sorun çıkmaz.. Ben yine de birbirine yakın tarihte verdiğim siparişlerin toplam bedelini sınırın altında tutmaya çalışıyorum...

Konuyu hortlatıyorum.
Demonfx ve benzeri klon ürünlerden sipariş etmeyi planlıyorum. Sayısını abartmayacağım, muhtemelen tek seferde bir veya iki tane ve kargo ile de ücret 150 euro altında kalacak şekilde.
Sorunsuz eve ulaşır gibi anlıyorum. Deneyimi olanlar?
Hocam google'da aratınca karşıma alakasız bir sürü link çıkıyor ve aliexpress diğer sitelerden farklı olduğu için hangi satıcı güvenilir bunu anlayamıyorum. Bana güvenilir bir kaç satıcı linki gönderebilirseniz sevinirim, ben de almak istiyorum.

Hocam google'da aratınca karşıma alakasız bir sürü link çıkıyor ve aliexpress diğer sitelerden farklı olduğu için hangi satıcı güvenilir bunu anlayamıyorum. Bana güvenilir bir kaç satıcı linki gönderebilirseniz sevinirim, ben de almak istiyorum.
Skyline Music Store
Lowin Official Store
Tiktone Music Store
Cindy Music İnstrument Store

Önceliğiniz amazon tr olsun. Aliexpress kadar seçenek yok ama yine epey bir şey var. Ben son bir kaç ayda bir çok manyetik, potans, luthier seti vs. aldım aliexpress'teki fiyatlardan bile daha uyguna geldi. İlgilendiğiniz ürünü sepete ekleyin fiyatlar bazen daha da düşebiliyor. Sadece arama yaptıktan sonra sağ taraftaki "amazon tarafından gönderilir"e tıklamayı unutmayın. Amazon gönderici olduğunda hem çok hızlı gelir hem de aynı ay içinde 5 adet sipariş kotasını geçerseniz amazon'un çalıştığı lojistik firmalar burada gümrüğüne takılmaması için paketinizi diğer ay göndermek üzere yurtdışında beklemeye alır. Aliexpress'te böyle bir şey yok eğer unutup 5 üzeri sipariş verirseniz gümrüğe takılan ürünü almanız işkenceye döner (150 euro üzeri mevzusu gibi) bkz: aliexpress ayrıca aynı satıcıdan birden fazla ürün alsanız bile her birini ayrı paketleyip gönderebiliyorlar. Bir de aliexpress'in son aşamada eklediği vergi tutarları iyice saçmalamaya başladı. Hepsinde olmasa da bazılarında neredeyse ürün fiyatına yakın vergi tutarları çıkıyor. Yani ekonomik olarak da pek bir ayrıcalığı kalmadı.

Geri