Evh 5150 Lbx 15 Watt

Hoşgeldin, madem koçturup araştırıyorsun, biraz katkımız da olsun :) Öncelikle, loop her amfi için bir zorunluluk değil. Bazı amfilerde olmaması daha iyidir hatta. Dizayn meselesi, bazılarında amfinin tonunu bozabiliyor. Bu yüzden butik olanlar da dahil pek çok dönem amfilerinde (Fender, Marshall, Trainwreck) loop göremeyebilirsin.

EKLEME: DSL amfileri ben severim. Sahneye çıkarır rahat rahat. SL5 denemedim hiç, gördüğüm kadarı ile biraz ayrı bir dünya o.

Son düzenleme:
Abilerim ve arkadaşlarım tekrar merhaba. Bu kadar çok mesaj atıyorum kusuruma bakmayın. Bugün orange or15, marshall sl5 ve dsl40c denedim. Orange or15 bana gelmez gibi. Rockerverb mk3 serisi muhteşem ama or15'i o kadar beğenmedim. Marshall sl5 ve dsl40'ın tonları gerçekten çok iyi gibiydi özellikle sl5. ancak sl5'de send-return olmaması beni düşündürüyor. dsl40'ın da tonu güzel olmasına rağmen reverb efekti o kadar kötü ki.. bu iki amfi hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
DSL40'ın 4 kanal olması oldukça güzel bi özellik. Bana hitap etmeyen bi gain tipi ama demolarını beğenmiştim. Denemişliğim de var. Güzel amfiydi. Reverb en kötü ihtimalle dışarıdan bi TC HOF veya Boss RV5 ile desteklenir hocam. Reverbi çok dert etmeyin bence. SL5 denemediğim için bir şey diyemeyeceğim.

Abilerim ve arkadaşlarım tekrar merhaba. Bu kadar çok mesaj atıyorum kusuruma bakmayın. Bugün orange or15, marshall sl5 ve dsl40c denedim. Orange or15 bana gelmez gibi. Rockerverb mk3 serisi muhteşem ama or15'i o kadar beğenmedim. Marshall sl5 ve dsl40'ın tonları gerçekten çok iyi gibiydi özellikle sl5. ancak sl5'de send-return olmaması beni düşündürüyor. dsl40'ın da tonu güzel olmasına rağmen reverb efekti o kadar kötü ki.. bu iki amfi hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

DSL5'e baktın mı? Hem send return'lü, hem de marshall. Ben kullanıyourm ve memnunum.

DSL40 ondan çok daha üstün bir amfi orası muhakkak ama taşınabilirlik/ergonomi ve daha ekonomik bir şey arıyorsan bence kesinlikle DSL5'e bak. DSL5'te reverb yok fakat send/return'e bağlayacağın bir HoF her şeyi çözer. Zaten 40c'deki reverb'ü beğenmediğine göre reverb'ün olmaması isabet olmuş bile diyebiliriz :)

Son düzenleme:
DSL5'e baktın mı? Hem send return'lü, hem de marshall. Ben kullanıyourm ve memnunum.

DSL40 ondan çok daha üstün bir amfi orası muhakkak ama taşınabilirlik/ergonomi ve daha ekonomik bir şey arıyorsan bence kesinlikle DSL5'e bak. DSL5'te reverb yok fakat send/return'e bağlayacağın bir HoF her şeyi çözer. Zaten 40c'deki reverb'ü beğenmediğine göre reverb'ün olmaması isabet olmuş bile diyebiliriz :)
Hocam ondaki speaker 10" yanlis hatirlamiyorsam. o yuzden onu dusunmuyorum tesekkurler yine de :)

Geri