Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

usta bu fulltone nasıl bi cihaz anlatırmısın. bide dd6 la arsında ne fark eder. noise gate olarakda mxr smartgate boss ns2 iki alternatif var suan için baska tavsiyeleriniz varsa niçin olduğuyla beraber yazarsanız cok sevnirim. tabi aletler anolag setup a uygun olmalı

tesekkurler denizulger ama benim dist ihtiyacım yok ben amfi drive i kullanıyorum sololarda ts9 kullanıyorum drive in üstüne sadecedelay ve noise gate olursa sevinirim dediğin pedalı da kullanmadım ama canlı duydum gercekten güzel ama dediğim gibi sağol

Diger Zoom hakkinda bi fikrim yok ama GT8'in en analog tona yakip processorlerden biri oldugunu ve çok versatile oldugunu biliyorum. genis bi yelpazesi var ve kullanici dostu... Ayrica dunyada en cok tercih edilen processormus galiba. en azindan kendi sinifindakiler arasinda...

zoom da hic yabana atilir gibi degil ama ozellikle usb den direk bilgisayarda (Qbase destegi varmis) kayit yapilabilme ozelligi ve drivelarinin 2 tane tup ile beslenmesi bence gt8 e gore daha cazip kiliyor. Bu arada o Z pedal olayi da fena fikir degil yani..

Boss gt-8 hiç de kullanıcı dostu değildir, hatta tam tersi kullanıcı düşmanıdır :) Çok uğraş isteyen bir alet. Ama gerçekten başında vakit harcayıp uğraş verirseniz iyi şeyler yapabiliyorsunuz.

Kullanici dostu derken sahnede falan kullanimi kolay demistim. dedigin gibi bi sure ugras vermeli. en dandik processor'u bile arastirmaniz gunler surer. birakta gt8le ugras biraz :D

Dark_Fate demiş ki:
Boss gt-8 hiç de kullanıcı dostu değildir, hatta tam tersi kullanıcı düşmanıdır :) Çok uğraş isteyen bir alet. Ama gerçekten başında vakit harcayıp uğraş verirseniz iyi şeyler yapabiliyorsunuz.

gt-8 i kurcalayarak özgün tonlar yaratmak çok güzel ama fazla emek gerektiren bir uğraş. Bunun yerine üzerindeki ve internetten yüklenebilecek presetlerin ayarlarıyla oynayarak ton elde etmek bana daha akıllıca geliyor (tabi bu benim görüşüm)

sonuçta aletin üstüne biraz düşeceksin ama gt8 kullananlardan duyduğum kadarıyla baya bir üstüne düşmek gerekiyo bu aletin. zoom g9.2tt nin efektleri nasıldır acaba?

ARKADASLAR GİTARIM yanda gördünüz alet FENDER stratocaster 60th anniversary u.s.a grunge yapıorum ama soyleki istediim tonlar grunge blues arası birşey olsun yani aslında batuhan (DUMAN) SETUPINA YAKIN BİRSEY OLSUN İSTİyORUM en fazla 500 ytl bütcem var kararsızım herkes birsey soyledi tecubeyle sabit önerilerinizi bekliyorum şimdiden tesekkürler buarada amfim marshall mg15cdr amfimdeki bir özellik sayesinde FDD bilen bilir acılımını zaten lambalı amfi tonlarına hafiften yaklasabiliyorum önerilerinizi bekliyorum tekrar tesekkürler..

selam arkadaşlar...boss ds-2 hakkında fikirklerinizi almak istiyorum...bar grubu kuruyorum..vede owerdriwe tonları dooru düzgün werebilcek bi pedalım olmasını istiyorum ..yani gunsn roses skid row gibi bi tarzım war ve buna uygun bi overdrive tonu bulmak istiyorum..aynı zamanda başka alternatiflere açığım..(özellikle solo tonlar için yorum yaparsanız sewinierim tabi pedalın komple bi yorumuda dahil )

arkadasım b ds2 gayet iyi bir alettir ama yardım istiyorsan önce gitarını ve amfinide yazki yardım edebilsinler benim cok bilgim yok ama kurcagın setup nekadar önemliyse kulladıgın amfi ve gitarda onemli...

Geri