Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

halilpazarlama demiş ki:
BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
:) pc'ye bağlanacaksa ve de drive pedalın varsa bence gdi21e gerek yok, pedal zincirinin sonuna ultra g koyup kabin simülasyonu yazdın mı tamamdır ;)

diğer başlıkta bişeyler yazmıştım diye hatırlıyorum ama...

buarada bahsedilen dizilimi kullanıyorum ben de aynen. o yüzden öyle demiştim :)

yani preamp kullanmıyorsun anladığım kadarıyla.şimdi bu ultraG sadece kabin simülatörü değilmi preamp kullanmadan nasıl düzgün ses alıyorsun.sonuçta analog pedalları direkt preampsız bağlayınca tiksinç bir ses veriyor.özellikle ds1 :D.tek ultraG ile halledebileceksek iyi olur tabi :D

bi dene bakalım :D konserlerde falan yani çok yükses seslerde nasıl olur bilmiyorum ancak ev için gayet te 4x12lik kabinlerle çalıyormuş hissini yaşıyorsun, sesi oldukça fazla değiştirdiği için de o tiksinç ses yerini çok hoş bir tona bırakıyor :)

sansamp gt2 alıp deniyeceğim bide tabiki sonuna ultrag ekleyeceğim.şimdi o kadar para vereceksen amfi al kurtul diyeceksiniz ama forumda gördüğüm kadarıyla güzel amfileri olan arkadaşlarımız bile bir şekilde amfi taşımaktan yırtmaya çalışıyor bu şekilde :D ayrıca Mg serisi Fm serisi gibi amfilerden bıktım almışken iyisini almak lazım ne bileyim jc800 , blues junior ,5150 , legacy gibi bişey almak lazım onada para yetmez şimdilik bu şekilde dare etmeye çalışacağız.

Selam. Ben analog pedal dizmeye niyetlendim ancak maddi durumum buna müsait değil zamanla gördüm bunu sonu yok bu olayın :)

Ben analog pedal düzenine en yakın sistemli processor tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum.. Mesela Digitechin 8-10 pedallı processorleri var sanırım her pedala ayrı efekt koyuluyor vs. kullanıslı oldugunu düşünüyorum.. O tarz aletler arasında en kullanıslı ve analoga en yakın olanlarını öğrenmek istiyorum.. POD vs. diyebilirsiniz haklı olarak ancak o kadar maddi imkanım yok mesela korg ax3000g denemiştim begenmiştim vs bu ayarda orta seviyede processor alabilirim.. Zaten öyle düzenli sahnem falan yok beni tatmin etsin kullanıslı olsun yeter.. Şimdiden tesekkurler.

cobain67 demiş ki:
Selam. Ben analog pedal dizmeye niyetlendim ancak maddi durumum buna müsait değil zamanla gördüm bunu sonu yok bu olayın :)

Ben analog pedal düzenine en yakın sistemli processor tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum.. Mesela Digitechin 8-10 pedallı processorleri var sanırım her pedala ayrı efekt koyuluyor vs. kullanıslı oldugunu düşünüyorum.. O tarz aletler arasında en kullanıslı ve analoga en yakın olanlarını öğrenmek istiyorum.. POD vs. diyebilirsiniz haklı olarak ancak o kadar maddi imkanım yok mesela korg ax3000g denemiştim begenmiştim vs bu ayarda orta seviyede processor alabilirim.. Zaten öyle düzenli sahnem falan yok beni tatmin etsin kullanıslı olsun yeter.. Şimdiden tesekkurler.
digitech gnx2 başlangıç için güzel bir pedal ama ucuz yollu olsun diyorsan digital aletlere alışmak için vamp2 iyi bir alternatif.şahsen delay olayına hasta kaldım :D

aaaa bu alet güzelmiş :) v-amp 2 ancak benim derdim çalarken reverb açıp kapatabilmek delay aç-kapa vs vs bunda oluyomu? :D

eskiden arka arkaya dizildigi için , cleanin arkasına kullanacagım drive'ı , onun arkasına da aynı drive tonun reverblüsünü kaydediyodum heralde yine aynı durum olcak :D bir de bu alet metale gider mi az cok? :)

arkadaşlar gt-8 mi alsam yoksa analog setup mu?

arkadaşlar fender american stratocaster + marshall mg30dfx alıyorum.sizce efekt aleti olarak boss gt-8 mi almalıyım yoksa toplam fiyatta gt-8 eşdeğer olan bir pedal takımı mı.yani pedal takımı derken overdrive+distortion+... vs vs.amfi lambalı olmadığı(lambalılara para yetmiyor) için pedalların hakkını alamıyacağımı düşünüyorum.o yüzden gt-8 ağır basıyor.ne yapayım sizce.lambalı bir amfi alabildiğim zaman mı pedal kullanmaya başlamalıyım.tarz olarak ta jazz,blues,hard-rock,klasik rock,metal vs vs çalıyorum.

toplam fiyata gt8 ayarında bir analog setup kurman zor gibi. ben gt6 kullanıcısıyım ama sansayonun dedigi gibi çok sade ama hoş birşey yapacagim. tadı bir başka

sansasyon demiş ki:
bence mg30 nu sat üzerine gt8 e vereceğin parayı koy daha iyi bi amfi al. drive ı amfiden kullan yanınada bi delay pedalı alsan yeter.....

sağol dostum tavsiyen için.ama şöyle bi olay var 1 yıl boyunca ekipmanda herhangi bir değişiklik yapamıycam.amfinin drive ı beni 1 yıl götürür mü?ben pek sanmıyorum.delay pedalına ihtiyacım yok.delay pedalı yerine farklı bir pedal alabilirim.ama dediğim gibi 1 sene götürmesi lazım beni.o yüzden gt8 alayım diyorum ama bi kaç yorum daha gelsin gelirse:)

Clickboy demiş ki:
İyi bir amfinin drive'ı rahat götürür. Sonuçta prosesörden gelen drive + vasat amfi kombosu bayar belli bir süreden sonra.

aslında evet dediğinde haklı olabilirsin.toplam fiyat olarak ta çıkabildiğim en yüksek limiti geçmiyor.alabilirim yani.zor bu işler ya.bir sürü seçenek.bir sürü marka.bir sürü düşünce...

kelle2 demiş ki:
toplam fiyata gt8 ayarında bir analog setup kurman zor gibi.

gt8 ayarında bi analog setup toplaman hem çok zor. hemde o paraya 3-4 tane gt8 alırsın :D kaldıki zaten gerek yok. gt8 in içinde disco club larda kullanılan dünya kadar abudik gubudik tonlar var. :D o kadar pedalı bi araya toplasan onların hepsinin true by pass olması lazımki sağlıklı gitar çalabilesin.

halilpazarlama demiş ki:
Avt 150 mesela değilmi :LOL:

ben seçimimi avt150den yana yaptım yanında wah pedalından başkada pedal kullanmıyorum amfinin efectleri yetiyor bana... metocanın dediği gibi pedal kalabalıklığından kurtuldum :D

geezers demiş ki:
sağol dostum tavsiyen için.ama şöyle bi olay var 1 yıl boyunca ekipmanda herhangi bir değişiklik yapamıycam.amfinin drive ı beni 1 yıl götürür mü?ben pek sanmıyorum.delay pedalına ihtiyacım yok.delay pedalı yerine farklı bir pedal alabilirim.ama dediğim gibi 1 sene götürmesi lazım beni.o yüzden gt8 alayım diyorum ama bi kaç yorum daha gelsin gelirse:)

sende bilirsinki her amfinin farklı karakteristik tonları vardır. kendine hitap eden amfiyi bulursan 1 sene değil 10 sene bile götürür merak etme :D
delay pedalına ihtiyacım yok deme bence bana göre delay bi tonun ve solonun olmazsa olmazlarındandır :D

analog pedallar hakkında ne kadar bilgin var bilmiyorum ama bu işe yeni başlıyosan eğer prosesör mantıklı bi seçim olabilir. sonuçta gt8 gibi bi alette ihtiyacın olan herşeyi bulabilirsin bi 14-15 ay boyunca kurcalarsan :D:D:D ondan sonra gerçekten ihtiyacın olan şeyleri belirleyip analoğa geçebilirsin buda bi alternatif

Clickboy demiş ki:
İyi bir amfinin drive'ı rahat götürür. Sonuçta prosesörden gelen drive + vasat amfi kombosu bayar belli bir süreden sonra.

bencede haklı... :D :D :D

Perfectionist demiş ki:

seni kınıyorum perf.. kın kın kın :D :D :D :D

merhabalar arkadaşlar enstrümanlar bölümüne yeni takılmaya başladım pedallar hakkında da bi başlık görünce bu aralar baştan bi stup toplayacağım çıkarttığım liste hakkında sizlerinde bi fikrini alayım dedim

line6- MM4

line6- FM4

line6- DM4

line6- DL4

craybaby- 535Q aldım sayılır

boss- MT-2 var zaten

MXR- m108 veya KFK-1

bide volm ve chorus pedalı alcam (morley düşünüyorum)

arkadaşlar bunlar hakkında detaylı bilgiye sahip olan varmı biraz geniş bi bütce ayırdım bu iş için sizin düşünceleriniz nedir bu stup hakkında. Ben biraz araştırdım bunlar tam olarak işimi görecek gibi...

şimdiden tşkler...

sansasyon demiş ki:
Perfectionist demiş ki:

Power katı kullanılır aslında ama o da mono. Keşke stereo olsaydı. Ne kadar zor beğenen bi insanım di mi? Nickten kaybediyoruz bi kere zaten :LOL:

sansasyon demiş ki:
hate_me yazdığın setup gayet tatminkar ama ben yinede T.C. electronic G-major e bi göz at derim. daha kullanışlı olabilir

Olur tabi. Her iş gelir onun elinden. Swiss army knife mubarek :D

sansasyon demiş ki:
kelle2 demiş ki:
toplam fiyata gt8 ayarında bir analog setup kurman zor gibi.

gt8 ayarında bi analog setup toplaman hem çok zor. hemde o paraya 3-4 tane gt8 alırsın :D kaldıki zaten gerek yok. gt8 in içinde disco club larda kullanılan dünya kadar abudik gubudik tonlar var. :D o kadar pedalı bi araya toplasan onların hepsinin true by pass olması lazımki sağlıklı gitar çalabilesin.

halilpazarlama demiş ki:
Avt 150 mesela değilmi :LOL:

ben seçimimi avt150den yana yaptım yanında wah pedalından başkada pedal kullanmıyorum amfinin efectleri yetiyor bana... metocanın dediği gibi pedal kalabalıklığından kurtuldum :D

geezers demiş ki:

sende bilirsinki her amfinin farklı karakteristik tonları vardır. kendine hitap eden amfiyi bulursan 1 sene değil 10 sene bile götürür merak etme :D
delay pedalına ihtiyacım yok deme bence bana göre delay bi tonun ve solonun olmazsa olmazlarındandır :D

analog pedallar hakkında ne kadar bilgin var bilmiyorum ama bu işe yeni başlıyosan eğer prosesör mantıklı bi seçim olabilir. sonuçta gt8 gibi bi alette ihtiyacın olan herşeyi bulabilirsin bi 14-15 ay boyunca kurcalarsan :D:D:D ondan sonra gerçekten ihtiyacın olan şeyleri belirleyip analoğa geçebilirsin buda bi alternatif

Clickboy demiş ki:

bencede haklı... :D :D :D

Perfectionist demiş ki:

aslında iyi bir amfi almak daha mantıklı olur.daha sonradan hem amfiyi değiştirip hem de prosesör'ü satıp analog setup kurmaktansa,baştan iyi bir amfi alınması daha akıllıca bir yol.valla para olunca bırak delay pedalını,amfiyi açıp kapamak için bile pedal alrıım yani:D bir sene pedalsız prosesörsüz idare edicem artık.şimdi peki başka lambalı amfi önerileri neler olabilir.herkese soruyorum.avt150x'i gözüm tuttu;)

Geri