Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

AVT lambalı değil tam. Hybrid. Sadece preamp katında tube var onunda perfomansı düşük bence, çünkü sanırım sinyal op-amp ta üretilip sonra lambadan geçiyor. Direk lambada üretilmiyor.

Lambalı için para biriktiriceksen diğer all-tube amfilere göz at bence. Almışken sağlam birşey olsun elinde. Ne biliym Peavey classic 30 mesela güzeldir gayet. Önüne bir iki pedal koyarsın koparsın.

Perfectionist demiş ki:
AVT lambalı değil tam. Hybrid. Sadece preamp katında tube var onunda perfomansı düşük bence, çünkü sanırım sinyal op-amp ta üretilip sonra lambadan geçiyor. Direk lambada üretilmiyor.

Lambalı için para biriktiriceksen diğer all-tube amfilere göz at bence. Almışken sağlam birşey olsun elinde. Ne biliym Peavey classic 30 mesela güzeldir gayet. Önüne bir iki pedal koyarsın koparsın.

yani combo denilen olay mı bu hybrid?lambalı amfi simülasyonu gibi bir şey o zaman bu avt.valla dostum o dediğin amfiye bakamadım ama forumda bi gezeyim.orda bulurum belki.hangi amfiler lambalı hangileri değil onları da bilmiyorum ki.tekrardan söylüyorum bu iş zor iş :)

Combo demek preamp + poweramp + speaker bi arada demek. Head olursa sadece preamp + power amp olur speaker kısmını kabin olarak ayrı alırsın. Birde preamp, power amp ayrı satılır rack unit olarak.

Hybrid demek yarı lambalı gibi birşey. Preamp katında lamba var fakat power katında yok. All-tube demek preamp ve power katıda lambalı demek.

Araştır bol bol. Eline geçen herşeyi oku. Öğrenirsin çoğu şeyi merak etme.

Perfectionist demiş ki:
Combo demek preamp + poweramp + speaker bi arada demek. Head olursa sadece preamp + power amp olur speaker kısmını kabin olarak ayrı alırsın. Birde preamp, power amp ayrı satılır rack unit olarak.

Hybrid demek yarı lambalı gibi birşey. Preamp katında lamba var fakat power katında yok. All-tube demek preamp ve power katıda lambalı demek.

Araştır bol bol. Eline geçen herşeyi oku. Öğrenirsin çoğu şeyi merak etme.

anladığım gibiymiş o zaman bu hybrid.ben de yarı lambalı gibi düşünmüştüm daha sonradan.çok sağol bu arada bilgiler için.ben amfi bölümünde de araştırma yapıyorum.soruları orda sorayım.buranın da atmosferi değişmesin :) ama pedal veya processor almadan sadece amfinin drive ve efektlerini kullanmaya karar verdim.en azından daha ucuz olmazsa alacağım amfi.150 watt ev için biraz fazla gibi geliyor ama sahne işleri de doğabilir belli olmaz.düşük wattlı alıp daha sonradan sahne için amfiyi değiştirmek te istemiyorum açıkçası.

Perfectionist demiş ki:
Almışken sağlam birşey olsun elinde.

hocam saygım sonsuz yanlız bu lafınıza kesinlikle katılmıyorum.. avt ler sağlam değilmidir yani???
ben avt 150 yi 6 ay araştırdım kurcaladım kullandım ve öle aldım ve nitekim aynı fiyata bi ikinci el Fender Hot Rod Deville bulmama rağmen yinede avt yi aldım. ve aldığım zamanda kutudan çıkan aletin bana neler vereceğini biliyodum ve gayette memnunum...

sadece demek istediğiim şey şu. olay tamamen arz talep ve zevk meselesi.
saygılar :D

sansasyon demiş ki:
Perfectionist demiş ki:

hocam saygım sonsuz yanlız bu lafınıza kesinlikle katılmıyorum.. avt ler sağlam değilmidir yani???
ben avt 150 yi 6 ay araştırdım kurcaladım kullandım ve öle aldım ve nitekim aynı fiyata bi ikinci el Fender Hot Rod Deville bulmama rağmen yinede avt yi aldım. ve aldığım zamanda kutudan çıkan aletin bana neler vereceğini biliyodum ve gayette memnunum...

Yok benim kafam orda all-tube olayına takıldı yazarken, dikkat edersen AVT ilk paragrafta o laf 2. paragrafta :LOL: E tabi all-tube amfinin AVT ye göre getirisi lambalı canavar gibi power katı olur, ceptende bi o kadar götürür yalnız.

Aslında AVT hakkında söyleyebileceğim şey benim sevdiğim ton değil. Tamamen subjektif. 1960 kabin ile gayet iyi tonlar veriyor alet gücüde yerinde baya yani. FX'leride decent gayet. Kötü diyemem cidden. Denesin arkadaşlar öyle karar versin. Zaten ben biraz şaka mayetinde dedim önceki postlarda avt olmaz gibisinden ;) Benim gibi brit amfi tonlarıyla pek hoşlaşmayan birisine sorarak brit amfi alınmaz elbet :D

Buarada bak hala geri dönme şansın var:
http://www.turkrock.com/ftopic80032.html
:LOL:

Perfectionist demiş ki:
sansasyon demiş ki:
Perfectionist demiş ki:

Yok benim kafam orda all-tube olayına takıldı yazarken, dikkat edersen AVT ilk paragrafta o laf 2. paragrafta :LOL: E tabi all-tube amfinin AVT ye göre getirisi lambalı canavar gibi power katı olur, ceptende bi o kadar götürür yalnız.

Aslında AVT hakkında söyleyebileceğim şey benim sevdiğim ton değil. Tamamen subjektif. 1960 kabin ile gayet iyi tonlar veriyor alet gücüde yerinde baya yani. FX'leride decent gayet. Kötü diyemem cidden. Denesin arkadaşlar öyle karar versin. Zaten ben biraz şaka mayetinde dedim önceki postlarda avt olmaz gibisinden ;) Benim gibi brit amfi tonlarıyla pek hoşlaşmayan birisine sorarak brit amfi alınmaz elbet :D

Buarada bak hala geri dönme şansın var:
http://www.turkrock.com/ftopic80032.html
:LOL:

evet o ilanı gördüm. ama benim istediğim şey tam ve net olarak şuydu.
gerek sahnede gerek evde adaptördü arajacktı uğraşmadan direkt gitarımıın jackını takıpta çalabileceğim sıcak tonları olan ihtiyacım olduğundada bi drive pedalı desteğiyle eşşek gibi böğürtebileceğim aynı zamanda effectlerinin tatminkar ve kullanışlı olmasını istediğim bi amfiydi.
bütün bu yazdıklarımıda bi araya getirince avt150 çıktı :D

abi arkadaşın bütçesinede bakar :D all tube demişiniz ama avt ile aynı preamp katına vs bile gayet uygun fiyata forumda ikinci el bulabilir arkadaş.cart diye fender blues junior yada peavey classic 30 alabiliyosa helal olsun.yalnız lambalı amfilerinde ufak tefek dezavantajları var.yeni amfi alacak biri için alltube amfi başlangıç için fazla gelir kanımca.bu arada avt footswitchi için bile yeterde artar.

bunu sansasyon arkadaşım msnden bana resmini yolladıktan sonra söylüyorum :D

halilpazarlama demiş ki:
bunu sansasyon arkadaşım msnden bana resmini yolladıktan sonra söylüyorum :D

o resmi paylaş bizimle hocam

avt sayende aklıma takıldı uğraş şimdi benimle...yalnız o değilde avt-150 alana kadar alım-satımda duran crate blue vodoo ' gözü kayıyor insanın da ürkütücü bir ampli kendisi üstelik ampli bilgim kıt ve full lambalı bir amplinin altından kalkamam...

avt-150 alanlar kervanına bende katılacağım sanırım...

425112.jpg

;)

sansasyon demiş ki:
hate_me yazdığın setup gayet tatminkar ama ben yinede T.C. electronic G-major e bi göz at derim. daha kullanışlı olabilir

abi fiyatıda çok ucuzmuş önerdiğin aletin ama dijitalden pek haz etmiyorum yani istediim tonları ne kalitede alabilirimki bu aletten. Bide bu aletle neler yapabilirim tam olarak full prosesör galiba bu

cahilliğimi bağaşlyın bu zamana kadar hep analoglarla ilgilendimde dijital prosesörler hakkında çok cahilim...

T.C electronic G-major efek rack prosesörüdür. ondan ton olamazsın. üzerinde drive yok. yanına güzel bi drive pedalı olarak yada amfinin drivelarını kullanarak önünede bide fcb1010 alırsın dadından yinmez valla :D

FCB1010_medium.jpg

dediğim gibi pedal case adaptör arajack yok noise gate falan uğraşmazsın hiçbiriyle.. G-major gayet profosyonel bi alet.

sansasyon demiş ki:
T.C electronic G-major efek rack prosesörüdür. ondan ton olamazsın. üzerinde drive yok. yanına güzel bi drive pedalı olarak yada amfinin drivelarını kullanarak önünede bide fcb1010 alırsın dadından yinmez valla :D

FCB1010_medium.jpg

dediğim gibi pedal case adaptör arajack yok noise gate falan uğraşmazsın hiçbiriyle.. G-major gayet profosyonel bi alet.

hııım tamm anladııım tam olarak nasıl bişey olduğunu bi deneyeyim bakiyim aslında mantıklı yani abi katkıların için cok saol tekrar kafama takılan bişey olursa başını ağrıtırım kurtuluş yok... :D

ben zaten yakında danışmanlık ücreti taleb edicem yöneticelerden :D :D :D

şaka bi yana wd7 benim şu ana kadar piyasada gördüğüm en kullanışlı wah pedalı. tonlarıda gayet hoş artı pedalın tonlarından tut mekanik aksamına kadar herşeyi ayarlıyabiliyorsun. ister auto swicth ister manuel olarak kullanabiliyosun. pedal yayının sertliğini istediğin gibi ayarlıyosun
artı ton olarakta farklı tonlar elde edebiliyosun.
wah konusunda çok tecrübe sahibi değilim açıkçası
mesela hiç bi crybaby kullanmadım kısmet olmadı :D
yine aynı şekilde boss pw 10 kullanmadım.
bi bad horsie2 deneme şansım olmuştu oda çok güzel pedaldır yanlız ton çeşitliliği olarak sana pek bi alternatif sunmuyor. pw-10 la wd7 arasında kalsam ben gene wd7 yi tercih ederdim. :D

Geri