Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

WD7 ben de kullandım gerçekten üzerinde bir çok ayar alternatifi olması bir avantaj. tonları zevke göre değişir ona girmiyorum. Boss Wahı kullanmadım ama WD 7 ye göre avantaj olabilecek tarafı üzerinde bossun bir çok distortion pedalının Cosm efektlerine sahip olması. bir de WD7 yi pedal boarda koyacaksan BCB-60 lara kesinlikle sığmıyor oldukça iri bir pedal :) Boss ise crybaby ile aynı büyüklükte.

ibanez wd7yi bilmiyorum ama kesinlikli wah pedalı olarak favorim cray baby 535q , morley çok sınırlı bi tarza mahkum ediyor.cleanlerde veya az drivelı tonlarda sıkıntı yaratıyor.535q her yola gelen bi alet.morleyinde artısı level tone olayının ayarlanabilmesi (tabi 2 için kontur wah olayı) birde ayağınızı koyar koymaz devreye girmesi (dunloplar switch ile çalışıyor)

POD X3 LİVE satıyorum arkadaşlar
(Bu alet bildiğiniz gibi yaklasık 2 ay önce çıktı ve türkiyeye gelmedi henüz... Ben Amerikadan getirttim)
Alet hiç kullanılmadı.

Aleti POD XT live fiyatına satıyorum...sadece 950$ a...
aletle ilgili:

* x3 adı GITAR+VOKAL+ BAS prosesoru olmasından geliyor..Ayni anda hem
gitari hemde mikrofonu baglayabilirsin ve ikisine farkli efektler
verebilirsin

* pod xt lerin neredeyse 2 katı ampli ve efekt var , 200 preset

* Xt lerde kasa plastikti, bu x3 te çelik butonlar var ve süper saglam.

* Direk usb2.0 bağlantısı ile süper kalitede direk ses kartı
özelliğiyle kayıt yapılabiliyor.

Alet türkiyeye geldiğinde sizin de tahmin edebileceğiniz gibi 1150 1200 doları bulacaktır. Dolayısıyla 950 dolar sizin için oldukça uygun bi fiyat. Üstelik bi alt modeli olan POD Xt ler 960 dolara satılırken...

Aletin ayrıntıları için: www.line6.com a girebilirsiniz

İlgilenenler için:

orkunbasaran@gmail.com

msn için: orkunbasaran@hotmail.com

tel: 0533 437 18 53

Selamlar dostlar. ÖNCE BİR RİCAM VAR: BENİM SORUMUN YANITI ALINMADAN KİMSE YAZMASIN BİRAZ KARİŞİYOR SONRA

Simdi dostlar elimdeki gitar amfi ve pedallari yazacagim. Clean tonlarda keyif veriyor fakat solo ve driveda cok çamur bir ses veriyor. Ne yapmali?

-Fender Mex HSS Stratocaster
- Behringer Eq
- Boss Ds2
- Marshall Supervibe
- Digitech Digidelay
- Behringer Flanger
- Boss Noise Suprressor

Drive pedali mi degiştirmeli.Biraz Gilmour'un tonuna yakin olsun istiyorum..Bİraz imkansız ama :)

Rahmetlinin kullandığı pedalları araştıracaksın o zaman yapacak birşey yok :)

Eğer bu yolda çok para dökme imkanın varsa bulabilirsin, butik pedallara yönelmek lazım... :D

Geri