Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

arkadaşlar chorus pedalı almayı düşünüyorum.boss Boss CH-1 de karar kılmıştım ama diğer pedallarda hoşuma gidince işler değişti.isteğim clean tonu güzelleştirecek drivedada işe yarayacak bi pedal.çeşitli chorus pedalı kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.şimdide teşekkürler.

Eh nano clone ve ch1 var elimde.
Ch-1 ton yelpazesi oldukca yüksek, abzürt tonlardan bilindik chorus denince akla gelen tonlara kadar veriyor.eq ayarları tonaliteyi yukseltiyor.Ve clean lere gayet hos sıcak lık katıyor.
EH nano clone da kullanması basit ve tonları gayet tatminkar kullanması calması zevkli bir pedal.

asıl istediğim hoş clean tonlar yakalamak.reverb le birlikte.ama drive a geçincede işe yarar bişeyler olsun istiyorum.clean için ch-1 tamam harika ama dist. da nasıl bilmiyorum.beni düşündürende bu açıkcası

halilpazarlama demiş ki:
rock ve akternatif düşünüyorsan ch1 tam idealidir.hatta ce5ten bile çok sevmiştim.vintage olsun tremololu olsun dersen ehx small clone öneririm.

evet ben de katılıyorum. 2 sini de kullanmıştım önceden. CH-1 i tavsiye ederim ben de... Tabi bu işler zevk meselesi belki ch1 yerine ce5 i de beğenebilirsin :)

ben boss un karakterlerini seslerini tanıyorum,diğer markalar hakkında bilgi almaktı asıl amacım.diğer ürünler nasıl.E-H ,MXR gibi.bunları kullanan arkadaşların yorumları önemli aslında benim için açıkcası.boss la karşılaştırıldığında hangileri tavsiye edilir örneğin.bende kararımı BOSS CH-1 olarak kıldım.ama alternatif bişeyler arıyorum.

Analog drive pedal

Arkadaşlar merhaba,ben analog bir drive pedal almak istiyorum,istediğim temel nitelik ise hem overdrive'ın belirginliği tokluğu ve netliği olsun hemde highgain distortionun parlaklığı yüksek gaini (yani o netliğin içinde pickharmlarında rahatlıkla alınabileceği) olan güçlü bir pedal istiyorum,Metin Türkcanın soundu gibi mesela,onun tsl-100 kullandığını biliyorum ama,bu soundu birarada verebilecek olan bir pedal bilen varsa cevaplarınızı rica ediyorum arkadaşlar,şimdiden teşekkürler...

kelloween demiş ki:
Arkadaşlar merhaba,ben analog bir drive pedal almak istiyorum,istediğim temel nitelik ise hem overdrive'ın belirginliği tokluğu ve netliği olsun hemde highgain distortionun parlaklığı yüksek gaini (yani o netliğin içinde pickharmlarında rahatlıkla alınabileceği) olan güçlü bir pedal istiyorum,Metin Türkcanın soundu gibi mesela,onun tsl-100 kullandığını biliyorum ama,bu soundu birarada verebilecek olan bir pedal bilen varsa cevaplarınızı rica ediyorum arkadaşlar,şimdiden teşekkürler...
kullandığın amfiden bağımsız olarak bu tarz bir sesi verecek pedalın olacağını zannetmiyorum.aslında pedalları birlikte kullanılacak ekipmanla beraber değerlendirmek mantıklı.yoksa çok güzel bir pedal verimsiz bir amfie leşe dönüşebilir.ancak prosesörlerle bu iş halledilebiliri diye düşünüyorum.tsl100e zaten ne bağlasan adam gibises verir :D

halilpazarlama demiş ki:
kelloween demiş ki:
kullandığın amfiden bağımsız olarak bu tarz bir sesi verecek pedalın olacağını zannetmiyorum.aslında pedalları birlikte kullanılacak ekipmanla beraber değerlendirmek mantıklı.yoksa çok güzel bir pedal verimsiz bir amfie leşe dönüşebilir.ancak prosesörlerle bu iş halledilebiliri diye düşünüyorum.tsl100e zaten ne bağlasan adam gibises verir :D
Kullandığım amfi peavey transtube 110 efx,amfimden memnunum ama sadece distortion soundunda soloların cılız va zayıf kaldığını düşünüyorum o nedenle bu amfi ile birlikte sert ve parlak bir overdrive tonu yakalayabileceğim bir pedal almak istiyorum,ince tellerde kalın ve güçlü bir ton almak istiyorum,manyetiklerin öneminin farkındayım bu nedenle istediğim manyetikler gelince değiştireceğim,ama tek başına manyetikle çözülecek bir sorun değil,ayrıcada prosesör kullanmıyorum...

kelloween demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
kelloween demiş ki:
Kullandığım amfi peavey transtube 110 efx,amfimden memnunum ama sadece distortion soundunda soloların cılız va zayıf kaldığını düşünüyorum o nedenle bu amfi ile birlikte sert ve parlak bir overdrive tonu yakalayabileceğim bir pedal almak istiyorum,ince tellerde kalın ve güçlü bir ton almak istiyorum,manyetiklerin öneminin farkındayım bu nedenle istediğim manyetikler gelince değiştireceğim,ama tek başına manyetikle çözülecek bir sorun değil,ayrıcada prosesör kullanmıyorum...
Ben sana Boss SD1 öneririm. Harika bir booster. Biraz anfi ötmesine sebep oluyodu ben MG100dfx 'e bağladığımda ama bundan hoşlanıyordum (x drive lı anfiyi boostlarsan solo'ların daha dolgun olucağını düşünüyorum. Anfi cleandeyken blues çalınası bir tonu var. Ancak drive lı anfi boostlandığında canavar oluyor, kendimden biliyorum :)

sd1de benim vazgeçilmez pedalım :D ama mxr zw44ün afillisi olmuş diyorlar :D edinmek lazım.tabi bu pedalların booster amaçlı kullanıldığını belirtmek isterim yani adam gibi driveı daha adam gibi yapmak amaçlı .

evde kullanıcam ,tabi ki kaliteli bir ses istiyorum. Ama fazla büyük olmaması gerek. yanımda da taşıyorum çünkü. Gittiğim yerde ne varsa ona bağlıyorum, amfi, müzik seti, bilgisayar hoparlörü.. ne bulursam:).. Öyle konser sahne falan yok öyle birşey.. Evde de bazen kulaklıkla çalmam gerekiyor. Özellikle isteğim efektler, overdrive distortion , delay ve wah.. yani bunlar kaliteli olsun. Boss me 20 ve digitech rp250 dikkatimi çekti . sizce bunlardan hangisini seçmeleyim, veya daha başka ne olabilir ?

boss me serisi bildiğim kadarıyla amfi ve kabin smulasyonu olmayan aletler.yani tam anlamıyla prosesör denemez.rp serisine hiç bir zaman ısınamadım.bir ara rp80 ve gnx2-3 kullanmıştım pek başarılı olduğunu düşünmüyorum.bu fiyat aralığında roland microcube ve vamp2 daha uygun bir setup olur diye düşünüyorum.

halilpazarlama demiş ki:
boss me serisi bildiğim kadarıyla amfi ve kabin smulasyonu olmayan aletler.yani tam anlamıyla prosesör denemez.rp serisine hiç bir zaman ısınamadım.bir ara rp80 ve gnx2-3 kullanmıştım pek başarılı olduğunu düşünmüyorum.bu fiyat aralığında roland microcube ve vamp2 daha uygun bir setup olur diye düşünüyorum.

Amfi kabin simulasyonu yok evet dogru. Ama direct out bir sekilde kullanilabiliyor, kalburustu bar sahnelerinde birkac defadan fazla gordum me-50 ile direkt sisteme giren. OD-20'nin sisteme girilebildigi gibi. COSM basli basina bir modelleyici oldugu icin bu yapilabiliyor sonuclar da fena degildi dinledigim kadariyla. Denemek lazim, gerci tanidik birisinde yoksa zor tabi..

mrb, digitech df-7 yi bilen duyan kullanan yorum yapabilcek olan var mı ? :)
biraz araştırdım ama fazla bişey yok hakkında. hard heavy ve belki trash çalarken kullanılacak. pişman olur muyum iyi midir nasıldır? ne dersiniz ? :)

Arkadaşlar geçende taksimde gezerken denedim de
zoom Gx1 gayet tatlı geldi bana
170 milyon gibi bi fiyatı var,
ben pedal almayı düşünüyodum ama o fiyata o prossesör gayet güzel geldi bana
sizce nasıldır ??

Geri