Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşa pedal formunda bir cihaz lazım doğru anlıyorsam. O nedenle XT uygun olmayabilir.
G1 hakkındaki İngilizce ifadede kabin simülatörü yok denmiyor. Varmış pekala, ama üst modeller gibi iki farklı tip algoritma yokmuş.

Bütçen için önerebileceğim en iyi processor Line 6 POD 2.0 ya da XT olur(pedal anlamında kullanmayacaksan tabii), ama pedal alacaksan zoom g2nu önereceğim. söylediğim cihazları kullandım, tecrübeyle sabittir.. ;)

Arkadaşlar setup dizmek bir öğrenci olarak hayli zor hepimiz bunu çok iyi biliyoruz.500-600 tl arasında ikinci el yada 0 olarak önerebileceğiniz prosesörler nelerdir?
tarz olarak metal çalıyorum.az çok guns n roses.aldığım prosesörde loop kaydı olmasını istiyorum.yaptığım kayıtları bu prosesör üzerinden düşünüyorum.Fikirleriniz nelerdir..şimdiden çok teşekkür ediyorum

Benim satma sebebim yeni gitar alacağım için nakit sıkıntım var tonları konusunda ise iyi ayar yapıldığında "output select" menüsünden gitar amfisine mi miksere mi gireceğini doğru ayarlandığı takdir de iyi sonuç veriyor, ben amfide kullanıyorum gayet mutluyum, looperinden riffi kaydedip üzerine doğaç falan gidiyorum ama maymun iştahım olduğu için :) elimden çıkarıyorum, son olarak faydasını sahnede gördüm 20-25 kiloluk amfiyi taşımak yerine 3-5 kiloluk prosesörü taşıma ayrı bi keyif :)

hepimizi bir yeri maymuna benzer sorun yok :D (darwin :p).... gt 8 sololar ve ritimlerde başarılı geldi...bazıları gt8 ve gt 10 ayrı birer dünya olarak nitelendiriyor.bu neden kaynaklanıyor peki

Ön yargılarını bi kenara koyup, gözünü kapattığında mesa boogie yanında, soldano yanında, marshal serisi aklıma gelmeyen headler yanında, modülasyon efektleri zaten dillere destan ama herkes tabiki beğenmek zorunda değil :) Sattığım için demiyorum cleanları tatlı cihazın. Ben GT-8 de kullandım aralarında bariz farklar var ama kullanabilirlik açısında GT-10 daha rahat amfi düzenlemeleri biraz daha natureller, delaylar tatlı ama GT-8 de ki choruslar daha bi güzeldi. GT-8 de output ekolayzer vardı ilk başta ne olduğunu bilkmiyordum cihazdan traş makinesigi sound çıkıyordu GT-10 bu zımpırtı açıp kapama olayını koymuşlar (fabrikasyon olarak kapalı) bence daha iyi olmuş ama kişisel yorumumdur...

GT-10 kayıt özelliği var mı bilmiyorum. Ancak bir gitaristin olmazsa olmazı bence Line6 JM4 looper. Hem bolca efekt var, hem bolca kayıt yapabilirsin, hem de üst üste kalite düşmeden. BOlca davul loopları, altyapıları ve tarzlar var. Line6 sitesinden bakmanı tavsiye ederim.

Hocam kayıt özelliği olarak looperi kast ediyorsanız içinde mevcut 8 kanala kadar kaydediyor ama kayıtlar üste üste bindiği için ister istemez ses kalitesi düşüyor, eğer gitarı pcye bağla ses kaydı al tarzında diyorsanız Boss kendini aştı o konuda usb'den bağlayınca cihaz ses kartı vazifesi görüyor

Geri