Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

arkadaşlar izmirde stüdyo plussta atilla abi kendi yapımı pedalları satıyor aklınızda olsun , fiyatlar çok uygun ve çok başarılılar.yurt dışına bile gönderiyor.özellikle ibanez ts9 çok başarılı olmuş.fiyatıda 90 veya 100 ytl.

Arkadaşlar geçen gün uzun araştırmalar sonucunda sd1 alarak. Analog toplamaya başladım. Gerçekten mükemmel bir pedal almışım istediğim o tüplü anfi tonunu küçük bir anfi ve meksika teleyle gerçekten bana hissettirdi. Şimdi 2. drive pedalımı alıcam bunun sd1 den azcık daha sert olmasını istiyorum. Ve aklıma ts-7 takıldı. acaba alsam hot mode da kullansam bide sd1 le boostlasam nasıl olur sizce?Düşündüm boostlanmış bir tube screamer tonu olcak. ts7 kullanan varmı yoksada fikrini paylaşan olursa gerçekten çok mutlu olurum. Saygılar...

xhornetxx demiş ki:
Arkadaşlar geçen gün uzun araştırmalar sonucunda sd1 alarak. Analog toplamaya başladım. Gerçekten mükemmel bir pedal almışım istediğim o tüplü anfi tonunu küçük bir anfi ve meksika teleyle gerçekten bana hissettirdi. Şimdi 2. drive pedalımı alıcam bunun sd1 den azcık daha sert olmasını istiyorum. Ve aklıma ts-7 takıldı. acaba alsam hot mode da kullansam bide sd1 le boostlasam nasıl olur sizce?Düşündüm boostlanmış bir tube screamer tonu olcak. ts7 kullanan varmı yoksada fikrini paylaşan olursa gerçekten çok mutlu olurum. Saygılar...

valla sd1i od3le boostlamıştım zamanında çok güzel tonlar alıyodum.ts7veya 9lada iyi sonuç verecektir kanımca.

Arkadaşlar gitarım Fender Highway strat. Şimdilik şöyle bir setup düşünüyorum:
Boss dd-3
Boss cs-3
Boss mt-2(ya da ds-1 olabilir).Bu setup iyi mi?
Amfim 20 watt stagg , önce onu değiştirip daha iyi amfi mi almalıyım yoksa pedallar bu amfide de iş görür mü sizce?[sonuçta sadece evde kullanıyorum amfiyi]

Bence o pedalları o amfiye bağlayınca sağlam tonlar alamassın. Bence o amfiyi satıp yerine roland cube 30 gibi bi amfi alabilirsin.İçinde efektleride var baya da iyi.

Ya da amfi similatörü (sansamp gt2 gibi mesela) alıp o amfiye takarsın. paran yeterse dd-3 ve cs-3 ü alabilirsin. distortion pedalını sonra alırsın çünkü gt2 nin drive leri işini görür.

Amfi simülatörünün, ses çok fazla açılmadıkça aşırı bir katkısı olur mu ki?Ben zaten sesi en fazla 4. seviyeye kadar falan açabiliyorum(10 seviye var). Stüdyoda marshall kafa+kabin var.Orada zaten gerekmez heralde amfi simülatörü, evde çok gerekli midir sizce??

rocker_hawk demiş ki:
Arkadaşlar gitarım Fender Highway strat. Şimdilik şöyle bir setup düşünüyorum:
Boss dd-3
Boss cs-3
Boss mt-2(ya da ds-1 olabilir).Bu setup iyi mi?
Amfim 20 watt stagg , önce onu değiştirip daha iyi amfi mi almalıyım yoksa pedallar bu amfide de iş görür mü sizce?[sonuçta sadece evde kullanıyorum amfiyi]

Bence bu setupa İbanez ts9 , boss ns1 yakışır amfi olayındada arkadaşın dediğine katılıyorum 30 watttan aşağısı analoglarda sonuç vermiyor hatta mümkünse 50 watt civarı bişey al.bu arada mt2 yi beğenmiyorum hele stratla kullanacaksan tavsiye etmem gerçi tarz meselesi :) mxr gt-od bulabilirsen ts9 la birlikte süper sonuç veriyor.boss a bağlı kalmamanı tavsiye ederim ayrıca.

compressor sustainer konusunda tonu aşırı derecede yapaylaştıran ve bence kendini kötü bir processore girmiş izlenimini veren birşey kesinlikle çok gerekmiyosa tonuna böle bir müdahale yapma derim. Distortion pedallarına karışılmaz tarz meselesi. Ama metalzone yerine ds1 in o stratla çok daha yakışacağını söleyebilirim. ds1 çok kullandım inan bir tasarım harikası bence ton açısından boşuna efsaneleşmemiş...

rocker_hawk demiş ki:
Amfi simülatörünün, ses çok fazla açılmadıkça aşırı bir katkısı olur mu ki?Ben zaten sesi en fazla 4. seviyeye kadar falan açabiliyorum(10 seviye var). Stüdyoda marshall kafa+kabin var.Orada zaten gerekmez heralde amfi simülatörü, evde çok gerekli midir sizce??

Ben o amfi similatörünü direk amfinin yerine geçer diye biliyorum. Yani ayni amfideki gibi kısık seste nasıl ton alıyosan bunda da öyle ton alınıyo diye biliyorum.

Amfi similatörü almazsan mutlaka amfi gerekir. Yoksa o pedalların tonunu tam alamazsın. Dediğm gibi roland cube 30 cok iyi bir amfidir. Yani ev için fazla bile. Onu alırsan başka bişeye ihitiyacın kalmaz diye düşünüyorum.

Belki kafanı fazla karıstırmıs olucam ama bişey daha söyliyim. Eğer "evde sağlam ton almasamda olur studyoya gittim zaman sağlam ton almam önemli" diyosanda amfi alma pedal al diyorum. İnşallah kafanı fazla kurcalamamışımdır. :D

Belki kafanı fazla karıstırmıs olucam ama bişey daha söyliyim. Eğer "evde sağlam ton almasamda olur studyoya gittim zaman sağlam ton almam önemli" diyosanda amfi alma pedal al diyorum. İnşallah kafanı fazla kurcalamamışımdır. :D
Ben de zaten onu kastetmiştim. Yani evde çok iyi tona gerek yok, onun için lambalı amfi almama şimdilik gerek yok sadece idare etsin biraz yeter.Metal zone zaten kesin kararım değil gidip deneyip alacağım.Metal muff düşünmüştüm ama abarttıkları kadar iyi değil dediler. Ben de ds1 veya mt2 düşündüm. Comp gerekli çünkü tappinglerde seslerin daha net çıkmasını sağlıyor benim için.Delay mi wah mı ona tam karar veremedim. Delay olursa dd3 de wah olursa ne olabilir???Yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkürler bu arada...

Metal muff bence cok ii pedal. hatta dur bi video link vereyim;
http://www.youtube.com/watch?v=llwjMJjHe5c

Mt-2 konusuna gelince o pedal biraz daha sert trash, death v.s. gibi tarzlara gider. Yani bi stratla kullanmak olmaz gibime geliyo. Bide bu pedal ritimde hayvan gibi ama soloya gelince cok iğrenç bi ses cikiyo. Yani metal muff gitarına göre super bi pedal yani. Ama tabikide denemeden alma.

Wah da morley bad horsie 2 diyorum ben. Hem kullanması kolay hem tonları güzel.

delaysızda olmaz kanımca wahsızda , i<zmirde stüdyo plussın sahibi atilla abi var , gümrükte kilise sokağında , ona gidersen orda hem sana yardımcı olur hemde el yapımı pedallar var , deneyip alabilirsin.

Geri