Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

metal muff taki boost zannımca bir ekolayzır görevi görüyor. açınca, tiz dışında ne var ne yok siliyor tondan. zaten bildiğim kadarıyla treble boost diye geçer. ayara göre seste yükselme de yapıyor tabi..
normal bir distortion pedalının arkasına ekolayzır pedalı koyup " / " şekilde ayarlamış gibi düşünebilirsiniz.(bu kadar dik değil tabi =)

zaten tizi bu kadar bol keseden olan bir pedalda çok da gerekli bir özellik gibi gelmiyor bana. pek kullanmıyorum o yüzden.
boost açmadan fikretin dediği gibi öküz metal tonlarını almak aslında mümkün. ama karakter olarak biraz farklı. palm mute lar falan kodum mu oturtan cinsten =) ama bir mt2 kadar keskin ve cırtlak değil. deneyip, ölçüp, biçip almak lazım.

Boss od-3 ile marshall guv'nor arası hangisini seçerdiniz?

gcb-95 yanına beni bir süre idare edicek bir pedal bakıyorum..

Rock çalıyorum.Ritm ağırlıklı.

soulwalker demiş ki:
Mxr evh flanger ile normal flanger arasında ne farklar var, bilen biri yardımcı olabilir mi? Ben bir kaç şey duydum ama kesin değildi.
fiyat farkı var hem evh flanger daha jan janlı :D aslında bu evh modellerin de bi switch koyuyolar oda ne işe yarıyor bilmiyorum onun dışında pek bi farkı yok ama çok şekil pedallar setupta süper duruyo :D ( bknz.diş macununu renkten seçen adam :D

O switch'e basınca, evh'ın unchained sound diye adlandırdığı şey oluyor. Switch e bastığında diğer knoblar etkisiz kalıyor, kapatınca normal flanger gibi mi, onu soruyorum?

Metal muff!a bi adaptör almayı düşünüyorum.Gerçi bende bir adaptör var ama uyarmi bilmiyorum.Metal muff 9V istiyor.Bendeki adaptör 12V taksam pedalı yakarmı acaba???

arkadaslar bir sorum olacak.
bir arkadasim prosesörünü değiştirince eskisini bana verdi. tamir gerekiyor cunku akustikten başka ses vermiyor. markası ZOOM 4040.
açıkçası pek anlamam elektrogitar prosesörlerinden, basçıyım çünkü. ama evde beste - riff calismalari da yaptığım için elektrogitar da kullanıyorum.
ben bunu tamir ettirsem bana ne kadara mal olur ve değer mi ?

Bu arada evh'ın tek farkı oymuş, sadece o düğme ile unchained sound'a ulaşıyosun. Düğmeyi kapatınca tekrar normal mxr flanger gibi oluyor. Tam istediğim gibiymiş :)

halilpazarlama demiş ki:
sorununu göre değişir kimi sorunu onarmak aletin kendi değerinden fazlaya mal olabilir :D

dedigim gibi, akustikten başka ses vermiyor. bir temassızlık olabilir diye düşünüyorum..ZOOM 4040 ile ilgili görüşleriniz nedir peki ?

Merhaba arkadaşlar benim durum biraz karışık sizin deneyimlerinizden ve bilgilerinizden yararlanmak istedim. Şuan Normal bir gitarım ve 15 watt dandik bi anfim var. bilirsinizki overdrive tonlar güldürüyo adamı :) onun için processur almak şart oldu. Baktım uygun olan maddi açıdan bir procesur almak gibi geldi fakan ben ona para biriktireseye kadar yazın ortaları gelir 400-500 ytl gibi boss gt-6 ikinci el. Hatta birazda biriktirdiğim paralardan yiyorum bazen onuniçin imkansıza döndü:) o yüzden pedal mı alsam gibi bür dşünce girdi aklıma yani paran olunca alıyorsun direk ama biraz karışık . yani direk başlamak için bana kaç paraya patlar bu pedal dizmek. bide hangileri almam lazım. Umarım anlatabilmişimdir:) Şimdiden teşekkürler

slm. arkadaşlar prosesör almak istiyorum. zoom 3030 - zoom player 3000
boss me 30 - boss me 33. bu dört model arasında kaldım. hayallerimdeki prosesörü almıyorum ve min 1 sene idare edebileceğim efekt çeşitliliği en bol ve kullanımı kolay olan, kısacası bunların içinden alabileceğim en iyi prosesör hangisidir?

classic demiş ki:
boss me 30 - boss me 33. bu dört model arasında kaldım. hayallerimdeki prosesörü almıyorum ve min 1 sene idare edebileceğim efekt çeşitliliği en bol ve kullanımı kolay olan, kısacası bunların içinden alabileceğim en iyi prosesör hangisidir?
Zoom 3030 tarihi eser değil mi yau? Ortaokulda olduğumu hatırlıyorum onlar piyasadayken.

classic demiş ki:

Valla zamanında Boss ME-30 kullanmıştım.Diğer modeller hakkında bilgim yok.Me-30 fena değil beni götürmüştü sahnede ayrıca da yardımları da olmuştu.Öneririm,bi dene bence.Efekt çeşitliliği bol ve kullanımı da kasmıyor.

PhoibosApollon demiş ki:
classic demiş ki:
Zoom 3030 tarihi eser değil mi yau? Ortaokulda olduğumu hatırlıyorum onlar piyasadayken.

evet haklısın eski bi prosesör. üretilmiyor artık.

Selam arkadaşlar bir konuda bilgi ve önerilerinize muhtacım. Distortion pedalı alma planlarım var. Fakat kafam biraz karışık. Alternative-Metal tarzı için gidebilecek tonları alabileceğim çok cazır cuzur cızlatmayan sağlam sıcak tonları verebilecek birşey olsun istiyorum. Sahnede tek başına götürebilecek yarıda bırakmayan bir pedal lazım. Tavsiye ve önerileriniz neler ?

mxr dd-11 dime dist. ve mxr m-151 doubleshot dikkatimi çeken pedallar arasında. bunlar hakkında bilgisi olan kullanan arkadaşlar ne der ?

Başka pedal önerilerine de açığım. Piyasadan biraz uzak kaldım bu aralar :)

Geri