Pedallar & Prosesörler hakkında (Sorunlarınız)

konu açtım fakat buraya da yazayım.digitech grunge pedal aldım.fakat studyo çalışmalarımızda 2 anfinin hoparlörü yandı.anfileri mt2yle okadar kullanmama rağmen birşey olmamıştı.fakat grunge biraz çaldıktan sonra patlatıyor hoparlörü.ilk yaktığım anfi boston 15wattlıktı.devreye bitşey yapmıyor.hoparlörünü değiştirdim.şimdi çok iyi çalışıyor.bugün tekrar yaktı başka anfiyi.belki yardımınız dokunur neden yakabileceğiyle ilgili.teşekkürler

baba cok entrasan ya marshalldada aynı seyi yaptımı,boston amfiler tıydırıktır biras hadi onu anlarımda , yanabilir ama diğer amfi neydi ki..! yandı sağlam bi amfide öyle birşey olmaz kanımca bence 15 watt bi marshall al ;) sorunu elektronikten iyi anlayanlar bilir mutlaka cevab gelicektir.Ama digitech grunge denemiştim vakti zamanında bayağ ağır bi dist. tonu vardı birde amfiden drive verdiysen frekans kçpek gibi olmustur o yakmıs olabilir belki tabi bu bi var sayım dedim gibi elektronıkten anlayan abilerimiz yardımcı olurlar ;)

Hoparlörün YANDIÐINA emin misin? Yırtılmış filan olmasın? Devreye hasar vermeden hoparlörü yakabileceğini sanmıyorum ben pedalın.Farkında olmadan anfiye çok yüklenmiş,sesi çok açmış olabilirsin.Yinede pedaldan olduğuna eminsen bi tamirciye götür derim.

arkadaşlar teşekkürler.ama hoparlör yandı:) ben de anlamadım bişey.75wattlık olan özel yapımdı.daha marshall yakmaya fırsat bulamadım.onu da hallederse atarım o pedalı:).zaten anfilerde drive yoktu.nasıl olduğunu hala çözebilmiş değilim.

daha yeni boss gt-8 aldım ve hazır bir presetini kullanırken amfiden çok hafif bir cızırtı sesi geliyor ( bu sırada bir şey çalmıyorum). bu sizin dip gürültü dediğiniz olay mıdır ve tam olarak nedir. varsa çözümleri söyleyebilirseniz sevinirim... Ayrıca boss takılıyken amfinin sesini belli bir seviyenin üstüne getirdigimde çok tiz ve aşırı derecede bir ses geliyor onu da anlayabilmiş degilim. Eger derdimi anlatabildiysem buna da yardımcı olursanız sevinirim :)

Amfi: Marshall mg 15cd gitar: ibanez rg370dx

morley pwo wah ımın switchi bozuldu.nerden temin edebilceğimi bilen varmı.yada elinde fazladan herhangi bi şekilde olan?varsa çok makbule geçer lütfen yardımcı olun ya

selam arkadaslar alakasız bi soru olcak ama amerkadan prosesor getirtmek istesem kaça patlar en ucuz ve güvenli yol nedir? buraya gelen eleman yok ordan alıdrıp bi sekilde gondermesini istiyrum...

alacagın proccesore baglı valla. ben boss gt-8 aldım yurt dışından yaklaşık 200ytl daha ucuza geldi yani yaklasık 100-200ytl arasında fiyat farkı olur. Getirtme konusunda ise; bizim bi arkadaş kargoyla pod xt live getirtmişti ama nasıl halletti orasını tam bilmiyorum.

arkadaşlar yeni kurduğumuz bi grup var ve ben elektro gitarı çalıyorum.daha önce 10 wattlık laney marka bir amfim vardı o kadar.şimdiye kadar hiç pedal ya da processor kullanmadım.bu şekilde de çok ağır ilerliyecez gibi görünüyor.artık sesleri iyice tanımam lazım bu yüzden bi processor almayı düşünüyorum.analog set daha kalite tabi ama şu anda ona verecek bir milyar küsür param yok maalesef.300 350 milyon falan harcamayı düşünüyorum bu iş için.asıl amacım sesleri iyice tanımak ama uzun vadede konser olayı olursa aynı zamanda kullanabileceğim bi alet lazım bana.çok fazla şey mi istiyorum sizce.bildiğiniz bu özelliklere sahip markalar var mı?istanbuldayım tünelden almayı düşünüyorum.tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

ozaman digitech rp100 işini görür.sesleri tanımak istiyorsan pedalların nette kayıtları vardır ayrıca youtube ta seslerinin bulunduğu demoları dinleyerek fikir elde edebilirsin efecklerle ilgili ;)

Selamlar.Yeni bir setup kurmaktayim.İstedigim hem hard rock hem de blues calabilmek.Yani ikisini de tatmin edecek sololar yakalayabilmek.Su anda

Fender Stratocaster Mex Hss
Carvin SX50
Boss DS2
Boss NS2
Behringer Dr100
Marshall Supervibe

Bunlara eq ve comp ekleyecegim
Sizce nasil bir sonuc verir.Su anda ben Ds2 den istedigim verimi alamadım.Sizce nasil tonlayabiirim

arkadaşlar bilen birisi cevaplarsa cok sevinirim.

sorunum şudur ki;

3 tane pedal kullanıyorum: boss mt2 + boss ge-7 EQ + boss cs-3 Compressor Sustainer..ancak bunların 3 ünü aynı anda baglayamıyorum gitarla amfi arasına..hangi kombinasyonu denersem deneyeyim sadece gitardan sonraki ilk ikisi calısıyor amfiden hemen önceki calısmıyor.ışığı yanmıyor yani.devre tamamlanmadıgı icin de ses alamıyorum.

sizce sorun ne olabilir?

sanırım adaptör kullanıyorsun. eğer öyleyse adaptörün amperi pedalların toplam amperini karşılamıyor olabilir. daha yüksek amperli bi adaptör almalısın.

yok dostum adaptör kullanmıyorum..herbirinin icinde 9v pil var..

2 li kombinasyonlar deneyince hepsi calısıyor ama hangi 3lü kombinasyonu deniyorsam olmuyor.

cok ilginc bi sorun ya:)

sundan olabilir diye bi sallıyım..bugün 2 tane pedal arası jak aldım..10 ar cm lik..daha dogrusu yaptırdım elektronikciye..

daha önceden kullandıgım uzun ve kaliteli kablolar bi pedalın input una baglıysa o pedal calısıyor..ama bu yaptırdıgım kablolar inputa giriyorsa calısmıyor..output tan alırken hangi kablo oldugu önemsiz her türlü calısıyor..

Selamlar..

Arkadaşlar wah pedalım crybaby gcb95 fakat pedalı etkin hale getirdiğimde çok yüksek sesli cızırtı yapıyor. Sizce sorun nedir? Aniden oldu, çok güzel çalışıyordu..

Şimdiden sağolun..

serdar_secme demiş ki:
Selamlar.Yeni bir setup kurmaktayim.İstedigim hem hard rock hem de blues calabilmek.Yani ikisini de tatmin edecek sololar yakalayabilmek.Su anda

Carvin SX50
Boss DS2
Boss NS2
Behringer Dr100
Marshall Supervibe

Sizce nasil bir sonuc verir.Su anda ben Ds2 den istedigim verimi alamadım.Sizce nasil tonlayabiirim

drive pedallarında bossa bağlı kalma bence.mxr dist3 güzel bi pedal mesela yada düşük gainli pedalları boostlayabilirsin ts9 od3 sd1 gibi mesela bunları booster olarak kullnabilirsin.ds2 yi bende beğenmiyorum.ne heavy metale geliyo ne bluesa :D

eff demiş ki:
yok dostum adaptör kullanmıyorum..herbirinin icinde 9v pil var..

2 li kombinasyonlar deneyince hepsi calısıyor ama hangi 3lü kombinasyonu deniyorsam olmuyor.

Dostum ara kablolarına bi baktır derim dediğin sorun imkansız ötesi bişey... adaptör kullanmayı ve ara kabloları değiştirmeyi dene ozaman olacaktır..

halilpazarlama demiş ki:
serdar_secme demiş ki:

Carvin SX50
Boss DS2
Boss NS2
Behringer Dr100
Marshall Supervibe

drive pedallarında bossa bağlı kalma bence.mxr dist3 güzel bi pedal mesela yada düşük gainli pedalları boostlayabilirsin ts9 od3 sd1 gibi mesela bunları booster olarak kullnabilirsin.ds2 yi bende beğenmiyorum.ne heavy metale geliyo ne bluesa :D

Ds2 den şu aşamada memnunum aslinda.Su anda eq ve comp almayi düşünüyorum.Sonra da wah pedal iyi olur

slm arkadaşlar.dün 5 saat fln forumlara bakmama rağmen ihtiyacım olan bilgiye ulaşamadım yardımcı olursanız acayip sevinirim.şimdi bende pod 2.0 ve floor boardı mevcut.İnce ayarlarını tam olarak yapamıyorum yani tab tuşunu basılı tutup neler yapabilioruz yada başka şeyler varmı bilmediğim.onun dışında midi bağlantısı yapamıyorum her şekliyle denememe rağmen bi türlü olmadı.gerçekten çok makbule geçicek bekliyorum

Geri