Pedallar & Prosesörler hakkında (Sorunlarınız)

selamlar, benim için gerçekten önemli bir şeyi öğrenmek için buradayım.. Geçenlerde stüdyoya gittiğimde marshall mg100dfx'in drive'ı(sert olan) açıkken kaza ile kendi pedalım sd-1'i de aktif hale getirdim ve hayatımda en çok duymak isteyecegim tonu aldım... Ama amfideki ötmeyi engelleyemedim.. Ve bu işi bilinçsizce yaptım. Böyle bişi olup olmadıgını bilmiyorum, dist + od vsvs artık her ne oluyorsa bu sekilde... Şimdi ben bu olayı bilinçli şekilde amfi ötmeden uygulamak istiyorum ve yapmam gerekenler nedir öğrenmek istiyorum... Şimdiden teşekkürler.

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
sd1 pedalını "booster" olarak, yani drive ı sona kadar kısıp, "level" i sona kadar açmalısın. aksi takdirde drive seviyesi arttıkça amfi öter de öter :)
Eyvallah 8) Yarın ilk iş gidicem bi stüdyoya oturup ayar yapıcam xD O tonu istiyorum... Peki ben mixer çıkışlı çaldıgımı düşünürsek bu ton için ne yapmam gerek? DS-1 vs bir pedal daha mı alıyım? Veya marshall drive'a yakın en iyi pedal?

marshall gun'nor yada jackhammer alabilirsin, jackhammer olursa overdrive modunda kullanmanı öneririm. amfiden yaptığın ayar gibi marshall pedalını ayarlar, sd1 i de o pedal ile gitarın arasına yani asıl kullanacağın drive pedalından önce dediğim ayarlarda kullanırsan aynı şekilde güzel tonları alabilirsin. tecrübeye tabidir ;)

lambalı pedalımın lambalarını söküp içini açtım ve içinde kapasitör beni çarptı:) (içinde elektrik oluyomuş)
lambasını filan geri taktım çalıştırdım ama aletin ses çıkışı yarı yarıya düştü. sorun ne olabilir nası çözebilirim

runemagick666 demiş ki:
lambalı pedalımın lambalarını söküp içini açtım ve içinde kapasitör beni çarptı:) (içinde elektrik oluyomuş)
lambasını filan geri taktım çalıştırdım ama aletin ses çıkışı yarı yarıya düştü. sorun ne olabilir nası çözebilirim

Lambaları soketlere tam oturttun mu? Belki birtanesi gevşek falan kalmış olabilir, temassızlık yapıyordur?

Perfectionist demiş ki:
runemagick666 demiş ki:

Lambaları soketlere tam oturttun mu? Belki birtanesi gevşek falan kalmış olabilir, temassızlık yapıyordur?

kontrol ettim iyice

sissis demiş ki:
slm arkadaşlar.dün 5 saat fln forumlara bakmama rağmen ihtiyacım olan bilgiye ulaşamadım yardımcı olursanız acayip sevinirim.şimdi bende pod 2.0 ve floor boardı mevcut.İnce ayarlarını tam olarak yapamıyorum yani tab tuşunu basılı tutup neler yapabilioruz yada başka şeyler varmı bilmediğim.onun dışında midi bağlantısı yapamıyorum her şekliyle denememe rağmen bi türlü olmadı.gerçekten çok makbule geçicek bekliyorum
tab tusuna basık tutarak işte diğer modellemelere geciosun, birde podu ilk acar açmaz taba basık tutarsan resetliyor pod kendisini fabrika ayarlarına bukadarını biliyorum başka işlevi varmı bilmem ..

gt8 acil yardım

arkadaşlar ben gt8 i 1.03 versiyonuna update ettim hata verdi ve şu anda hiç açılmıyor.nasıl çözlebilirim ne olur yardım

Benim bir sorunum var, cevaplarsanız pek bir mutlu olacağım

evde sırasıyla roland cube 30 (line in) bad horsie 2 -> tri a.c -> boss os2 olan bir setup kullanıyorum fakat delicesine bir dip gürültüsü var sürekli alttan alttan gelen bir elektrik sesine sahibim. Bütün ekipmanı tek tek pille , değişik kablolarla ve değişik gitarlarla denedim ve sorunun pedallarda veya gitarda olmadığına vardım. Bilmek istediğim evi değiştirmeden,elekterik tesisatını yenilemeden ve drive ı kısmadan bu dip gürültüsünden nasıl kurtulurum , sinirimi bozmaya başladı

amp'lini mutlaka topraklı prizde çalıştır sorunun çözülecektir.kullandığın priz görünüş itibariyle topraklı priz de olsa topraklaması olmayabilir. ancak elektrikçi prizin topraklaması olup olmadığını anlayabilir.
mutfak ve banyo prizleri topraklıdır birde orada dene istersen ampliyi

Geri