Pedallar & Prosesörler hakkında (Sorunlarınız)

gençler ben de elektrik olayından pek anlamıyorum, ayrıca hazır rp200den konu açılmış aynı nobların sağa sola döndürülme hissini ben de yaşıyorum , o muhtemelen evlerdeki voltajın düşüp çıkmasından kaynaklanıyor, çünkü her zaman olmuyor , süpürge ve buzdolabı çalıştığı zaman oluyor farkettim bunu,,

her neyse adaptör sorunu yaşayanlardan biri de benim, nasıl bir adaptör alacağımı bilemiyorum ayrıca benim sigortam atmadı, kabloda temassızlık var, yeni aldığım adaptör 9v 1,5ma olmasına rağmen çalıştıramadım, bildiğiniz gibi alet çalışıyor da ses vermiyor,

bir müzikçi de 7v 1ma al dedi ona da para vermeye cesaret edemedim, bilen birisi varsa bana direk adres gösterse gidip alacam adaptörümü, gitarın durumu kötü böyle , çok teşekkür ederim

Kardeş valla benim durum senden kötü, alet sağlam mı bozuk mu onu bile tam anlayamadım. Bugün gittim, jack aldım. Maddi imkansızlıklardan ötürü amfim yok. Bilgisayarın 5+ 1'ine dönüştürücü jackla bağlamaya çalışıyorum. Ama sorun şu ki, hangisine bağlayacağımı bilmiyorum... 5+ 1 'in 3 çıkışı var Yeşile mi maviye mi, yoksa siyaha mı bağlayacam? Yani mikrofon resmi olana mı? yoksa kulaklık resmi olana mı yoksa ötekine mi? Bide delay efektine nasıl geçeceğim hiç anlayamadım, tek tip distortion tonu var aletin sanki:( kafayı yiycem. Birde tek tip davul efekti var. O nasıl değişiyor.? Amma çok soru sordum, kusura bakmayın.. Neyse en azından şu 3 girişten hangisini kullanmam gerekiyor? Aleti yakmaktan korkuyorum...

Çok sağol squall5 ne varsa sende var:) Biraz karıştırayım cihazı bakalım.
Edit: 30 dakika kadar kurcaladım. Alet hoşuma gitti:) Biraz mantığını anlar gibi oldum.

bende bi soru sormak istiyorum.Önce dizilimini söyleyim pedallarımın da öyle bilmece çözdürmeyim

OS-2 - Cry Baba 95Q -CH-1

öncelikle bu dizilim uygun mu?Bi de wah pedalını kullanınca ses acayip bozuluyo resmen boğuluyo bu neden kaynaklı?Equalizer pedalı alırsam bu sorun çözülür mü?

Rick demiş ki:
bende bi soru sormak istiyorum.Önce dizilimini söyleyim pedallarımın da öyle bilmece çözdürmeyim

öncelikle bu dizilim uygun mu?Bi de wah pedalını kullanınca ses acayip bozuluyo resmen boğuluyo bu neden kaynaklı?Equalizer pedalı alırsam bu sorun çözülür mü?
Bendede aynı bozuk ses oluyordu.wah pedalı ile drive pedalının yerini değiştirdim (forumdaki çoğu arkadaş bunun berbat bi ses vereceğini söylüyor ama alakası yok bence.o boğuk ve kısık sesten tamamen kurtuluyorsun) ve sorunum kalmadı

selam arkadaşlar ben mt-2 yi sd-1 overdrive ile boostlamaya çalışıyorum ama mt-2 den bi türlü dolgun bi ses alamıyorum. yani ses aşırı keskin oluyo .sizce ne yapmam gerek??? :cry: :(

olig demiş ki:
selam arkadaşlar ben mt-2 yi sd-1 overdrive ile boostlamaya çalışıyorum ama mt-2 den bi türlü dolgun bi ses alamıyorum. yani ses aşırı keskin oluyo .sizce ne yapmam gerek??? :cry: :(

Açıkcası bu tarz sorularda tüm ekipmanınızı belirtirseniz daha net cevaplar alabilirsiniz. Soruları daha net soralım arkadaşlar :) çünkü bunun bir çok nedeni olabilir. Örneğin 2004'te arkadaşımla gitar çalarken (forumdaki Ottolexius) ben bir tane Jackson Randy Rhoads ve o da Ibanez S470 kullanıyordu. MT2'yi 15W Marshall'a bağlıyordu ve onun gitarının tonları çok keskindi, gövde yapısı olarak oldukça tiz karakterli bir gitardır. Ama kendi gitarımdan rahatsız edici tonlar almadım. 15W'lık amfi de bile fark çok açıktı. Yani ekipmandan ekipmana, gitardan gitara çok farkeder, gövde yapısı örneğin önemli bir faktördür. Sorun gitarda bile olabilir :) Biraz daha açık olursa soru yorum yazacaklar elbet olacaktır ;)

yutup123458 demiş ki:
Rick demiş ki:

Bendede aynı bozuk ses oluyordu.wah pedalı ile drive pedalının yerini değiştirdim (forumdaki çoğu arkadaş bunun berbat bi ses vereceğini söylüyor ama alakası yok bence.o boğuk ve kısık sesten tamamen kurtuluyorsun) ve sorunum kalmadı

wah pedalını drive veya distten önce kullanırsanız daha klasik wah sounduna yakın ton alırsınız hatta hafiften ördek sesine benzer :) kullanımı çok yaygın olmamakla beraber gürültü olayını oldukça azaltır.

arkadaşlar gt8 için amfi modellemeleri nasıl yapılıyor.. hangi girişe takmam gerekiyor.. ayarlarını nerden nasıl yapabilirim.. pedalda hazır amfi seçenekleri mevcut mu mesela marshall yada fender vs.. gibi marka amfi modellemelerini yapabilirmiyim.. hangi tuşlara girip hangi ayarları yapmam gerek detaylı bir şekilde anlatacak olan bir arkadaş varsa çok sevinirm..

benim bir sorum olacak ben boss me 50 almak istiyorum fakat me 50de preamp özelliği yokmuş o yüzden preamp özellikli amfilerde sorun çıkarıyormuş bunun hakkında bi bilgisi olan lütfen yardım etsin. birde konserler için prosesörü mixere bağlamakda kafa kabin veya lambalı amfilerde kullanmakda sorun olurmu acaba ? ( mg15dx amfim var )

DeF demiş ki:
arkadaşlar gt8 için amfi modellemeleri nasıl yapılıyor.. hangi girişe takmam gerekiyor.. ayarlarını nerden nasıl yapabilirim.. pedalda hazır amfi seçenekleri mevcut mu mesela marshall yada fender vs.. gibi marka amfi modellemelerini yapabilirmiyim.. hangi tuşlara girip hangi ayarları yapmam gerek detaylı bir şekilde anlatacak olan bir arkadaş varsa çok sevinirm..

gt8 başlığını baştan sona oku her şeyi bulabilirsin.

MANone demiş ki:
benim bir sorum olacak ben boss me 50 almak istiyorum fakat me 50de preamp özelliği yokmuş o yüzden preamp özellikli amfilerde sorun çıkarıyormuş bunun hakkında bi bilgisi olan lütfen yardım etsin. birde konserler için prosesörü mixere bağlamakda kafa kabin veya lambalı amfilerde kullanmakda sorun olurmu acaba ? ( mg15dx amfim var )

me50de preamp özelliği olmadığı için preamplı amfilerde performans verir.me50 yi bossun pedallarının dijital simulasyonları olan bir kutu şeklinde düşünebilirsin.

Geri