Gitar ve Ekipmanı hakkında (sorunlarınız)

merhaba arkadaşlar benım sorum olcak bılen varsa bana yardımcı olabılırmı lutfen..
bende bc rich platınum series ST3 ve seri nosu ıse 34802 olan bır gitar var emektar, ben bunun 92 model oldugunu dusunuyorum ama kesın bır bılgı deyıl , bulamadım bır turlu modelı (urtım yılı) nedir, govede ve agacı nedır? bilmek istiyorum yardımcı olabılecek bır arkadaş varsa cok sevınırım.. tesekkur ederım...

arkadaşlar perde çaktırmak istiyorum gitara , maliyeti hakkında bilgisi olan varmı.Gitar Japon ibanez rgr 480.Birde ne tür perde çaktırsam daha uygun olur sizce ?Perdelerde cazırtı bolca mevcut tesfiye yaptırdım hoşuma gitmedi , satsak marketler ölü parasına alıyor en iyisi perde çaktırayım dedim , maliyeti değiştirmekten daha uygun olursa satmaya gerek yok gibi.İzmirde Erkan sızarlar ustaya yaptırmayı düşünüyorum.

önce bir set dunlop fret alınır..kalınlık boyut falan senin rahat ediceğin şekilde olmalı.kimiler extra jombo sever kimileri daha ince sever falan.100 dolar civarı bir fiyata çakılıyor fretler bildiğim kadarı ile.

ZebulaH demiş ki:
Kendin çakarsan ne olur? :LOL: Çok mu zor?Ne gibi zararlar verilebilir?
vallaha 100 doları düşününce sağa solada sordum masterofpuppetsasd gibi o civarda fiyat verdiler.Bide hazır kesilmiş dunlop fretlere baktım 25 ytl civarı , aklımdan geçmedi değil ama önce dandik bi gitarda deneysel olarak çalışmak lazım.yoksa yeni fretlere doğru giderken evdeki ibanezden olmakta var :) Ama bu konuda bilgisi olan varsa anlatsın bizde masraftan kurtulalım.

6105'ler guzel, kendi tercihim tabi.
dar ve yuksek, jem7vwh'lerde bulunan fretler. kotu yani digerlerine gore nispeten cabuk asinmasi. ne kadar darsa o kadar cabuk asinir fretler.

ya fretleri sağlıklı çaksan bile,leveling yani fretlerin birbirine göre ideal yükseklik ayarını yapabilmen çok zor.zaten leveling işlemide 60 70 dolar tutuyo.e onu verene kadar gider fret çaktırırsın daha iyi.bence yani :)

Yaklaşık on yıldır yüzlerce paket tüketiğim D'Adario XL takımın ince ''mi'' teli bugün paketten çıkmadı. Daha önce başına gelmiş olan var mı? Bir tel için uğraşmayacağım tabii ki ama, böyle vakalar sıklaşıyorsa da kullandığım markayı bir daha düşüneceğim...

mi değil de bende bi kere si teli eksik çıkmıştı.ama şöyleki si teli yerine adamlar bir tane daha mi teli koymuşlardı.birde dadario paketinden cıkan telleri pas içinde olan kuzenimin olayı var.böyle defolar oluyo dadarioda ama dean markley falan gibi firmalarda daha karşılaşmadım.

masterofpuppetsasd demiş ki:
mi değil de bende bi kere si teli eksik çıkmıştı.ama şöyleki si teli yerine adamlar bir tane daha mi teli koymuşlardı.birde dadario paketinden cıkan telleri pas içinde olan kuzenimin olayı var.böyle defolar oluyo dadarioda ama dean markley falan gibi firmalarda daha karşılaşmadım.
arkadaşlar mümkün oldukça dış kutusu jelatinle kapalı teller kullanın.dışı jelatinsiz alsanız bile alır almaz bakın oksitlenme varmı diye.sonuçta parasını ödediniz bakıp sorun varsa değiştirmek sizin hakkınız.ben dean markley kullanıyorum.3 ay önce 2 paket almıştım geçenlerde ikinci paketi taktım hala gıcır gıcır parlıyolardı.tavsiye ederim :)

duncan demiş ki:
Yaklaşık on yıldır yüzlerce paket tüketiğim D'Adario XL takımın ince ''mi'' teli bugün paketten çıkmadı. Daha önce başına gelmiş olan var mı? Bir tel için uğraşmayacağım tabii ki ama, böyle vakalar sıklaşıyorsa da kullandığım markayı bir daha düşüneceğim...

çok kötü abi ya başıma gelmedi ama insan yeni tel takarken bi heveslenir ya , takayımda çalayım bi an evvel diye pırıl pırıl :) eksik veya paslı çıksa deliriridim herhalde :) bu arkadaşlarla toplanıp film izlenecekken cd nin filmin yarısında bozulması gib bişey :)

ama benimde gitarın tremolo kolunu bulamamışlardı , uyan bi kolda bulamamıştık uyuz olmuştum.(gitar sıfırdı bu arada , kredi kartından para çekilip , fatura kesildikten sonra söylemişlerdi :evil: )

halilpazarlama demiş ki:
duncan demiş ki:

çok kötü abi ya başıma gelmedi ama insan yeni tel takarken bi heveslenir ya , takayımda çalayım bi an evvel diye pırıl pırıl :) eksik veya paslı çıksa deliriridim herhalde :) bu arkadaşlarla toplanıp film izlenecekken cd nin filmin yarısında bozulması gib bişey :)

ama benimde gitarın tremolo kolunu bulamamışlardı , uyan bi kolda bulamamıştık uyuz olmuştum.(gitar sıfırdı bu arada , kredi kartından para çekilip , fatura kesildikten sonra söylemişlerdi :evil: )
ooooo banada olmuştu o muhabbet ama sonradan buldular sanada trigondamı oldu.insanın aklından birde gitarı alırken bu gitar sıfır acaba ne kadar çaldı bu deyyuslar diye geçiyor sıfır diye alıyorsun ama biliyorumki ordaki elemanlar çalıyor gitarı işte bu durum çok kıl o zaman gidip temiz 2. el alırım diyesi geliyor bir an.

arkadaşlar bana squier strat gitarın elektronik şeması lazım 2 saattir bulamadım bi bilen varsa bana mail atarsa yada burdan yönlendirirseniz çok sevinirim..

Geri