Gitar ve Ekipmanı hakkında (sorunlarınız)

arkadaşlar bi konuda yardımınızı rica edicem =) şimdi stüdyoda dist pedalını aktive edince amfi feci gürültü yapıyo.volume yada gain i kısınca da kendimi duyamıyorum veya istediğim gain i alamıyorum.ne yaplamlıyım acaba.ayrıca yakında bi konser var orda da bu olur diye korkuyorum acaba ne sebep olabilir buna, nası engellenir?saygılar

Aynı zamanda anfidende drive açıyomusun?Gerçi konser vereceğine göre boost olayını biliyorsundur ama yazayım dedim.Kaliteli kablo kullanmaya çalış,bulunduğun mekanda toprak hattının olması çok önemli birde single manyetik kullanıyorsan gürültü yapması normaldir.Tavsiyem anfiden drive alıyorsan pedaldan gaini kıs.Eğer sadece pedaldan alıyorsan gaini sona dayama eğer hiçbirini yapmıyorsan büyük ihtimalle ekipmanında bir sorun vardır tekrar mesaj yaz yardımcı olalım.

arkadaşlar benim pod xt live ile bir soruunum var.Şöyle ki aleti hangi amfiye baglasam özellikle marshall amfilerde ve diger birçok amfide de aleti arka fx girişinden bile girsem inanılmaz bir feedback ve bir ötme söz konusu.Butun ses kısma frekans kısma yöntemlerine başwurdum fakat fayda etmiyor surekli bir ötme var çalındıgı zamanlarda azalıyor ama çalınmadığı zamanlarda da var, simdi de aleti konserlere goturmeye korkuyorum ya uyuşmazsa öterse diye.Lutfen yardım edin.

planet waves in bypass tuşlu jacklarından kullanıyorum daha hangi jack ı kullanıyım bilemiyorum. Daha önceden de wardı ilk aldıgımdan beri ve ssanırım marshall larla bir uyumsuzlugu war pod nin anlamadım gitti ya :S

ya arkadaşlar benimde sorunum şu
gitarımın köprüsü yukarı doğru kalktı
sanırım vibrato bara fazla yüqlendim :S

bunu nasıl düzeltebilirim

alın buda fotorafı

kprgy6.png

justeen demiş ki:
planet waves in bypass tuşlu jacklarından kullanıyorum daha hangi jack ı kullanıyım bilemiyorum. Daha önceden de wardı ilk aldıgımdan beri ve ssanırım marshall larla bir uyumsuzlugu war pod nin anlamadım gitti ya :S

valla bendede marshall var. noise gate'i kapattım drive'ı kökledim amfininde sesini açtım normal bi gürültü var. Drive'mı fazla poddan sesi fazlamı açıyorsun hiç bilmiyorum. Belkide kablondan olabilir baska kablo denemişsindir herhalde. Ben dimarzio kullanıyorum 3 senedir (seninde almanı tavsiye ederim sorunu çözsede çözmesede)

Dejavu0707 demiş ki:
ya arkadaşlar benimde sorunum şu
gitarımın köprüsü yukarı doğru kalktı
sanırım vibrato bara fazla yüqlendim :S

bunu nasıl düzeltebilirim
Köprünün yayları gevşemiştir yeni yay takarsan düzelir herhalde.
Bir de kalın tel takınca oluyor bu durum.

Beyler elimdeki gitarın "serial number"ını vererek nerede ve hangi tarihte yapıldığına hangi siteden bakabiliyoruz..Siteyi aradım fakat bulamadım yardımcı olursanız sevirinim.Teşekkürler

alpburak12 demiş ki:
Beyler elimdeki gitarın "serial number"ını vererek nerede ve hangi tarihte yapıldığına hangi siteden bakabiliyoruz..Siteyi aradım fakat bulamadım yardımcı olursanız sevirinim.Teşekkürler

genellikle gitar ureticinin sitesinde bulunuyor, gitarinin markasi ne?

arkadaşlar benim standart stratocaster ın action ayarını yapmaya yarayan ufak vidalara bildiğimiz allen anahtarların en küçüğü bile büyük geliyor nabıcam bunun ayrı bir anahtarı var mıdır ?

arkadaşlar gitarımın volume potansında bir sorun oluştu. sesi açtıktan sonra olması gerektiğinden biraz fazla çevirdim ve sanırım potu yerinden oynattım. seste cızırtı falan gibi bir sorun yok fakat olması gerektiği gibi sabit durmuyor sallanıyor ve çevirirken pickguarda sürtüyor. tam olarak anlatabildim mi emin değilim fakat sorun ve çözümü ne olabilir acaba?

altına oraya sığabilecek kalınlıkta sağlam ve düz bir cisim bul yerleştir sonrasını kendin yaparsın zaten :D
ha bu arada makas la da çıkarabilirsin ancak pickguardın çizilme sorunu var denemiştim zamanında :LOL:

tuseadam demiş ki:
arkadaşlar benim standart stratocaster ın action ayarını yapmaya yarayan ufak vidalara bildiğimiz allen anahtarların en küçüğü bile büyük geliyor nabıcam bunun ayrı bir anahtarı var mıdır ?
Alyen değilde, küçük,kafası değişebilen tornavidalar oluyor onlara bak, uygun ucu olanlar çıkıyor bazen.
İstanbul'daysan Karaköy,Ankara'daysan Ulus Konya sokakta büyük ihtimalle bulursun.Hatta yanında vidalardan da götürüp gösterirsen işin çok kolaylaşır.

Arkadaşlar selam,

Aşağıdaki gemi batığını andıran resimlerde görülen parçaların sıfırını istanbulda bir yerden edinmem mümkün müdür? Bunlar yedek parça olarak satılıyor mu yoksa başka gitarlardan çıkmışları mı koşturmam lazım?

Floydun üstünde duran telleri taktığımız parçalardan (saddle deniyor herhalde) komple set lazım. Mevcutlar pastan püsürden işgörmez haldeler.

floydka7.jpg

Bir de kilit burada yok ama üstündeki zımbırtılarla beraber

kilitzj0.jpg

Teşekkürler..

Geri