Gitar ve Ekipmanı hakkında (sorunlarınız)

arkadaşlar tuhaf bir sorunum var. arkadaşımın elindeki squire stratın floyd rose'u teller yarım ses gevşek olmasına ve yeni takılmamış olmasına rağmen birkaç gün içinde havaya dikildi. şu anda sadece 2 vida yardımıyla manyetiğe yakın yeri gitara değiyor, kalanı 30derece gibi bir açıyla havalanmış durumda. anlamamış olan varsa çizip gönderebilirim. bu sorun nasıl giderilir? yapılabilecek bir şey mi yoksa teller suratımızda patlamadan bir ustaya götürsek iyi mi olur?

teşekkür ederim

selamlar;
gitarın üstüne yapıştırdığımız sticker, mürekkep/keçeli (herneyse) kalemle yazacağımız yazıların silinmesinde/temizlenmesinde bir sorunla karşılaşılır mı ?

Ortada bir sorun yok ancak fikir almak istiyorum :)

Washburn Lyon Series bir gitar , fender stratla birebir aynı model, bu gitar 10 senelik tahminimce ve üzerinde H-S-S dizilimde Emg manyetikler var ki biri aktif... Aldım çaldım hoş geldi ancak bu gitarları bilen varsa yorumlarını bekliyorum, H-S-S dizilim emg manyetikler ve washburn lyon series strat..

selamlar bir sorunum var yardım ederseniz cok sevinirim.

elimde marshall mg15cdr amfim var yalnız dikkatimi ceken şey özellikle penasız tekniklerle ugrasırken çalmak için cok zorlanıyorum nedense ses cok yetersiz tellere bastıgımda nerdeyse sert bassmassam ses cıkmıyor gibi. diger taraftan bakıyorum benim amfiden daha kötü amfilerde millet cok kolayca yapıyor ve sesde gayet iyi. gitardan desek başka gitarlarlada denedim aynı. sizce amfimde bi sorun mu var cunku studyoda pedalsız cok rahat oluyor ama tabiki ordaki kafalı buyuk amfi :D tahminimce benim amfidede olması lazım nede olsa istedigim cok buyuk bi şey degil. Pedalım yok dist. i amfiden kulanıyorum.

cavaplarınızı beklemekteyim. herkese şimdiden teşekkurler.

samedii demiş ki:
selamlar bir sorunum var yardım ederseniz cok sevinirim.

elimde marshall mg15cdr amfim var yalnız dikkatimi ceken şey özellikle penasız tekniklerle ugrasırken çalmak için cok zorlanıyorum nedense ses cok yetersiz tellere bastıgımda nerdeyse sert bassmassam ses cıkmıyor gibi. diger taraftan bakıyorum benim amfiden daha kötü amfilerde millet cok kolayca yapıyor ve sesde gayet iyi. gitardan desek başka gitarlarlada denedim aynı. sizce amfimde bi sorun mu var cunku studyoda pedalsız cok rahat oluyor ama tabiki ordaki kafalı buyuk amfi :D tahminimce benim amfidede olması lazım nede olsa istedigim cok buyuk bi şey degil. Pedalım yok dist. i amfiden kulanıyorum.

cavaplarınızı beklemekteyim. herkese şimdiden teşekkurler.
Ben de bildigim kadarıyla cevap vereyim :) Penasız teknikler mesela tapping , hamer on , pull off vs. vs. ekolayzer ayarına göre , değişiyor bu sesleri güçlü vüye zayıf vermesi... Mesela ben yüksek gain , yüksek tiz kullandıgımda çok güçlü alıyorum o tarz sesleri, sen de deneyebilirsin.. Denedim demişsin ancak bunu manyetikler de , teller de etkileyebilir sanırım :)

Gitarın tellerini değiştirdim daha doğrusu telleri aldığım yerdeki adam değiştirdi :) (gitar strat kopyası)

Adam dedi ki; Elektro gitar da tel değiştirdikten sonra ayar yapmak gerekiyor.
Bende köprünün kilitli olmadığını söyledim.
ama adam; gitarı bırak sen ben gereken bütün ayarları yapacağım dedi.
Bende güvenip bıraktım, gitarı almaya gittiğimde gitar pırıl pırıl parlıyordu :D ama stüdyoya inip denediğimde mi,la tellerinden acayip şekilde bir cızlama, bızlama geliyordu orda teller yeni daha akord falan tutmamıştır diyerek önemsemedim ama bir hafta oldu hala aynı.

Sorun sap ayarının bozulmuş olması mı ? bana öyle geliyor emin olmak için bir sorayım dedim

Adam köprüyü kilitlemeden sap ayarı yapmaya kalkmıştır belki de. Cızlama bızlamanın sebebi sap ayarıdır. Tellerle ilgili bir durum yok sanırım.

İbanez V72ECE elektro akustik gitarıma yeni bi manyetik ve ekolyzr takmak istiorum. ama gitarın üzerinde bulunan orjinal eko piyasadaki bi çok ekolyzra göre küçük.yenisini takmam için yuvayı biraz genişletmem gerekicek. bu işlem gitarın sesini nekadar etkiler? ben bi kaç yere sordum, eleman ekolyzer yuvasını, takacaım eko dan hafif büyük yaparım ses daha güzel çıkar dedi:s ayrıca en iyi e. akustik tonlarını yakalayabileceim eşik altı manyetik ve ekolyzer marka ve modelleriyle ilgili önerilerinizi bekliorum arkadaşlar. teşekkür ederim.

selam arkadaşlar ben yeni digitech rp250 aldım ve programlarını nasıl yükleye bilirim bi yardımcı olurmusunuzz? daha çok yeniyimm...

Amerikan Stratocaster'ım var. Pickguard aldım fakat kontrol düğmelerini çıkartamıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevniirim.

Royal_Flush demiş ki:
arkadaşlar tuhaf bir sorunum var. arkadaşımın elindeki squire stratın floyd rose'u teller yarım ses gevşek olmasına ve yeni takılmamış olmasına rağmen birkaç gün içinde havaya dikildi. şu anda sadece 2 vida yardımıyla manyetiğe yakın yeri gitara değiyor, kalanı 30derece gibi bir açıyla havalanmış durumda. anlamamış olan varsa çizip gönderebilirim. bu sorun nasıl giderilir? yapılabilecek bir şey mi yoksa teller suratımızda patlamadan bir ustaya götürsek iyi mi olur?

teşekkür ederim
Arkada floyd rose'u gövdeye bağlayan yayların vidasını sıkarak yayları daha gergin hale getirebilirsin ya da ek bir yay takabilisin. sorunu çözecektir.

Monster_YGT demiş ki:
Gitarın tellerini değiştirdim daha doğrusu telleri aldığım yerdeki adam değiştirdi :) (gitar strat kopyası)

Adam dedi ki; Elektro gitar da tel değiştirdikten sonra ayar yapmak gerekiyor.
Bende köprünün kilitli olmadığını söyledim.
ama adam; gitarı bırak sen ben gereken bütün ayarları yapacağım dedi.
Bende güvenip bıraktım, gitarı almaya gittiğimde gitar pırıl pırıl parlıyordu :D ama stüdyoya inip denediğimde mi,la tellerinden acayip şekilde bir cızlama, bızlama geliyordu orda teller yeni daha akord falan tutmamıştır diyerek önemsemedim ama bir hafta oldu hala aynı.

Sorun sap ayarının bozulmuş olması mı ? bana öyle geliyor emin olmak için bir sorayım dedim

Köprünün alt tarafını gereğinden fazla indirmiştir. Gitarının markası ve modeli nedir?

Bazı tamirciler gereğinden fazla düz yapıyor şu sapı, hafif bir konvekslik olmalı sapta, konkava giden ayarlar bile yapıyorlar anlamak elde değil.

Geri