Gitar ve Ekipmanı hakkında (sorunlarınız)

hurdasolo demiş ki:
arkadaslar bi sorum olacak electro gitarı sahnede kablosuz calmak istiyorum (wireless gibi ) yardımcı olrmusunuz nerden bulabilirim
fiyatları biraz tuzlu forumda uygun fiyata vardı bitane bilmiyorum satıldımı ama zuhalin alt katı ve tünelde ses sistemleri satan yerlerin bir çoğunda bulabilirsin hatta doğubankta bile bir dükkanda bulmuştm ben:D

Klasik gitarla uzun zamandır takıldıktan sonra başlamak amaçlı elektro gitar almaya karar verdim.Sadece kendimi geliştirmek amaçlı birşey almak istiyorum.Teknik açıdan elektro gitarlar hakkında pek bilgim yok.Fender ve Epiphone'nin birçok modeli pahalı oluyor.Şöyle bir paket gözüme çarptı.
http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?Categoryid=403929&Productid=musickivilcim84
Fakat Squier,Fender'in daha kalitesi düşük olan modellerini yapıyormuş.Başlangıç açısından bu set işimi görebilir mi?Kullanan varsa memnun mudur?

bu set işini görmez ordaki amfi bile değil radyo gitar fender hiç değil:D setlerden uzak dur genelde işe yarmaz olurlar nekadar başlangıç içinde olsa insan kulağına hoş sesler gelsin ister sen ne tarz dinlediğini hangi grupların tonunu beğendiğini ve bütçeni yaz sonra bişeyler önerelim.

Ağırlıklı olarak Progressive Metal,Thrash Metal ve Doom Metal takılıyorum.John Petrucci'nin,Mikael Akerfeldt'in,Gary Holt'un,Jim Mattheos'un kullandıkları güncel tonlar hoşuma gidiyor.500YTL'den fazlasına çıkmam zor olacak bütçe olarakta...

B.C. Rich Platinum Pro ASM bulabildiğim tek gitar bu 470 lira civarı pazarlığını yaparsın amfi olarakta en uygun ve işe yarar ibanez tbx15 aşağısı senin işine yaramaz önümüzdeki hafta ben şu bc rich i bi dener sana daha detaylı bilgi veririm ama 500 üde biraz aşacaksın gibi görünüyor.

arkadaşlar epiphone les paul hard case almak istiyorum doğal olarak yabancı bir siteden, malum türkiye'de hard case piyasası pek şahane değil.

1) sizce hangi site olmalı? iki tane var baktığım ve zzounds'daki daha güzel duruyor. ama onlar da türkiye'ye yolluyor mu? yoksa ebay'den falan daha mı iyi olur?

linkler:

http://accessories.musiciansfriend.com/product/Epiphone-Les-Paul-Hardshell-Case?sku=517248

http://www.zzounds.com/item--EPILPCASE

2) herhangi bir sorun çıkar mı sizce gelmesinde? fiyat olarak da orda görünen fiyat + 5 dolar gibi gözüken shippingden başka daha herhangi bir ek oluyor mu?

soulwalker demiş ki:
çok kaliteli bi jack ile normal bi jack arasında ne gibi farklar vardır?bu müziğe nasıl yansır? dipgürültüsü ne kadar olur?

arakadasın dedigi gibi kayıtta ortaya cıkar ama ole ewde provada kullancaksan tek farki kaliteli olanı daha uzun sure kullanırsın okadar

kingofloss__ demiş ki:
Klasik gitarla uzun zamandır takıldıktan sonra başlamak amaçlı elektro gitar almaya karar verdim.Sadece kendimi geliştirmek amaçlı birşey almak istiyorum.Teknik açıdan elektro gitarlar hakkında pek bilgim yok.Fender ve Epiphone'nin birçok modeli pahalı oluyor.Şöyle bir paket gözüme çarptı.
http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?Categoryid=403929&Productid=musickivilcim84
Fakat Squier,Fender'in daha kalitesi düşük olan modellerini yapıyormuş.Başlangıç açısından bu set işimi görebilir mi?Kullanan varsa memnun mudur?

benim gitarı satim sana bi kac sene rahat idare eder seni :LOL: :LOL:

sevendolf demiş ki:
Arkadaşlar
İbanezin S470 modelinde gitarın arkasındaki tekerleğin ne işe yaradıgını tam anlamıyla acıklayacak birisi varmı?

örneğin 09 dan 0 12 tel setine geçiş yaptın
floyd rose un ayarı bozulacaktır, arkadaski plastik kapağı açıp vidaları sıkıp yayları gerdirmen gerekir bunun yerine pratik olsunm diye açmadan elinle telleri gerdirebileceğin bir basit yöntem geliştirmişler "kendilerince " :) sabit köprülü gitarların gozunu seveyim :)

sevendolf demiş ki:
Arkadaşlar
İbanezin S470 modelinde gitarın arkasındaki tekerleğin ne işe yaradıgını tam anlamıyla acıklayacak birisi varmı?

floyd rose un ayarı bozulacaktır, arkadaski plastik kapağı açıp vidaları sıkıp yayları gerdirmen gerekir bunun yerine pratik olsunm diye açmadan elinle telleri gerdirebileceğin bir basit yöntem geliştirmişler "kendilerince " :) sabit köprülü gitarların gozunu seveyim :)

sevendolf demiş ki:
Arkadaşlar

Merhaba, geçenlerde burdan aldığım amfinin gain kanalı bozuldu sanıyorum.Gaine geçtiğim anda çok cızırdamaya başlıyor kullanamıyorum o kanalı.Bir de clean kanalın volume ü açarken yavaş yavaş açmazsam patlamalar oluyor seste ..Amfi Marshall Vs65r ,ingiliz amfisi..Var mı bir fikri olan sorunla ilgili ? Ankara'da tamir yapan biryer bilen var mı ?Acil yardımınızı bekliyorum.

Merhaba, geçenlerde burdan aldığım amfinin gain kanalı bozuldu sanıyorum.Gaine geçtiğim anda çok cızırdamaya başlıyor kullanamıyorum o kanalı.Bir de clean kanalın volume ü açarken yavaş yavaş açmazsam patlamalar oluyor seste ..Amfi Marshall Vs65r ,ingiliz amfisi..Var mı bir fikri olan sorunla ilgili ? Ankara'da tamir yapan biryer bilen var mı ?Acil yardımınızı bekliyorum.

Geri