Amfiler Hakkında herşey (Genel)

kutaycelik demiş ki:
evet emg manyetiğin vidasına dokununca cızırdama azalıyo ...çalarken elimi orda tutamam ya:) nası halledebilirim bu sorunu
hocam o kadar metal aksam içinde emg manyetiğin vidasınımı buldun dokunacak :D bu arada reklamınıda yaptın farketmedik sanma :D neyse sorununa gelelim amfini toprak hattı çekilmiş bi prize takarsan sorun çözülür.eğer öyle bi imkanın yoksa amfiyi topraklarsın.sorun bence toprak hattından kaynaklanıyo.birazdan forumun bilirkişi arkadaşları gelir daha ayrıntılı bi açıklama yapar ;)

bırde unutmadan bazılarıa pıl takılıp pırız olmadan tasınr hale gelıyo hepsında warmı bu ozellık yada mg10cd de

sadece micro cube da var bahsettiğin özellik.mg serisi marshall alıcana o parayla git yemek ye daha akıllıca bir iş yapmış olursun :) cube serisinden ya micro yada 15 al bence.en sağlamı o olur.

misericord demiş ki:
amca demiş ki:
misericord demiş ki:
sELAMLAR arkadaşlar bir sorum olacak.
Amfilerdeki send ve return girişlerinin ne işe yaradığını birisi örnek vererek açıklayabilirmi acaba. çok teşekkür ederim.

Chorus, delay, flanger, phase gibi efektleri ordan bağlarsın. Biri efektlerin girişi, diğeri çıkışıdır. Ben bu sırayı hep karıştırırım ama pedalın girişi send, pedalın çıkışı returne bağlanmalı. Veya tam tersi :D Deneme yanılma yapabilirsin, bir şey olmuyor aletlere :)

peki neden bu efektleri oradan bağlıyoruzki?

Amfide iki kısım var, preamp ve power amp. Eğer send-returnden girersen power amp katı kullanmış oluyorsun. Preamp sesi işleyen kısım, efekt pedalları da zaten sesi işliyor. Eğer inputtan doğrudan girersen pedallarla sesi iki kez işlemiş oluyorsun. Preamp özellikli drive pedalları için de bu durum geçerli. Ancak wah, normal drive-dist. pedalları, whammy gibi aletleri inputtan girmek gerekli.

evet arkadaslar kafamda bır cok mkısının marshallmg10cd ye wereceın parayı yemek ya daha ıyı werılmeaz ona demelerı ustune mıcro cube almaya karar werdım cımdı roland uzerıen tawsıe yaparmsnz mıcro cube mı mıcro cube 15 mı v.s

bı sorum daha war mıcro cube 2watt marshall mg10cd 10watt ama herkez mıcro cubeye mg10cd ye 10 basar dıo ıcındekı efekler ıcn we ozellıklerı ıcn mı denılıo bu kdr ıyı dıye yan ı marshalldan daha mı az cıkar sesı

mıcro cubeden2 wattlık ses cıkısı uzerıne bende ew buyuk bıras yukses ses ıstıorum dedım ozmn cubeonbes sana gore dedıler ne dresnz

Merhabalar bugün gittiğimiz bir stüdyoda, Marshall MGdfx 100 ve Fender Stage 100 amfileri vardı. Arkadaşım Fender'e gitarını bağladı ben ise Marshall'a... Fender Volume çarkı 1'de olmasına rağmen çok fazla ses veriyordu ama benim gitarımın bağlı olduğu Marshall'ın volume çarkı 6-7'lerde gezmesine rağmen aşırı düşük bir ton veriyordu? Çalışmayı bölmek istemediğimizden görevlilere de sormadık... Sizce bunun nedeni ne olabilir?

Clickboy demiş ki:
Merhabalar bugün gittiğimiz bir stüdyoda, Marshall MGdfx 100 ve Fender Stage 100 amfileri vardı. Arkadaşım Fender'e gitarını bağladı ben ise Marshall'a... Fender Volume çarkı 1'de olmasına rağmen çok fazla ses veriyordu ama benim gitarımın bağlı olduğu Marshall'ın volume çarkı 6-7'lerde gezmesine rağmen aşırı düşük bir ton veriyordu? Çalışmayı bölmek istemediğimizden görevlilere de sormadık... Sizce bunun nedeni ne olabilir?

Tam sebep bilmiyorum da stüdyolardaki marshallarda genelde sesi açsam bile yükselmeme sorunu görüyorum. Bir seviyeden sonra ses hep aynı kalıyor. Marshallarla ilgili genel bir sorun olabilir.

arkadaşlar elimde çok temiz bi behringer gx 212 amfi var.2 x12" olur bu alet ve 120 wattır.bunu satmayı düşünüyorum.Fiyat araştırması yaptım ama yeterli bilgiye ulaşamadım.Sizce ederi nedir bu aletin.Abartı veya düşük bi fiyat vermek istemedim.Foot switchi falan pırıl pırıl duruyor.Fiyat konusunda yardımcı olursanız sevinirim.Alım satıma başlık açacağım.Resminide koyayım

GX212_medium.gif

9o küsür efekt var.Virtube teknolojisi var.cd in aux in , loop , send return , slave in out seçenekleri var.Single veya hm gitarlar için iki ayrı input girişi var.Master olayı var.Kaç para eder sizce bu alet. :)

ben amfi alacaktım fakat daha sonradan amfi üzerinde bulunan fx return ve send giriş çıkışlarının processor, triac vs bağlamada önemli olduğunu anladım.. mesela triac'ı fx return'den girince tonların daha tok olduğu söyleniyor..Cube 30x almayı düşünüyordum ama bu giriş bu amfide yok sanırım..bildiğiniz 30watt bu girişe sahip olan amfiler hangileri?? Laneylere de baktım fakat onlarda da yok :roll:

svaltio demiş ki:
ben amfi alacaktım fakat daha sonradan amfi üzerinde bulunan fx return ve send giriş çıkışlarının processor, triac vs bağlamada önemli olduğunu anladım.. mesela triac'ı fx return'den girince tonların daha tok olduğu söyleniyor..Cube 30x almayı düşünüyordum ama bu giriş bu amfide yok sanırım..bildiğiniz 30watt bu girişe sahip olan amfiler hangileri?? Laneylere de baktım fakat onlarda da yok :roll:
benim amfimde var hemde 120 watt satayım :)

ya ben de şöyle bir alet var
11298370.jpg
ne işe yarar hiç bir fikrim yok,bunun bide kaset çalarlısı var ikisini birbirine bağlayıp çalışıyo müzik seti gibi bişey,acaba benim marshall 30 dfx e bağlayıp preamp olarak kullanabilirmiyim yada o tarz bişey?

modeli : technics su-vz320 diye gerçiyor.

Blackened85 demiş ki:
ya ben de şöyle bir alet var
11298370.jpg
ne işe yarar hiç bir fikrim yok,bunun bide kaset çalarlısı var ikisini birbirine bağlayıp çalışıyo müzik seti gibi bişey,acaba benim marshall 30 dfx e bağlayıp preamp olarak kullanabilirmiyim yada o tarz bişey?

modeli : technics su-vz320 diye gerçiyor.

Sendeki bu alet güzel bir ev amfisi. Eski model, 2*75 watt çıkış varmış. Şimdikileri 6 veya 8 kanallı oluyor. Bu iki kanallı bir alet. Kaliteli müzik dinlemek istiyorsan buna iki tane güçlü hoparlör alıp güzel tınılarını dinleyebilirsin. Ama gitarla kullanman mümkün değil.

Bir de işine yaramıyorsa sat onu, biraz para edebilir. Bu tarz hi-fi müzik sistemlerinin meraklıları çok olur.

Benim bi sorum olucak yahu...Avt100 anfim var ve 30 kg olması programa giderken vs. taşıma zorlugu çektiriyor.Acaba bu tür ağır anfilerin kolay taşınabilmesi için tekerlekli yada benzeri bişeyler varmı? Varsa nerden temin edebilirim..?

birkan_AS demiş ki:
Benim bi sorum olucak yahu...Avt100 anfim var ve 30 kg olması programa giderken vs. taşıma zorlugu çektiriyor.Acaba bu tür ağır anfilerin kolay taşınabilmesi için tekerlekli yada benzeri bişeyler varmı? Varsa nerden temin edebilirim..?
rodi tut abi taşısın aynı sorun bendede var :)
Baı üst model amfilerin oluyo öle aksesuarları ama yinede kullanışlı olacağını sanmıyorum.En iisi çaldığın yerde bırakmak yada çaldığın yerde başka amfi varsa kasmayıp ii kötü onu kullanmak :)

Geri