Amfiler Hakkında herşey (Genel)

VOX AC30 CC2X - Elektro Gitar Amfisi

BU AMFİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ARKADAŞLAR

45 yıllık tecrübenin eseri olan AC30CC2X, en iyi AC30 dizaynları alınarak ve üzerine kullanışlı pek çok özellik eklenerek üretilmiştir. Karıştırılabilir kanalllar, gerçek bypass FX loop ve master volume gibi pek çok özellikle donatılan AC30CC2X, tüm zamanların en önemli gitar amfilerinden biridir. Bu efsanevi kombo-amfi, ilk kez 1959'da eşsiz tonu ile adını duyurmuş, o zamandan bu zamana 45 yıldır modern gitar sesinin şekillenmesine yardımcı olmuştur. VOX markasının çok kez el değiştirmesine ve sahibi olan firmaların AC30'a çeşitli özellikler eklemesine rağmen, anfinin kendisi 1965 yılına kadar değişmeden varlığını sürdürmüştür. AC30'un en önemli özellikleri eşsiz ve sıcak tonlaması, kolay çalınması ve basit dizaynıdır.

AC30CC2X'in prototipi pekçok gitariste ve müzik piyasasını yakından takip eden kişiye gösterilmiş ve tüm zamanların en iyi AC30 modeli olarak adlandırılmıştır. Bu yeni AC30, eski AC30'un ton ve hissini sürdürürken, günümüz gitar kullanıcıları için kullanışlı özellikler de sunmaktadır. AC30CC2X, orjinal AC30'da da kullanılan dünyaca ünlü Celestion "Blue" 15 watt AINiCo hoparlörlü 2x12" kombosunu bulundurur.

Özellikler:

Ön panel kontrolları:

Kanalları karıştırmak için Input Link svici
Input x 2 (Top Boost ve normal)
Normal Volume
Brilliance svici
Top Boost Volume
Treble
EQ Standart/Custom svici
Bass; Reverb kontrolları (Tone, Mix, Dwell svici)
Tremolo Speed ve Depth
Tone Cut
Master Volume
Standby swicth
Power swicth
Arka panel kontrolları:

Output (O/P) Impedance Select (8 or 16 Ohm)
Loudspeaker çıkış jakı x 2 (Extension & External)
Output Bias (82 "Warm" or 50 "Hot")
Smoothing (22uF "Vintage" or 44uF "Modern")
FX Loop (Send, Return and Bypass svici)
Footswitch jakı (Tremolo and Reverb)
HT Fuse
Mains girişi
Mains Fuse
30Watt, 2x12 Kombo, Celestion Alnico hoparlör

Ağırlık: 32 kg.
Boyutlar: 705 x 540 x 265 mm.
Çıkış gücü: 30 Watt 16 Ohms içinde RMS

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5432&gid=642

arkadaşlar bu ürün mydukkan stoklarına yeni girdi ve ilgimi çeken ilk amfilerden bir tanesi siz bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz,düşüncelerinizi paylaşırsanız bu amfi üzerinde sevinirim

Arkadaşlar bugün birşey denedim ve de sizlerle paylaşmak istedim. Elimde Marshall vs230 ve Hartke 60c amfi var. bildiğiniz üzere marshall transistörlü, hartke ise lambalı. hartkenin o sıcak lamba tonu için sesi fazlasıyla açmak gerekiyor, marshall da ise bu konuda yetersiz ancak harika bir ton karakteri var. ben de şöyle birşey yaptım marshallın arkasındaki D.I. output yazan yerde left ve right olmak üzere iki çıkış var, o çıkışlardan herhangi birine bi kaplo taktım diğer ucunu da harkenin inputuna taktım. tüplü kanalı açıp gaini 4-5 seviyesine volume i de diğeriyle stereo etki yaratacak düzeye getirdim. ve inanılmaz bir ton elde ettim. hem çok güçlü hemde sıcak bir ton.sanki ses etrafımda geziyor. süper yaw:D

walla bi amfi alacam ama akudukca arastırdıkca kafam karısıyo. hem evde hem sahnede kullanıcagım bisey arıyorum dolayısıyla combo olmak zorunda. amfinin uzerindeki efectleri yada distortionu simdiye kadar hic kullanmadım ve kullancamıda pek sanmıyorum. herseyi pedallardan ayarlamak daha cok hosuma gidiyo ama belli de olmaz tabi. muzik tarzı olarak hard rock ve metal calıyorum. 50 yada 100W alacam sanırım. param yeterse 100W yetmezse 50. onerilerinizi bekliyorum. simdiden tesekkur ederim

Hartke 60c
60 Watt 2-Channel Guitar Combo with 1 x 12 speaker
12AX7 Tube Pre-Amp Section with Independent Channel Gain
Bass, Mid (channel 2 only) and Treble Controls for each channel
Built in Spring Reverb and Effects Loop Send/Return Jacks
1/4-inch Stereo TRS CD Input Jack; 1/4-inch Headphone Jack
Jack for channel selection footswitch

Marshall VS230 ise tamamen transistörlü. diğer vsleri bilmem ama bu transistörlü.gerçi burda yazmamış.

Available in VS230 2x10'' 2x30 Watt Stereo Chorus combo formats
Two independent footswitchable channels, Clean & OD, with individual tone and volume controls
Contour control on OD channel
Panoramic Stereo Chorus with speed and depth controls
Headphone jack
Built in Reverb
Stereo Line out.

Alexilahio demiş ki:
Hartke 60c
60 Watt 2-Channel Guitar Combo with 1 x 12 speaker
12AX7 Tube Pre-Amp Section with Independent Channel Gain
Bass, Mid (channel 2 only) and Treble Controls for each channel
Built in Spring Reverb and Effects Loop Send/Return Jacks
1/4-inch Stereo TRS CD Input Jack; 1/4-inch Headphone Jack
Jack for channel selection footswitch

Marshall VS230 ise tamamen transistörlü. diğer vsleri bilmem ama bu transistörlü.gerçi burda yazmamış.

Available in VS230 2x10'' 2x30 Watt Stereo Chorus combo formats
Two independent footswitchable channels, Clean & OD, with individual tone and volume controls
Contour control on OD channel
Panoramic Stereo Chorus with speed and depth controls
Headphone jack
Built in Reverb
Stereo Line out.
vs ve avt serileri tamamen transistörlü değil preamp katında 12AX7 tube bulunduruyor kendileri.Anladığım kadarıyla hartkede aynı tip bir amfi.yani preamp katı tüplü.power amp kısmında tube olsaydı yazardı sanırsam.

halilpazarlama demiş ki:
vs ve avt serileri tamamen transistörlü değil preamp katında 12AX7 tube bulunduruyor kendileri.Anladığım kadarıyla hartkede aynı tip bir amfi.yani preamp katı tüplü.power amp kısmında tube olsaydı yazardı sanırsam.

Bende öyle biliyordum,yalnız geçen gün incelediğim bir vs anfi şemasında lamba yoktu.Preampda poweramp tamamen transistörlüydü.(entegreli).Emin olan, bu anfileri söküp incelemiş olan biri kesin birşey yazabilirmi.Yoksa Marshall bizi kazıklıyor mu?

abi daha evvel kendim değiştirdim , yani kesin tube olayı var.akşam söküp resmini koyarım.alltube değil o ayrı tabi.mg olmasın senin baktığın.bildiğim kadarıyla mglerde tube yok.

marshall şak diye açılırken , hartke nin lamba yanıncaya kadar ses gelmiyo. ön panelde lamba görünsün diye bi vitrin gibi ufak camlı bi bölüm var. ses yavaşca yükselerek geliyo. arkadaşımda vs80 var onda da aynı. ama benim vs230 da öyle değil.

roland cube 20x sizce iyimi?ben ozllklerıne baktım lead kanalinda metal,dis,over,acoust,metal sack gıbı bolumler var bunlar sert ton katar dımı ?ayrıca gaini var,mid reb,bas var .tremolo,chorus,flanger da var bence iyiy gibi ama ibanez tbx30r mi alsma b unu mu alsam karar veremedim.bana sert ton lazim.bide o kanalda lead olarak var o solo calanlar icinmi? ben ritm caliorm genelde.Saygilar

rocker_hawk demiş ki:
O zaman ben marshall a döneyim :D Ben aslında şu an için evde çalışıyorum. Okulun kendi amfileri var. Evde çalışmak için kaç watt almam yeterli?15 watt uygun mu??
arkadaşım ben evde ampteq 10 watt amfisini bile açamıyodum ki 15 watt hemen hemen aynı olur eğer apartmanda oturuyosan sakın yüksek wattlı amfi alma komşular söver valla :D ama ev için uygundur

Wimpy demiş ki:
Arkadaşlar Marshall amfileri;seslerini,adlarını,avantajlarını dezavantajlarını biliyorum.

Mesa Boogie'lerin de seslerini biliyorum.Ama model isimlerini falan hiç bilmiyorum,bu yüzden biyerde dinlediğim amfinin yazılışını aynen kopyaladım ve sizlere sormak istedim,eksik veya yanlış kopyalamış olabilirim

''Mesa Boogie TriAxis, TC Electronic G-Major, Mesa Boogie 2:90. Miked by ''

Amfi bu,buna alternatif jcm 800 düşünüyordum,ne dersiniz?

arkadaslar. Marshall avt almaya karar verdim ama kacligini alcagima biturlu karar veremiyorum. 50, 100 150 arasında gidip geliyorum. amfi uzerinden pek efect kullanmiycam hepsini pedallarla hallediyorum ama merak ettigim. 50W sahnede yeterli olurmu. barda 50W kullananlar gordum ama acıkhavada nasil bi sonuc verir. 100 yada 150 alsam evde calarken sesi kısınca sesin kalitesi nasil etkilenir. yardimci olursaniz sevinirim.

hasancicek demiş ki:
ben derimki barda işini görür ama acık havada millet cıglık fln insanlar cok ses yapıyor bence carvin legacy al :D

abi adam avt alacağım diyor sen legacy diyorsun :D 3100 ytl liste fiyatı :D ikinci elinide bulamazsın zaten. :LOL: bir 600 ytl biri 300 ytl. broadway alacağım diyen birine yaramaz abi sen bmw m3 al demek gibi birşey :D

Geri