Amfiler Hakkında herşey (Genel)

Arkadaslar send-return olayinda gitar-pedal-amfi seklinde bi kombinasyonla her iki turlu de caliyorum fakat bir farklilik goremiyorum. Acaba yanlis mi yapiyorum yoksa hakikaten bu derece fark edilmeyecek kadar fark yok mu?

arkadaşlar benimde bir sorum var, daha önceden sorulmuş olabilir ama yinede bi yardımcı olabilirseniz çok iyi olur :)

genelde rock-metal çalıyorum, metallica, iron maiden, bonjovi fln. bir amfi almak istiyorum bende ibanez tbx30r ile marshall mg30dfx arasında kaldım. ibanez fiyatıyla (270 liramı ne, marshall 400 lira) çok öne çıkıyor. problem clean de calarım bazen ritimlerde ve aşırı distortionları pek sewmem. genelde ritim çalıyorum zaten. mrk ettiğim bu ibanezin clean tonlarıda iş görürmü?

Merhaba Arkadaşlar;
Ben evde bir arkadaşımla canlı performans türü bir practice yapıyoruz ama gitar amfim Fender FM212R sesi çok iyi fakat çok ağr her zaman taşıyamıyorum.Yamaha setinden gelen 15 wattlık fakat performansı çok düşük bir amfim var ama beni artık kaldırmıyor.
Sizce;
Roland Micro Cube
Bu amfiyle mic girişi sayesinde vokalin sesi daha yüksek olur koay taşınır fakat 15liğin yerine gelemez.
Roland Cube 15X
benim 15 wattlık yamaha nın yerine alabilirim fakat vokal hayaleri suya karışır

Benim size esas sormak istediğim Micronun mic girişi bir işe yaryormu ses daha çok duyulabiliyor mu?
mikrofon o kadar önemli değil ama yinede cube 15X in sesi nasıl kulananınız var mı? efekler işe yarıyor mu?

Sizce hangisi daha kaliteli Micro mu? 15X mi?

Yılan hikayesine dönen amfi olayında Laney'in stoklarda olmaması sebebiyle vazgeçmek zorunda kaldım

Marshall ValveState 8080 amfiyi gözüme kestirdim. 2001-02 üretimi ikinci elini 500 liraya buldum ve amfinin USA üretimi olduğunu da belirteyim. Amfiyi deneyenler fikirlerini belirtirse sevinirim.

K_r_m demiş ki:
Arkadaslar send-return olayinda gitar-pedal-amfi seklinde bi kombinasyonla her iki turlu de caliyorum fakat bir farklilik goremiyorum. Acaba yanlis mi yapiyorum yoksa hakikaten bu derece fark edilmeyecek kadar fark yok mu?

Kullandığın ekipman önemli. Aslında oldukça fark ettirir. Özellikle lambalı amfilerde fark daha da anlaşılıyor.

crackocain demiş ki:
Yılan hikayesine dönen amfi olayında Laney'in stoklarda olmaması sebebiyle vazgeçmek zorunda kaldım

Marshall ValveState 8080 amfiyi gözüme kestirdim. 2001-02 üretimi ikinci elini 500 liraya buldum ve amfinin USA üretimi olduğunu da belirteyim. Amfiyi deneyenler fikirlerini belirtirse sevinirim.

En iyisi Marshall zaten dostum :)

USA uretimi marshall mi? Var mi gercekten boyle birsey?

@plaROCK micro daha kaliteli. isin icinde davul varsa ne cube 15x ne de micro zaten isini gorur ama yalitimsiz bir ortamda calacaksan micro ideal bir alet. bu arada micro da ozel mikrofon girisi yok. normal jack girisinden giriyorsun, mikrofon icin ozel bir preamp simulasyonu var onu kullaniyorsun.

arkadaşlar elimde 600 ytl kadar bir bütçe var ve amfi almak istiyorum tercihim min 80 w rms vede en önemlisi 2x 10 yada 2x 12 inc. combo yada kafa kabin dir. tavsiyelerinizi bekliyorum. he bide hi-gain olması daha da bir hoş olur varmıdır böyle bir amfi. sağolun şimdiden.

crackocain demiş ki:
http://img522.imageshack.us/img522/5606/abcd0009tu6.jpg

Şu linkte gözüküyor.

bu amfinin reverb tankı. accutronics marka, nerdeyse tüm sağlam amfilerde bundan vardır. amfinin kendisi usa üretimi değildir. usa üretimi marshall hiç olmadı zaten :)

dreamofstykx demiş ki:
"Amfide 3 kanal olsun" ne anlama geliyor onu anlamadım ben ?

3 kanallı amfilerde bir clean, 2 drive kanalı olur genelde. marshallarda clean, crunch, distortion dır mesela. carvin v3 de iki drive kanalı birbirinin aynıdır falan. 3 kanalı sanırım ritim ve solo tonları için istiyorsun, bu durumda marshallara bakma. iki drive kanalı arasında çok fark var, iş görmüyor. eğer o amaçla kullanacaksan aklıma gelmiyor uygun fiyatlı bir amfi. bi eq pedalı alıp fx loop a bağlayabilirsin belki.

tuncaaa demiş ki:
arkadaşlar elimde 600 ytl kadar bir bütçe var ve amfi almak istiyorum tercihim min 80 w rms vede en önemlisi 2x 10 yada 2x 12 inc. combo yada kafa kabin dir. tavsiyelerinizi bekliyorum. he bide hi-gain olması daha da bir hoş olur varmıdır böyle bir amfi. sağolun şimdiden.

ibanez tbx ler olabilir, eğer biraz daha para ayırabilirsen ve modellemeli amfilerden uzak durmuyorsan vox valvetronix serisi oldukça güzel. hiç modelleme gibi gelmiyor sesi. bütçeyi biraz daha arttırabilirsen yine ibanez tbx in kafa kabinini de alabilirsin, modern tonlarda oldukça başarılı bir amfi. hartke piggyback görürsen uzak dur, çok kötü :) şimdilik aklıma gelenler bunlar. behringer in gx212 mi ne bi modeli vardı, hiç fena değil tonlar ancak kanalları değişirken bir miktar gecikme var, çok can sıkıcı bir durum.

arkadaşlar ben bir şeyi merak ediyorum.
bende marshall vs15r var. içinde 8'' celestion hoperlor var. bu hoperleru kabin niyetine kullanabilirmiyiz? hiç vs15r nin powerını falan kullanmadan sadece hoperlerunu kullanabilirmiyim yani?
hani geçici bir süreliğine bir kafa falan bağlasam olurmu ki?

biraz saçma geldi ama sonuçta oda hoperlor

ben yaklaşık 1 hafta önce belcat 10 watt amfi aldım öncelikle ibanez 10 watt almayı düşünüyodum belcat ı evde denedim gördüm dip gürültüsü falan yok ancak drivenı açınca en düşük seste bile eşek gibi gürültü yapıyor.ilerde pedal alacağımı düşünüyorum büyük ihtimal drive pedalı eğer ondada böyle gürültü yaparsa gitardan soğurum diye düşünüyorum aldığım yerden 1 haftalık bir geri verme süresi aldım 1 hafta olmadan belcatı verip ibanez 10 watt mı alsam diye düşünüyorum
yardımcı olursanız sevinirim

Geri