Türkiye'de yapılmış en iyi korku filmi ?

Sizcede Türkiye'de güzel bi korku filmi yapılmalı mı ?

• Toplam oy veren
    1,095
Türkiye'de korku filmi adı altında film çekenler var.

Yok değil ama sonra karşımıza komedi filmi olarak çıkıyor. Mesela okul ilk çıktığında korku filmi demişlerdi.
Ama nedense gülmekten kırılmıştım.

doğru konuşacak olursak biz KorKu filmi çekemeyiz.

kaliteli oyuncu eksik olabilirmi acaba

filmlerde hep mankenler oynuyo
konservatuar okumayan kişiler bilinçsiz kişiler oynuyo
sonrada korku filmi çektik diyolar saçmalık

Türkiye nin kendisi korku filmi gibi zaten..Yapılamaz bence ne o kadar teknoloji var ne de potansiyel.Yaklaşık 10sene önce bir türk korku filmi izlemiştim.Gerçi konu bize ait değildi izleyenler mutlaka hatırlar Şeytan Kız dı adı.Sarışın bir kız oynuyordu eski türkfilmi sanatçılarından adını hatırlayamıyorum şuan.Küçüktüm korkmuştum baya bir.Kızın yatağı falan sallanıyordu habire.Cinsel organına hac sokmuştu felan.Çekildiği döneme göre çok iyi bir film di görüntü açısından yani,konu zaten yurtdışından ithaldi :)

korku filmi yapmak icin teknoloji cok onemli bir faktör degildir bence oyunculuk kostüm ve mekan tasarımları ve inandırıcık daha önce gelir bakiniz 13 friday suspiria vs saymakla bitmez

Müjde Ar'ın "Teyzem" gayet gerilim bir filmdi.Sonra "Çıplak Vatandaş"da Şener Şen'in minibüsdeki halüsinasyonları.:)Daha pek çok film var böyle 80lerde yapılan.Tamam korku ya da "gerilim" filmi olsun diye yapmamışlar ama yine de garip filmler ya,bir örneklerini daha görmedim.Ayrıca o beğenmediğiniz "şeytan" avrupa basınında "orjinalinden çok daha çekilebilir bir film" olarak lanse edilmiştir.Türkiyedeki çekimlere orjinal filmin yönetmeni de katılmış ve çok beğendiğini söylemiştir.

hiç çok korkunç bir film izlediğimi hatırlamıyorum.....sahneye anıden bir canavar veya katil atlıyor...hemen ardından şiddetli bir ses efekti ve seyirci bir saniyeliğine tiksiniyor sonra herşey yoluna giriyor...

henüz izledikten sonra uyuyamadığım bir film olmadı....tavsiyelere açım...

bizim sinemamızda yapılmış korku filmleri ise komediden ileri gidemiyor...

okul diye bir şey var.....nefret nefret :evil:

türk yapımı bir korku filmi seyretmedim yani ben onlara komedi diyip geçmiştim en azndan we uzun bi süre dahada yapılmayacakmış gibime geliyo bena umarm yanılıyormdr...
benm de seyrettktn sonra etkisnde kaldığım bi korku filmi olmadı çünkü zaten herkezn bildiği gibi birçoğu efekttn kazanıyo (son_of_a_gun da demiş) we korkunun filmle yaşancak kadar basit olduğunu düşünmüyosanız korkmayacaksınızdır zaten...

pardon ama yani türkiyede korku filmi deyip beni güldürmeyin..hani sanki bizler popülerite kölesi olmuş insanlar değilmişiz gibi kaliteli oyuncu ve kaliteli film(!)istiyoruz..televolelerde çıkan bi kaç kendini bilmez pop kültürünün popüler insanlarını alkışlayarak onlara para kazandırarak kendini yolumuzu tıkayıp engeller koyuyoruz..bizim için önemli olan nedense hep oyuncunun gündelik hayatta nekadar karşımıza çıktığı oldu..biz diyorum bunun bi nedeni var ben adına cümleler kurmamın daha rahatsız etmeyici nitelikte olduğunu biliyorum ama bunu yapan bizleriz..belki sen değilsin belki ben değilim ama bunu siyaset gibi düşünün hangi kesim oyunu çok vermişse o belirleR kimin iktidarda olacağını..büyük çoğunluk kimi alkışlarsa işte size buram buram kalitesizlik kokan işler ortaya çıkar..toplumsal kriterleri göz önüne alcak olursak evet belki film çekemeyecek teknik hiçbişeyimiz eksik değil ama ortada büyük bir TABU VAR...POPÜLERİTEEEEE!!!!!

Onca sayfa var, okumaya üşendim, affedin. Bu yüzden bilmiyorum lafı geçti mi. Halit Refiğ'in, başrollerinde Müjde Ar, Mehmet Akan, Tomris Oğuzalp gibi büyük oyuncuların oynadığı bir filmi var. Adı, "Teyzem"... Korku filminden kasıt nedir ya da bir filmin korku filmi olması için gerekli kıstaslar nedir, bilmiyorum ama bu film beni cidden rahatsız etmişti. Olumlu anlamda tabii. Herkese tavsiye ederim. Türk sinemasını aşağılaya aşağılaya, bazı hayvanların boşaltım uzuvlarına sokanlara da.

Edit: Senaryosu da Ümit Ünal'a aitmiş. Filmi uzun süre önce izlediğimden olsa gerek, yazmayı unutmuşum.

yapılabilir tabii ki ama yapılmış olan yok bence...
filmin içindeki saçmalıklara ve çelişkilere gülmekten filmden korkamıyorsunuz...dolayısıyla film komediye dönüşüyor birden bire ve bir bakıyorsunuz ki o korku filmi dedikleri şey sizin başat eğlence kaynağınız oluvermiş!

Jawbreaker demiş ki:
Onca sayfa var, okumaya üşendim, affedin. Bu yüzden bilmiyorum lafı geçti mi. Halit Refiğ'in, başrollerinde Müjde Ar, Mehmet Akan, Tomris Oğuzalp gibi büyük oyuncuların oynadığı bir filmi var. Adı, "Teyzem"... Korku filminden kasıt nedir ya da bir filmin korku filmi olması için gerekli kıstaslar nedir, bilmiyorum ama bu film beni cidden rahatsız etmişti. Olumlu anlamda tabii. Herkese tavsiye ederim. Türk sinemasını aşağılaya aşağılaya, bazı hayvanların boşaltım uzuvlarına sokanlara da.

Edit: Senaryosu da Ümit Ünal'a aitmiş. Filmi uzun süre önce izlediğimden olsa gerek, yazmayı unutmuşum.

Aylar öncesinden yazılmış şimdi gördüm, benimde aklıma ilk ''teyzem'' geldi gerçekten inanılmaz etkilenmiştim, bence zamanına göre oldukça iyi bir gerilimdi..Direk gerilim filmi olduğunu düşünüyorum...Başka bir başlıkta daha yazmıştım ama küçük çocuğun teyze teyze diye seslendiği sahneler gerçekten korkunç, etkileyiciydi...Zaten müjde ar dan başkası da o rolü kaldıramazdı bence...

Eski ev arkadaşım evden taşındıktan sonra evin her tarafında şiirleri çıkmıştı, ama heryerden küçük küçük kağıtlara yazılmış yazılar, eski eşyalar falan ve yaklaşık iki çuvala zor sığdırmıştım....O an hakkaten filmin içinde hisesttim kendimi bir an..Çoğu insan sevmez bu filmi, ben neden bu kadar etkilendim bilmiyorum, izlediğin yaşda çok önemli sanırım...Şimdi onca film izliyorum öyle etkilenmiyorum...

Büyü komikti de, Dabbe`nin fragmanı bir türk filmi için yeteri kadar rahatsız edici.Kendi kültürümze ait olan şeylerden korkma kapasitemiz daha fazla hem.Korkulacaksa bundan korkulur galiba.

Geri