Gitar-ampli-pedal Uyumu

@uvidinli Uğur dostum,
Yavuz Tanyeli'yi tanır mısınız ?
Tamam net'den inceledim...Lebriz'deymiş...Kendisini yakinen tanımam, ya da zihnim yanıltıyor olabilir beni.
Çalışmalarına baktım şimdi...Empresyonlara dayalı, ama yer yer expresyonist ifadelere yönelen bir tarzı var gibi...Bir ara kübik denemeler de yapmış gördüğüm kadarıyla...
Neden sordunuz azizim?

Tamam net'den inceledim...Lebriz'deymiş...Kendisini yakinen tanımam, ya da zihnim yanıltıyor olabilir beni.
Çalışmalarına baktım şimdi...Empresyonlara dayalı, ama yer yer expresyonist ifadelere yönelen bir tarzı var gibi...Bir ara kübik denemeler de yapmış gördüğüm kadarıyla...
Neden sordunuz azizim?
Yavuz benim çok eski bir dostumdur. ( Malum kendisi rahmetli Orhan Peker'in yeğenidir.) Uzun yıllardır kendisi ile görüşme imkanım olmadı. Sizin yukarıda yazdıklarınızı okuyunca ; bir anda kendisini hatırladım. :)

Yavuz benim çok eski bir dostumdur. ( Malum kendisi rahmetli Orhan Peker'in yeğenidir.) Uzun yıllardır kendisi ile görüşme imkanım olmadı. Sizin yukarıda yazdıklarınızı okuyunca ; bir anda kendisini hatırladım. :)
Ben Lebriz'e üye olmak istemedim...Sevemedim orayı bir türlü...
15 yıldır kendi web sitem var : www.ugurvidinli.com (artık bir düzenleme yapmam gerek...)
Net'de iki Uğur Vidinli var...Benim facebook'um yok...Bir kitap çevirmiştim...Şiirlerim, yazılarım var, aman karışmasın...(Gerçi, diğer kişi genç bir arkadaş ama:))

65 drr kullanıyorum. Bir dünya drive denemisligim vardır. Timmy v2 kesinlikle inanılmaz bir pedal drive konusunu benim için uzunca bir süre kapatti. Fender cs strati lindy fralin vintage hot ile kullanıyorum.

65 drr kullanıyorum. Bir dünya drive denemisligim vardır. Timmy v2 kesinlikle inanılmaz bir pedal drive konusunu benim için uzunca bir süre kapatti. Fender cs strati lindy fralin vintage hot ile kullanıyorum.
Timmy oldukça şeffaf görünüyor...Ampli-gitar işbirliğine bağlı olarak sonucu olduğu gibi yansıtıyor. 2 kayıt dinledim ; Birini sevdim, diğeri itici geldi...
Ben biraz daha düşük frekanslı ve yayvan (creamy) drive'ları seviyorum...Kafa eski, kulaklar bazı sesleri arıyor...Bu da bayağı bir sorun teşkil ediyor...
Sonuçta sizin adınıza sevindim, aradığınızı bulmuşsunuz...:)

Sevgili dostlar,
Araştırmalarım ve yardımlarınızla şu sonuca vardım :
- Sevgili @Halilozz & @Grundar kardeşlerim yerden göğe kadar haklı : Kulaklarım İngiliz ve Marshall (plexi gibi) soundunu arıyormuş meğer...Bazı şeyleri zamanında ve adım adım yaşamayınca sondan başlamak durumunda kaldım ve elimdeki Krank amplinin ne kadar mükemmel olduğunu anladığım için satışından vazgeçtim...Aynı şekilde Epi elite'i de duruma göre satıştan çekeceğim (Çağlar kardeşime 1 ay opsüyonlu ayrılmıştı; Eğer almaktan vazgeçerse ya da durumlar müsait olmazsa; yoksa sözüm söz!)
- Şu an için elimde daha garantisi devam eden 8-9 aylık 0 gibi ve neredeyse hiç kullanılmamış bir Fender 65 DLX REV Head ampli var ve aşağıdaki pedallardan en az biriyle denemek istiyorum :
Wampler plexi (/deluxe) drive, Wampler Dual Fusion da çok fazla ton seçeneği sunuyor gibi(?),
Suhr Shiba olabilir,
Seymour Duncan 805 OD'ı çok sevdim (bayağı rakamlı ve elde etmesi zor),
English Muffin ve Keely Katana olabilir gibi(?)...
- Bu pedallar rakamlı ve ampli ve gitar işbirliğ sonucunda ne verirler bilinmez tabii...Ekipmanı da elde gezdiremem haliyle...Belki, clone'larını yaptırıp deneyebilirim...Daha az rakamlı oldukları için riske girmeye değebilir.(Kaliteli firmaların özel devreleri olduğunu ve piyasadan orijinallerinin elde edilemiyeceğini biliyorum, eşlenikleri de (equivalent) ne kadar tatmin edici olur gerçekten bilmiyorum.
- Sonuç başarılı olmaz ise de, artık Marshall JCM 600 / 800 kafa/combo(kafa-göz yarmaca gibi oldu) takası araştırması yapacağım gibi görünüyor...
Haydi hayırlısı bakalım...:)

Wampler Sovereign Distortion pedalda karar kıldım. Pedal,şu an kargoda, bakalım nasıl bir sonuç alacağım? o_O
Distorted sinyalin overdrivle elde edilen sinyale göre belli oranlarda daha karesel bir sinyale dönüşmüş olduğunu, yani daha köşeli olduğunu biliyorum.
Umarım, aradaki fark kabul edilebilir düzeyde olur...:)

Wampler Sovereign Distortion pedalda karar kıldım. Pedal,şu an kargoda, bakalım nasıl bir sonuç alacağım? o_O
Distorted sinyalin overdrivle elde edilen sinyale göre belli oranlarda daha karesel bir sinyale dönüşmüş olduğunu, yani daha köşeli olduğunu biliyorum.
Umarım, aradaki fark kabul edilebilir düzeyde olur...:)
Sovereign'ı denemiştim. Distortion ile OD arası bir şey gibi gelmişti bana, çok sevmemiştim. Sorduğunuz bir diğer pedal olan Dual Fusion (Tom Quayle'in imza modeli olan pedal aslında) da kullandım bir süre. Onunla da çok anlaşamadım ben. BB+ ikisini de döver derim:)
Şaka bir yana, sizin kafanızdaki soundu çok iyi anlamamış olabilirim. Ancak Wampler'dan Paisley OD veya Euphoria'ya bakmış mıydınız ?

Sovereign'ı denemiştim. Distortion ile OD arası bir şey gibi gelmişti bana, çok sevmemiştim. Sorduğunuz bir diğer pedal olan Dual Fusion (Tom Quayle'in imza modeli olan pedal aslında) da kullandım bir süre. Onunla da çok anlaşamadım ben. BB+ ikisini de döver derim:)
Şaka bir yana, sizin kafanızdaki soundu çok iyi anlamamış olabilirim. Ancak Wampler'dan Paisley OD veya Euphoria'ya bakmış mıydınız ?

Onları da inceledim...Şüphesiz iyiler...
Net'den bizzat Wampler'ın sunduğu kayıtta birkaç ayar durumunda az-çok istediğim sound'u yakalayabiliyorum gibi...Tabii benim ekipmanımla ne olur denemeyle ortaya çıkacak!..
Benim aradığım ton, aslında herkesin pek sevmediği bir ton; high gainden uzak, sticky, over-kranked, yayvan ama güçlü hırıltılı...
Bu pedalı alma amacım : ortalama zevke uyabilmesi ve gerekirse high-gain'e güçlü çıkabilme kapasitesine sahip olmasından... Tabii ki harsh ve metale uygunluğu söz konusu bile değil... Dolayısıyla, bana uymazsa kolay satabilirim veya takaslayabilirim diye düşündüm...
Biraz maceralı bir yol ; ama bazen tek öğrenme yolu oluyor...:)

Onları da inceledim...Şüphesiz iyiler...
Net'den bizzat Wampler'ın sunduğu kayıtta birkaç ayar durumunda az-çok istediğim sound'u yakalayabiliyorum gibi...Tabii benim ekipmanımla ne olur denemeyle ortaya çıkacak!..
Benim aradığım ton, aslında herkesin pek sevmediği bir ton; high gainden uzak, sticky, over-kranked, yayvan ama güçlü hırıltılı...
Bu pedalı alma amacım : ortalama zevke uyabilmesi ve gerekirse high-gain'e güçlü çıkabilme kapasitesine sahip olmasından... Tabii ki harsh ve metale uygunluğu söz konusu bile değil... Dolayısıyla, bana uymazsa kolay satabilirim veya takaslayabilirim diye düşündüm...
Biraz maceralı bir yol ; ama bazen tek öğrenme yolu oluyor...:)
Bu tonlar PRS amfilerinde bolca mevcut. :)

Yakında Uğur Vidinli Signature'ı göreceğiz gibi gözüküyor. Hayırlısı abi. :)
Valla, kardeşim bilmiyorum ama bana sanki herkesin yaptığının tersine bir yol izliyormuşum gibi geliyor...:LOL::notworthy::ROFLMAO:
Şu anda yaklaşık 2 aydır 3 gitar boyuyorum. bir yandan da @welmour dan aldığım 70'lerden kalma bir Japon sapı benim meşhur(!) Westone gövdeye uyarlıyorum...

Geri