Blues Jr'dan Mesa Soundu Almak

Denedik onu da. İçinde V30 İngiliz hoparlör olan BJ'ye Mesa Mark V:25 bağladık, ve şahsi görüşümüz kabin amaçlı üretilmiş bir kabinle kullanılması yönünde. Evet güzel ses geliyor ama özellikle alt frekansları duymak daha zor oluyor BJ'yi kabin olarak kullanınca.

hocam yapmak ıstedıgın sey olur mu bılmıyorum ama imkanın varsa blues jr ı satıp 2. el bır mesa kafa alabılırsen cok guzel olur.herkesin fikri kendince dogrudur müzik birden fazla değişken den olustugu için ancak ben blues jr ları hiç sevemedim.bu arada mesa kafa alabılırsen uygun fıyata satanlar var ınternette soyle bır avantajıda olur kendınden drive ve high gain kanllarıda oldugu ıcın ekstra bır pedala da ıhtıyac duymayabılırsın.amplinin footswicth i yeterli olacaktır.

hocam yapmak ıstedıgın sey olur mu bılmıyorum ama imkanın varsa blues jr ı satıp 2. el bır mesa kafa alabılırsen cok guzel olur.herkesin fikri kendince dogrudur müzik birden fazla değişken den olustugu için ancak ben blues jr ları hiç sevemedim.bu arada mesa kafa alabılırsen uygun fıyata satanlar var ınternette soyle bır avantajıda olur kendınden drive ve high gain kanllarıda oldugu ıcın ekstra bır pedala da ıhtıyac duymayabılırsın.amplinin footswicth i yeterli olacaktır.

O iş yapıldı hocam. Tam da dediğiniz gibi :D

Ama yine de, Mesa almak öyle kolay bir hadise değil. Sadece BJ ile Mesa kafa arasında 3000TL fark var, öyle her arkadaşımınızın ha diyince ulaşabileceği amfiler değil Mesa'lar. Bu başlık bu duruma ucuz yollu bir çözüm sunma amacı da taşıyor.

şimdi hocam mesanın bir sürü modeli var.mini rectifr ların 2. elleri daha uygun ınternette 3000 lıra cıvarında satan gormustum.sundan dolayı ben bu dusuncemı soyledım bazı arkadaslar mesa v twin pedal onermısler onuda 2. elini 1000-1500 lıra cıvarında satıldıgını gordum.sadece 1 pedala bu paralar verene kadar blues jr yı satıp ustune bıraz para ekleyıp dırekt mesa alınsa daha mantıklı cunku dedıgım gıbı bu ampliler de drive ve high gain kanalları da mevcut ekstra pedal masrafı yapmasına da gerek kalmıcak.aslında aynı hesaba gelıcek.bu arada hocam ben de bu yaz sonuna bir kaç ampli düşünüyorum.düşündüğüm modeller arasında mark v25 te var.henuz bunu deneme sansım olmadı ama senden bilgi almak ısterım :)

Başlığa Blues Jr. kullanıcısı olarak birşeyler yazayım dedim, yeni aldığım fly rig 5 ile ibanez tube king distortion'u birlikte kullanınca (sansamp yani preamp kısmı açık, Plexi kapalı, Hot kısmı da booster olarak isteğe bağlı açık ) cidden dolgun drive sound'u elde ettim. Bu tube king dışında çeşitli dist. pedallarıyla da olabilir galiba. Çünkü denememe göre dist pedalları ayrı bir preamp üzerinden kullanıldığında kendi sert karakterini daha iyi veriyor (blues jr için geçerli) amfi daha soft olduğundan sansamp te daha güzel ve tatmin edici sonuç aldım. Ekipmana sahip olan arkadaşlar fly rig ile diğer dist pedallarının nasıl anlaştığını da yazabilirler bence.

Ekipmana sahip olan arkadaşlar fly rig ile diğer dist pedallarının nasıl anlaştığını da yazabilirler bence.

Gitar-pedallar-seskartı- yazılım eq ve kabinle takılıyorum uzun zamandır, preamp yok yani. Flyrig'in preampide aslında character serisinin fender modellemesinden gelmekte yani oldukça temiz benim yaklaşımıma çok uzak sayılmaz.

Yani preampsız olabiliyor ama pedallar iyi seçilmeli seçilen pedallardanda pek esneklik beklenmemeli, üzerindeki ton ayarları backingtracke uygunluğun ötesinde versatillik sunmuyor halbuki preamp tasarlanırken hep akılda bu var. O nedenle aslında tech 21'i oldukça sevdim, benim için hala "pedal" soundu ama esneklik sunabiliyorlar.

Geri