RUJ (Alternatif/Modern Rock) - Ankara

bakın beyler, ses sıstemı kotu, kapasıtesı az musterı kıtlesı sınırlı olan 4 5 barda sureklı aynı gruplar calıyo. sızlerde bu grupları oyle bı yalıyo yada sısırıyosunuz kı cogunun gozu kararıyo.. acaba su koca forumda kac kısı bır gıtarıst ıcın pedal onerısı yada grubun genel soundu ıcın elesıtırı yapmıs. anca "ooo abı sound super" yada "o nasıl vah pedalı kullanmak" tarzı gelısımden yoksun bombos seyler yazılıyo..

bız ruj fanlarıyız ne demek lutfen bana bunu bı acıkla bu adamların daha albumu bıle yok..neden gazlıyosun adamları ne fanı ne dıyosun abı kendınıze gelın. yanı dıycegım sen ve senın gıbı fanlar ruj gıbı grupların bosa kurek cekmesıne vakıt kaybetmesıne neden oluyo.. herkes bı almost famous tarzında tunalıdan kızılaya ordan cevre sokaga gıdıyo eeeeee sonuc grammy alanlarla bızım ne alakamız var! yok tabı senın bı alakan.

kım kotu beyler bu amator gruplar arasında? herkes ıyı herkes super besteler sahane basarılar vs.. ortada orjınal beste yok. kımı duman cogu muse yarısı hım olmus..

lafım ruja degıl, genel olarak yazıyorum..

"stoneguitar"haklı olduğun noktalar var.bunun için yeni bi başlık aç bence çok genel bir konu çünkü.ayrıca bu yaptığın eleştirileri göz önünde bulundurarak maden bu tek düzeliğin farkında olan buna karşı olan bi arkadaşımızsın,sorunun farkındasın kendi yaptığın çalışmalardan koy bi kaç tane insanlar, konuyu ciddiye alsın.desinlerki abi biz falan yerde hata yaptık bak adam uyanmış mevzuya."bakın siz hep aynı şeyi yapıyorsunuz ben farklıyım buyrun bakın"dersen bence daha sağlıklı olur.hemde insanlara kendi adına fikir vermiş olursun.sözde kalmaz yaptığın eleştiriler.....

ps:şarkımızı dinleyip üşenmeden yorum yapmış birine hiç bi şey söylemeyip sallamamaktansa 1976 trt ağzıyla teşekkür etmeyi yeğelerim....

("ruj" sayfanızda adımıza geçen bu konuşma için kusura bakmayın)

eyvallah

stoneguitar demiş ki:
bakın beyler, ses sıstemı kotu, kapasıtesı az musterı kıtlesı sınırlı olan 4 5 barda sureklı aynı gruplar calıyo. sızlerde bu grupları oyle bı yalıyo yada sısırıyosunuz kı cogunun gozu kararıyo..
Gözü kararacak en son gruo Ruj'dur. Neden mi? Çünkü grup elemanlarının çaldıkları diğer gruplarla yaptıkları işler ve haliyle ünleri Edirne'den dışarıya taşmış durumda. Sen kalkmış, gözleri kararıyor diyorsun. Olacak iş değil.

Bir de barda program yapmaya başlamış bir grup artık bazı şeylerin farkına varmış ve bir takım şeyleri aşmış demektir. Bu adamlara kalkıp da "Ağabey, sen bilmem ne pedalı kullansan daha iyi olur... Bence parçayı transpoze edin... Genel soundu şöyle de, böyle de..." şeyler söylemenin pek bir anlamı yok bence. Yanlışsam düzeltin.

Sevgiler...

Bu arkadaşımız belli ki bu başlığa ortalığı karıştırmak amaçlı takılıyor,girmiş bulmuş takip etmiş,kendisine artık Ruj başlığı altında cevap verilmemesi bence en doğru şey olacaktır,yaptığı şeyler grubu eleştirici şeyler değildir,bir şekilde rock müzik yapan amatör gruplara kıl olmuş belliki,kendisi pes etmiş bunu da diğerlerine kabul ettirmek istiyor,bu kendisiyle alakalı bir mesele bence bu başlık altında daha fazla tartılışmaması taraftarıyım.

nokiasupersound yarısmasında oylarıyla ilk 40 a tasıyan herkeze cok tesekkurler. bundan sonrada desteğinize ihtiyacımız var. yeniden ilk 10 listesi yapmanız gerekiyor .bu aysonuna kadar ilk 10 finalist yine sizlerin oyları ile belirlenecek

crashintome demiş ki:
Bu arkadaşımız belli ki bu başlığa ortalığı karıştırmak amaçlı takılıyor,girmiş bulmuş takip etmiş,kendisine artık Ruj başlığı altında cevap verilmemesi bence en doğru şey olacaktır,yaptığı şeyler grubu eleştirici şeyler değildir,bir şekilde rock müzik yapan amatör gruplara kıl olmuş belliki,kendisi pes etmiş bunu da diğerlerine kabul ettirmek istiyor,bu kendisiyle alakalı bir mesele bence bu başlık altında daha fazla tartılışmaması taraftarıyım.

evt aynen bu dedıgın gıbı oldu baktım olmuyo bende aylarca bar bar gezıp grup aradım ve ruju buldum. olay cıkarttım. bı kere beyler baklın kendınıze gelın "fanlarıyım" yada sureklı "basarılar abı, gecen gece yıne superdınız" gıbı laflar edılınce ben de yazdım onları ama bı sekılde anlamadınız sankı fanız dıyenlerın sıze bı katkızı varmıs gıbı bıde onları ıyıce gazladınız neyse artık bısey yazmıycam aynen devam edın erkek grupylerle takılmaya..

stoneguitar demiş ki:
sen barda calan grupları yada bar programı yapmayı cok abartmıssın bence gozunde.
Anlatmaya çalıştığım şeyi anlamamak için çaba sarfediyorsun gördüğüm kadarıyla. :D

Hem sadece barda çalmak değil, önceki mesajıma dönüp bakacak olursan, Ruj grubu üyelerinden birçoğunun yurtdışı tercübesi olduğunu söylediğimi görecek ve bunun barda program yapmaktan çok öte bir şey olduğuna dair bir gönderme olduğunu da anlayacaksın. Bir yerlere gelmiş kişilere artık "Şunu da yapsanız... vs..." gibi şeyler söylemenin gerçekten de bir manası yok.

Sevgiler...

stoneguitar demiş ki:
crashintome demiş ki:

evt aynen bu dedıgın gıbı oldu baktım olmuyo bende aylarca bar bar gezıp grup aradım ve ruju buldum. olay cıkarttım. bı kere beyler baklın kendınıze gelın "fanlarıyım" yada sureklı "basarılar abı, gecen gece yıne superdınız" gıbı laflar edılınce ben de yazdım onları ama bı sekılde anlamadınız sankı fanız dıyenlerın sıze bı katkızı varmıs gıbı bıde onları ıyıce gazladınız neyse artık bısey yazmıycam aynen devam edın erkek grupylerle takılmaya..

hocam sen kimliğini bi açıklarmısın. müzik yazarımısın yapımcımısın müzisyenmisin .bu güne kadar müzik adına yaptığın bişey varmı? hangi sıfatla bu kadar ahkam kesebiliosun.

yıkmak kolay yapmak zor.sevmiyo olabilirsin ama herseyden once o iş için harcanan emeğe saygı duy.

gaz olmak iyidir ama sen roket yakıtı olursan uçup gidersin hocam.

Çok sevgili Donkişot ;
Ben sana kaç kez demedim mi yel değirmenleri ile başa çıkılmaz diye? Daha kendi rüzgarına bile yön veremezken , karşı düşünce ortaya sürmek senin neyine... Kim olduğunun , ne yediğinin ,ne içtiğinin, ne yaptığının hiçbir önemi yok. Sende onlardan birisin.............

ya bakın gercekten buraya ( ruj ıcın demıyorum ) yazanların cogu rıyakarlık yapıyo. bunu grup elemanlarıda bılıyo nasıl dıyım studyo cıkısları konusmaları bu sekılde degıl yada ev provaları ama herkes burda rıyakarlasıyo. basarılar yazmak bıle yada yenı programınız hayırlı olsun yazmak fln bunlar ınandırıcılıktan uzak herkes benı sevsın lafları.. bunu rujda dahıl olmak uzare kafası calısıcan gruplar bılıyo ama rujda dahıl olmak uzere cogu grup bu tıp forumlarda ayak uyduruyo neyse konu nerelerden nereye geldı.. baska fotolarda koyun, mıllet gorsun salıların kalabalık oldugunu. aslında konu bu ama sızın elemanlardan bırı alısmıs rıyakar fanlara o yuzden bana "dokandı mı" dıye bıseyler yazdı bunlar oldu..

ps: edebı arkadasla ( For_a_Bandaged_Iris )
aslında sawyer benjamın konusması gıbı bı konusma yapmak ısterdım ama ıyıce karısıcak

Meyve veren ağaç taşlanır ;)

Bu sayfada okumuş olduğum eleştirilerin yöneltileceği en son gruplardan biri olduğunu düşünüyorum Ruj un

Nss da 2 senedir hem soundu hem de tarzıyla ,en farklı gördüğüm ve en beğendiğim grup Ruj ,umarım bu sene her şey gönlünüzce olur...

Ama Türkiye de yeni yeni oluşmaya başlayan, çeşitliliğin yeni yeni kabul edildiği daha emekleyen bir müzik sektöründe, kendi çabalarıyla müzik yapan gruplara bu çeşit manasız çıkışlar yapılırsa Rock müzik bir kaç kanalın, Tv programının ve belli bir kesimin elinde tekel kalmış pısırık bir müzik olmaya devam eder.

Beyenmiyorsan dinlememe hakkını kullanmak senin en büyük hakkın arkadaşım ama bu tavrın başka insanların emeklerine saygısızlık. Üreten insanın neyi nasıl ürettiğini yargılamaya kimsenin hakkı yok. Düşüncelerin senin düşüncelerin ama bunu bu kadar kendine dert edipte buraya itham ederek yazarsan işin rengi değişir.Çünkü bunun adı ''baltalamak''

Tekrardan başarılar

R.U.J. grubu yaptığı müzik ve grup elemanlarıyla bitanedir.hepsi alçakgönüllü insanlardır.çok da güzel işler yapıyorlar.valla biz yıllardır dinliyoruz bi terslik görmedik..eminim birgün hakettikleri yere gelejekler ve bizlerde onları daha çok izleme ve dinleme şansını elde edeceğiz..

(bu arada oktayın yüzünede sölemşimdir bitaa sölijem kullandığı zillere hastayım şenliklerde gözüm kalmıştı allah hepimize nasip etsin diyorum ben :LOL: )
başarılar arkadaşlar...

aikanaro kardes tesekkur ederim grup adina.. bu tartisma da gerksiz uzadi gibi sanki. insanların fikirleri kolay degismiyor. bizim isimiz sarkı yapmak ,iy veya kotu dinleyen her birey karar verir buna.. bu arkadasa ben gerekli leti yi ozel mesaj yoluyla verdim , o da onayladi ki biraz yanlıs "yerde" verdi tepkisini. hepinize sonsuz tesekkurler .. bu arada NSS icin de tesekkur ederim bu round da da desteginizi bekleriz.

Geri