Gitar Çıkışını Stereo'ya Çevirmek

Selamlar arkadaşlar iyi forumlar
Yardıma ihtiyacım var
AMT preamp pedalından aldığım çıkışı,bildiğimiz gitar kablosu çıkışını, stereo'ya çevirip aktif monitorun arkasındaki 3,5 mm input yerine girmek için ne yapmam lazım, çevirici kullandım ama işe yaramadı neden acaba ?
1.resimdekini 2.deki çeviriye takıp giriş yaptığımda sonuç gene mono oldu.
Preamp pedalının çıkışında stereo jack'lı kablo mu kullanmak gerek acep ?

KMO_6.35_COIL_I1.jpg
1122.jpg

Sadece o çeviriciyle olmaz çıkıştan stereo alman gerekiyor. O preamptan stereo alınır mı sorusu için değil de adaptörün mono sinyali stereoya çevirmeyeceği kısmına yorum yapıyorum.

2.resimdeki ince uç 3,5 mm hale çevirip aktif speaker'a bağlicam
hiçmi ses çıkmıyor?jack splitterin bağlantısı stereo karşılığı boş sanırım bir elektrronikçiye gidip derdini anlatırsan kabloyu istediğine göre ayarlar olmadı ekteki fotolardaki aparatlardan birisini edinmelisin

Dosyalar

• Hosa_Technology_YPP_118_1_4_Male_to_Two_216447.jpg
    Hosa_Technology_YPP_118_1_4_Male_to_Two_216447.jpg
    34.3 KB · Gösterim: 216
  • m7QFKoUznN8rFyJXiIaYPuA.jpg
    m7QFKoUznN8rFyJXiIaYPuA.jpg
    4.8 KB · Gösterim: 392
  • ml5wz9BKnBca1u-zZooOHIg.jpg
    ml5wz9BKnBca1u-zZooOHIg.jpg
    7.2 KB · Gösterim: 236
  • m2AFOIsBpcN5GUABYD1IPRA.jpg
    m2AFOIsBpcN5GUABYD1IPRA.jpg
    7.4 KB · Gösterim: 269
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
amt preamptan çıkış alıyorum bununla

KMO_6.35_COIL_I1.jpg

daha sonra bunu küçük 3,5 mm ye çevirmem lazım monitorlerin arkasındaki giriş öyle çünkü
ve adaptorle çeviriyorum ama stereo olmuyor tek taraftan ses geliyor

Mono ile çeviriyorsunuz da ondan.Çevirriviniz stereo 2 kutpu var gelen kablo da iki kutuplu olmalı aynı zamanda preamp çıkışınızda stereo çıkış vermeli ki stereo sonuç alabilesiniz.Eğer preamp mono ise çıkan mono kabloyu 2 mono uçlu kablo ile ikiye bölüp yine stereo büyük jackı 2 monoya ayıran y kablo ile çeviriciye girmeniz gerek ama o zamanda dual mono olur gerçek stereo değil yada preampi stereo çıkışlı bir efekte girip ordan left ve right girişlerini direk aparata girecek y kablo gerek.

Geri