Marshall Mg15ler Vs Yamaha Ga15?

yamaha ga15 vs marshall mg15cdr

• Toplam oy veren
    11
E

einwilderwein

arkadaşlar 15 wattlık amfi alıyorum ilk gitarım için jackson için hangisi daha uygun olur bilmiyorum. Marshall mg15cdr, dfx gibi seri ürünlerine baktım iyi diyorlar bir de yamaha ga15 var sizce hangisni almalıyım? yorum yapıp oylarsanız sevinirim

Normal transistörlü amfiler fazla versatil değildir ama. Eğer birden fazla sounda ihtiyacın varsa Vox VT serisi gibi modelleyici (içinde birden fazla amfinin modellemesini barındıran) amfilere yönelmek daha iyi olur.

Hatta sahne gibi bir düşünce yoksa ucuz bir ses kartı ve Ampli Tube, Guitar Rig gibi programlar daha da iyidir aslında.

Ampli tube,guitar rig gibi vst ler hiç bir zaman gerçek amfi'nin yerini tutmaz.O tür vst ve ses kartı kombinasyonunu kayıt için pratik ve maliyetsiz olması durumundan dolayı önerebilirim yalnızca.Adı üstünde vst (sanal) bi amfi mikrofonlamanın yerini tutamaz.

Ampli tube,guitar rig gibi vst ler hiç bir zaman gerçek amfi'nin yerini tutmaz.O tür vst ve ses kartı kombinasyonunu kayıt için pratik ve maliyetsiz olması durumundan dolayı önerebilirim yalnızca.Adı üstünde vst (sanal) bi amfi mikrofonlamanın yerini tutamaz.

Yanlış. Kaldı ki MG15 kalitesinde amfiyi mikrofonlasan ne mikrofonlamasan ne. Tutmayacak olsa, yarı prosesör, yazılım tabanlı modelleyici amfilerin piyasada işi ne?

Biraz "Eeeeey MG! Eeeey GA!" gibi bir şey oldu belki ama, maalesef öyle. Kaldı ki bu yazılımlarla çok iyi işler çıkaran ve tonlar yakalayan adamlar var. Versatilliği de cabası. Bence uyduruk, sıradan amfilere rahatça tercih edilir.

Ben dahi elimde iki lambalı amfi olmasına rağmen, bir iki denemeden sonra hoşuma gittiği için ses kartı ısmarladım ve bulaşıyorum artık :)

Normal transistörlü amfiler fazla versatil değildir ama. Eğer birden fazla sounda ihtiyacın varsa Vox VT serisi gibi modelleyici (içinde birden fazla amfinin modellemesini barındıran) amfilere yönelmek daha iyi olur.

Hatta sahne gibi bir düşünce yoksa ucuz bir ses kartı ve Ampli Tube, Guitar Rig gibi programlar daha da iyidir aslında.

Ton ayarlamayı çok iyi bilmeyen biri için -ki arkadaş yeni- geçerli değil o olay bana kalırsa. Dahası ben hiçbir şekilde tercih etmem o da ayrı.
Ses kartı üstüne bir de frekansları güzel duyabileceği bir kulaklık/monitör lazım. Kulaklık zaten hoş değil bana göre ve kulak için iyice zararlı. Monitör de bir gitar amfisi kabini gibi davranamıyor. Dünyada "kabin istemiyorum, mikrofonlanmış albüm sound'u istiyorum" diyip o programları kullanan tek bir kişi tanıyorum :D O da @ozangenc

Benim tavsiyem amfi alınması yönünde. Direkt tak çal ve muhtemelen daha ucuza gelecek. Çok fazla sound gerekiyorsa tabii modelleyici amfi de olabilir ama kaliteli olmadıkça onu da sevmiyorum. (Neticede Axe Fx de modelleyici), transistörlü olsun, dandik olmasın tamamdır.

Ton yakalayan adam Mg15'le de güzel ton yakalar Hakan abi sen merak etme :)

Yanlış. Kaldı ki MG15 kalitesinde amfiyi mikrofonlasan ne mikrofonlamasan ne. Tutmayacak olsa, yarı prosesör, yazılım tabanlı modelleyici amfilerin piyasada işi ne?

Biraz "Eeeeey MG! Eeeey GA!" gibi bir şey oldu belki ama, maalesef öyle. Kaldı ki bu yazılımlarla çok iyi işler çıkaran ve tonlar yakalayan adamlar var. Versatilliği de cabası. Bence uyduruk, sıradan amfilere rahatça tercih edilir.

Ben dahi elimde iki lambalı amfi olmasına rağmen, bir iki denemeden sonra hoşuma gittiği için ses kartı ısmarladım ve bulaşıyorum artık :)
MG15'İN mikrofonlanmasından nerede bahsetmişim onu göremedim.''Adı üstünde vst (sanal) bi amfi mikrofonlamanın yerini tutamaz'' tekrar etmiş olayım burada genel manada vst nin amfi mikrofonlamanın yerine geçemeyeceği.Şöyle ifade edeyim daha iyi anlaşılsın elinizdeki lambalı amfiler vst deki aynı amfinin modellemesinden daha kötü öyle mi?

Mesa amfim kabinim shur sm57'im var ama öyle bir vst yapmışlarki aynı ürünlerin modellemelerinden daha iyi ton alıyorum diyen varsa matrix dünyasında yaşıyordur sanal-gerçek yer değiştirmiş olmalı.Ha siz dersiniz ki benim bunlara param yok vst den idare etsem dersiniz olur neden olmasın.

Verin gazı, 18 yaşında yeni kullanıcıyı atın riske, aferin :D

VST olayını küçümsemekle hata ediyorsunuz. Bunlarla sahne alam adam dahi var. Monitör, kulaklık diyorsun, ben laptop'ın stok hoparlörlerinden çıkan tondan bahsediyorum.

MG15'İN mikrofonlanmasından nerede bahsetmişim onu göremedim.''Adı üstünde vst (sanal) bi amfi mikrofonlamanın yerini tutamaz'' tekrar etmiş olayım burada genel manada vst nin amfi mikrofonlamanın yerine geçemeyeceği.Şöyle ifade edeyim daha iyi anlaşılsın elinizdeki lambalı amfiler vst deki aynı amfinin modellemesinden daha kötü öyle mi?

Burada "gerçek amfi" diye MG 15 ve GA15'ten bahsediyoruz değil mi? Dolayısıyla yaptığımız kıyaslamalar bunları bağlar, edilen sözler bunlara gider başka amfileri kapsamaz. Başka amfilere girersek konu dağılır, alakasız yerlere gideriz. Başlığı açan kişi için iyi olmaz.

O yüzden dedim zaten "MG15'i mikrofonlasan ne olur?" diye. Konu ne benim amfilerim, ne de başka üst düzeyi lambalı vs. amfiler. Uçmayalım.

Bakın bu muhabbet uzar :D Baştan anlaşalım. Vst'ler çok hesaplı, lambalı amfiler pahalı. Fark burada başlıyor. Ki biz burada daha alt seviye amfilerden bahsediyoruz, yani onlarla kıyaslanabilir en fazla zaten. Ancak benim görüşüm belli, piyasada pek çok kişinin hiç sevmeyeceği amfiler var kabul; Vst denince ise çok seçenek çıkıyor, güzel oluyor. Umut abimin (Umut Mutku) bir lafı vardı hiç unutmam. Amplitube 3'u kurmuştum bilgisayarına yıllar önce, denemişti epey, 'güzel :) ama oyuncak' demişti. Bugün ben de aynısını diyorum, keyif veriyor ama bir amfiyle çaldığım zevki hiçbir zaman almıyorum. Kıyasladığım amfiyi biliyorsun Hakan abi, öyle üst düzey falan değil TBX15R Ibanez. O da oyuncak gibi geliyor zaten ama onu Jmp'yle kıyaslıyorum mesela asıl kullandığım preamp'le.

Benim beğenmediğim Mg15'i (cdr miydi neydi) bile tercih ederim. Risk nerede onu da göremedim, yeni başlayan adam zaten parametrelerle boğuşmak istemez. Önce gitarı öğrensin ki güzel ton yakalayabilsin. Laptop'un stok hoparlöründen çıkacak en sağlam tonla bile çalacağıma Mg15'le çalmak isterim ben şahsen.

VST olayını küçümsemekle hata ediyorsunuz. Bunlarla sahne alam adam dahi var. Monitör, kulaklık diyorsun, ben laptop'ın stok hoparlörlerinden çıkan tondan bahsediyorum.

Burada "gerçek amfi" diye MG 15 ve GA15'ten bahsediyoruz değil mi? Dolayısıyla yaptığımız kıyaslamalar bunları bağlar, edilen sözler bunlara gider başka amfileri kapsamaz. Başka amfilere girersek konu dağılır, alakasız yerlere gideriz. Başlığı açan kişi için iyi olmaz.

O yüzden dedim zaten "MG15'i mikrofonlasan ne olur?" diye. Konu ne benim amfilerim, ne de başka üst düzeyi lambalı vs. amfiler. Uçmayalım.
Uçan kaçan yok fikir beyan ediyoruz.Benim takip ettiğim hiç bir müzisyen bunlarla sahne almıyor o kısımda muğlaktır yani alan varsada bunu hangi kriterlere göre otorite kabul ediyoruz tamamem afaki.

Şu an ikisinden birini almam gerekiyor vox vt yi bilmiyorum :D

Konuyu karıştıran ben nasıl oluyorum amfi tavsiyesine cevap olarak ses kartı vst yazan siz olunca.Uçmayalım.

Uçmadığımıza sevindim. Aklı başında adamlarız, yapmayalım zaten, ayıptır bize :)

O zaman zevk renk olayı çok devreye demektir. Kaan Ibanez TBX örneği vermiş. Benim de sevdiğim bir amfi aslında. Ama VST'lerde işi çok ilerledi Kaan. Sahne alan ciddi ciddi var.

Bırakın laptop, tablet falan, akıllı telefon ile halleden dahi var. Örnek vereyim, hatta vatandaşı başlığa çağırayım, ama tartışma üzerinden vakit kaybettirip kafa karıştırmayalım beri yanda. Yoksa yanlış hatırlamıyorsan @KeremOktay bunun örneklerinden biri. İsterseniz Adrian Smith veya Criss Cafferey'in de pratik yaparkenki görüntülerini bulayım?

Neyse, yazılımların avantajı, birden fazla amfi karakterini kaliteli bir şekilde ucuza tanımak eni konu. Ben işin burasındayım.

Şu an ikisinden birini almam gerekiyor vox vt yi bilmiyorum :D

Bence gerekmiyor :) En azından bir incele derim. Yazılımdan hariç birden fazla amfi tonunu elde edebileceğin bir diğer alternatif de bu. Aklına yatar yatmaz, o başka dava.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
yamaha ga15 aldım. mg15cdr ya da mg15 serisini övenler vardı iyi mi yaptım bilmem.

Uçmadığımıza sevindim. Aklı başında adamlarız, yapmayalım zaten, ayıptır bize :)

O zaman zevk renk olayı çok devreye demektir. Kaan Ibanez TBX örneği vermiş. Benim de sevdiğim bir amfi aslında. Ama VST'lerde işi çok ilerledi Kaan. Sahne alan ciddi ciddi var.

Bırakın laptop, tablet falan, akıllı telefon ile halleden dahi var. Örnek vereyim, hatta vatandaşı başlığa çağırayım, ama tartışma üzerinden vakit kaybettirip kafa karıştırmayalım beri yanda. Yoksa yanlış hatırlamıyorsan @KeremOktay bunun örneklerinden biri. İsterseniz Adrian Smith veya Criss Cafferey'in de pratik yaparkenki görüntülerini bulayım?

Neyse, yazılımların avantajı, birden fazla amfi karakterini kaliteli bir şekilde ucuza tanımak eni konu. Ben işin burasındayım.

Bence gerekmiyor :) En azından bir incele derim. Yazılımdan hariç birden fazla amfi tonunu elde edebileceğin bir diğer alternatif de bu. Aklına yatar yatmaz, o başka dava.

Türkçe'den anlamayan adamla daha fazla tartışamam. Kusura bakma.

Hakan abim, bak ben de yazdım yukarıda. Her şeyi geçelim, bu arkadaş yeni başlıyor, duyduğu tonu analiz edebilmesi eksiklerini görebilmesi ve düzenlemesi/editlemesi gerekir tonu. Bunun için de bir miktar tecrübe lazım. Güzel ton alan adam zaten işi bilen adam, güzel de gitar çalması gerekir. Bunlar zamanla paralel olarak artan şeyler. Aksi takdirde kafalar çok karışık olacak. Hem sahnede adam cayır cayır büyük monitörde duyacak. Bu arkadaşın o imkanı olacak mı soruyorum sana? :) Yüksek ihtimalle kulaklık alabilir uygun bütçeli o da işte... Bana gelmez hiç. Yamaha Hs50 ile çalıyorum anca kesiyor alt frekans cevabında falan.

Sesi verecek kaynak önemli, converter yapacak aletten bahsetmiyorum. Hoparlörden bahsediyorum özetle :) Bunlar hep maliyeti arttıran işler.

Hakan abim, bak ben de yazdım yukarıda. Her şeyi geçelim, bu arkadaş yeni başlıyor, duyduğu tonu analiz edebilmesi eksiklerini görebilmesi ve düzenlemesi/editlemesi gerekir tonu. Bunun için de bir miktar tecrübe lazım. Güzel ton alan adam zaten işi bilen adam, güzel de gitar çalması gerekir. Bunlar zamanla paralel olarak artan şeyler. Aksi takdirde kafalar çok karışık olacak. Hem sahnede adam cayır cayır büyük monitörde duyacak. Bu arkadaşın o imkanı olacak mı soruyorum sana? :) Yüksek ihtimalle kulaklık alabilir uygun bütçeli o da işte... Bana gelmez hiç. Yamaha Hs50 ile çalıyorum anca kesiyor alt frekans cevabında falan.

Sesi verecek kaynak önemli, converter yapacak aletten bahsetmiyorum. Hoparlörden bahsediyorum özetle :) Bunlar hep bütçeyi arttıran işler.

Yahu almış zaten amfiyi bu bir. Fazla derin gidiyorsun, bu iki.

Yahu almış zaten amfiyi bu bir. Fazla derin gidiyorsun, bu iki.

Yeni yazdı o mesajı, şimdi gördüm. Derin gitmenin nesi kötü? Tartışıyorsak sebeplerini de belirtiyoruz ki işin içinde olduğumuz belli olsun. Onca zamandır kayıtlarla uğraşıyorum, objektif şekilde baktığım yerler var -ki senin derin dediğin kısımlar bunlar- subjektif baktığım yerler var. Bu başlığı başka biri okuyabilir ayrıca yarın bir gün, 'derin' bilgi ister belki, onlara faydamız olur.

Yeni yazdı o mesajı, şimdi gördüm. Derin gitmenin nesi kötü? Tartışıyorsak sebeplerini de belirtiyoruz ki işin içinde olduğumuz belli olsun. Onca zamandır kayıtlarla uğraşıyorum, objektif şekilde baktığım yerler var -ki senin derin dediğin kısımlar bunlar- subjektif baktığım yerler var. Bu başlığı başka biri okuyabilir ayrıca yarın bir gün, 'derin' bilgi ister belki, onlara faydamız olur.

Bilgilerin faydalı, ona bir şey demiyorum. Ama biraz tecrübesi olan birilerine faydalı bunlar. Öbür türlü tecrübe eksiği olan birine çok da fayda etmez. Biraz anı göz önüne almak lazım bence.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Geri