Müziğe Özendiren Idolünüz Ve Ilk Enstrümanınız ?

Lise basinda baslamistim gitar calmaya. O zamana kadar annem defalarca bir muzik aleti ogrenmemi istemisti ama ben istememistim. Lisedeki en yakin arkadaslarim gitar caliyorlardi ve iste olan oldu. Gitari bir kere elime almam ve arkasindan bana birseyler ogretmelerini istememle gelisti olaylar. Muzik tarzim degisti, bir klasik gitar aldim ve yillarca klasik gitar ile metal parcalar ogrendim. Ardindan ilk elektro gitarimi almamla birlikte, kendimi muzigin tam ortasinda buldum. Bu noktaya gelmemde payi en buyuk olan lisedeki mukemmel arkadaslarimdi.

Iron Maiden Live After death konser video'su ... Aces High'ı seyrettim ve hayatım değişti. Yıllar sonra ilk gitarım Washburn Nuno Bettencourt N-1. Arada aile etkisiyle oğlum klasik öğren önce sarmalına girip klasikten nefret edenlerdenim o yüzden onu enstrümandan saymıyorum.

Herhalde lise çağlarımdı, bundan 12-13 sene evvelinde. Kuzenlerde müzik ilgisi zaten var, kimi bateri çalıyor, kimi keman, kimi gitar. Halamın oğlunda bir elektro akustik vardı. Kardeşi çalmaya çalışır beceremezdi. Ben de oldum olası elimle ayağımla biryerlere vurarak ritm tutmaya çalışan, ritm becerisi az buçuk olan biriydim ama akor bilmem tab bilmem. Neyse o zamanlar bilgisayarım falan da yok, meşhur KralTV'den müzik dinliyorum. Beni gitara özendiren adam çıktı. OGÜN SANLISOY - SAYDIM. Bu adamın o şarkısını dinleyince dedim ki gitar çalacağım ben arkadaş. Neyse sonraları, solak olmama rağmen kuzenimin sağlak gitarıyla çalışmaya başladım. Daha sonra 100 liraya bir klasik gitar alıp onunla çalışmaya başladım. Daha sonra tabi ibz grg170dx, epiphone special II, Squier Strat, ve son olarak da Schecter Omen Extreme 6 sahibi oldum. Sözün kısası, özendiren de, başlatan da Ogün Sanlısoy'dur. Birçok şarkısını da ritm-solo çalabiliyorum :)

Buckethead, washburn marka elektro gitar(moodelini tam bilmiyorum). Ablam kendi odasında Buckethead-Jordan dinliyordu ve çok ilgimi çekti. Bana bir kaç şarkısını daha önerdi ben de dinliyip evrim geçirdim :D

Benim idolüm yoktu gitara başladığımda, hatta gitarla alakam bile yoktu, metal müzik sevmez dinlemezdim bile. müzik hocama yazdığım sözleri göstermiştim ve sen gitar çalmalısın daha rahat edersin demişti. o gazla alıp kursa gitmiştim. şimdi müzisyen olarak idolüm Mikael Akerfeldt'tir.

Lise çağlarında Şebnem Ferah olsun, REM, Evanescence vs olsun rock müzik dinlerdim ama hiç gitar çalmak gibi bir isteğim olmamıştı. Daha sonra bir gün Metallica dinleyince iş değişti, direkt klasik gitar da olsa hemen bir gitar aldım. Çok sevdiğim gitarist var, Paul Gibert mesela çok beğenirim ama her zaman James Hetfied gibi çalmak istemişimdir. Arada sırada penayı 3 parmakla (ve baş parmağın ucu) tutup bi şeyler çalmaya çalışırım mesela ama alışmadık gözde lens durmazmış :)