Avt50 Vs Micro Terror + 1x8 Orange Kabin

Merhabalar,
Yakın zamanda böyle bir takasa girmeyi düşünüyorum, sizin de fikrinizi almak istedim. Elimde AVT50 var ancak boyutundan ötürü sıkıldım ve yerine Orange Micro Terror + Kabin takasına girmeyi düşünüyorum. Hem müzikal açıdan, hem maddi açıdan artıları eksileri nedir sizin de görüşlerinizi almak isterim.

Ben tavsiye etmem. AVT50 kullandım ve bir çok bir çok hybird amfiye göre özellikle clean tonlarının ve pedallar ile uyumunun oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Neticede Mikroteror bir pratik amfisi. ikisini karşılaştırmak bile çok gereksiz.

-Yerine edinmek istediğiniz setup sadece gain ihtiyacınızı karşılar ancak 8" te ciddi bir hacim kaybınız olacak . Hi-gainde tatminkar olacağını düşünmüyorum.
-Reverb yok.
-Devreleri dijital. Marshall en azından preamp katında bir 12ax7 lamba ile daha sıcak tonlar almanızı sağlamakta.
-Send-return kullanamayacaksınız. Pedal setup yaparsanız modülasyonları inputa girmek zorunda kalırsınız. Çamur efekti için ideal ;)

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MT o kadar versatil değil bence. AVT daha avantajlı. Sahne olayın varsa yine AVT derim.

Açıkçası benim kararsız kalmamın nedeni de buydu.

AVT'yi artık dışarıda çalmadığım için kullanmıyorum. O yüzden hacim kaybı benim için çok önemli değil, zaten amfi simülatörüm de mevcut o yüzden çalmam gerekirse simülatorüm işimi görür diye düşnüyorum.
Reverb pedalım olduğu için amfinin reverb'üne de ihtiyaç duyacağımı düşünmedim.
Aynı zamanda taşıma esnasındaki rahatlığı da benim için artı durumda.
Clean tonları da AVT'nin ne kadar iyi olsa da MT de tatmin etti dinlediğim kadarıyla.

O yüzden şu an MT daha fazla içime siniyor, ancak MT'yi hiç kullanmadım ve o yüzden başka görüş almak istedim. Ve hala ortadayım ne yapsam bilemiyorum.

Clean tonları da AVT'nin ne kadar iyi olsa da MT de tatmin etti dinlediğim kadarıyla.

Bu kısım olmasaydı cevap yazmayacaktım. Bir forum klasiği olarak "kendin iyice bir dene" diyerek kaçak güreşeyim :) Hoş bana da ne kadar itimat ola? Evde gürültülü amfileri attenuator eşliğinde 4x12 kabin ile besleyen, "saplantılısın, fetişistsin" deseler itiraz edemeyecek durumda biriyim :D

Açıkçası benim kararsız kalmamın nedeni de buydu.

AVT'yi artık dışarıda çalmadığım için kullanmıyorum. O yüzden hacim kaybı benim için çok önemli değil, zaten amfi simülatörüm de mevcut o yüzden çalmam gerekirse simülatorüm işimi görür diye düşnüyorum.
Reverb pedalım olduğu için amfinin reverb'üne de ihtiyaç duyacağımı düşünmedim.
Aynı zamanda taşıma esnasındaki rahatlığı da benim için artı durumda.

O yüzden şu an MT daha fazla içime siniyor, ancak MT'yi hiç kullanmadım ve o yüzden başka görüş almak istedim. Ve hala ortadayım ne yapsam bilemiyorum.
İkisinide kullandım, AVT50 daha iyi bir ampli, kendi görüşüm.

Geri