Vic Marka Proje Gitarım

Merhaba ,
Aylar önce bana abim (@Maboula ) aracılığıyla bana ulaştı. Bu gitarlar Zafer ( Soy adını bulamadım) diye bir ustanın ilk eserleri. Victory Vic diye kısaltılmış. Gitara dair hiç bir şey bulamadım .Bazı forumlarda rg serileriyle aynı düzeyde olduğunu söyleyenler var ama vasat olduğunuda söyleyenlerde var.Bu gitarlar hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bu gitarı proje gitarı olarak kullanacağım .Öncellikle boyasını söküp tekrardan boyayacağım . Birde bu gitar elime geldiğinde bakımsız olduğundan taşınma esnasında gitarın sapı kırılmış yapabilirsek bunuda düzelteceğiz.
Gitarımızın gövdesi bu halde ben sonra bunun tüm aksamını söktüm .
20170131_180007.jpg

20170131_180053.jpg 20170131_182416.jpg 20170131_180245.jpg 20170131_180258.jpg

Boyayı sökerken 120 , 150 ve 200 lük zımparlar kullanacağız. Nasip olursa yarın başlıyoruz .

@Maboula @Metalkafa

Dosyalar

• 20170131_180603.jpg
    20170131_180603.jpg
    219.2 KB · Gösterim: 525
  • 20170131_182402.jpg
    20170131_182402.jpg
    155.7 KB · Gösterim: 557
Bu gitarı yapan kişi vefat etmedi ise ortaya çıkması lazım. Sabit köprülü V kasasını kullanmıştım yıllar önce. Çok güzel bir gitardı!
Abi bu gitarı 90ların sonunda Üniversiteyi İzmir'de okuyan bir Diş Hekimi arkadaşım, bi gencimize hediye edelim diye bana verdi. Bende Ahmet Furkan arkadaşımıza bu iş için Enerjisi ve Zamanı var diyerekten gitarı onun envanterine kattık. Gitarı ben çok beğendim, tabi bayağı bi bakıma ihtiyacı var, klavyesi çok güzel, eminim tonlarıda çok güzeldir. Yarın kolları sıvıyoruz, öncelikle boyasını kazıyacağız, bu konuda da fikirlerinizi bekliyoruz. @wolkN kardeşim de böyle bir çalışma yaptı ordan da ilham alarak allahın izniyle =):)

Hadi kolay gelsin dostlar, güzel bir "yeniden canlandırma" da sizden görelim.
@Maboula Abi sanırım bana dediğin gitardı bu, kargoda sapı mı kırılmış ?
Kötü bir durum.
hayır kardeşim, ev taşırken sapını kırmışlar. Ama şöyle bi durumda var; gitarı öyle bi halde teslim aldım ki, dersin en az 3,4 yıl tel değişmemiş ve üzerinde duruyor:) yıllar o tansiyona dayanamamış belli ki:)

hayır kardeşim, ev taşırken sapını kırmışlar. Ama şöyle bi durumda var; gitarı öyle bi halde teslim aldım ki, dersin en az 3,4 yıl tel değişmemiş ve üzerinde duruyor:) yıllar o tansiyona dayanamamış belli ki:)
Abi valla bi gövdeye bakmak lazım, parça pinçik değil de güzel bir gövde varsa yeni sap bile bulunabilir. Ölçüleri sanırım esp ya da gibson explorerlarla aynıdır heralde.

2004' de Bor müziğin deposundan kelepir fiyata 5 adet Vic marka gitar almiştim. Bir taneside bunun gibi explorer kasa idi.Belkide ayni modeldi emin değilim. Bu da dahil 4 gitarin boyasini söktüğümde kontra plak gövde çikmişti. Tavsiyem boyayı kazimadan bundan emin olun, eğer gövde kontra ve yeniden boyayacaksaniz alttaki astarini sakin almayın. Aksi taktirde tüm yüzey detayları ve katmanlar boya üzerinde görünür. Bu markayı Zafer isimli izmir li bir girişimci üretmişti. Ben 5 inside Elden geçirdim zaman la iyi sonuç için üzerindeki aksamı komple değiştirmeniz gerekir çok kalitesizdir. Proje gitar için eskilerden maison,aria,sx,jd brothers gibi markalarin gövde ve saplarini kullanmanizi tavsiye ederim.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Bugün gitarımın arkalı-önlü şekilde bütün boyasını kazıdık. Yanlarını Siyah olarak bırkacağız. Gitarı bu şekilde naturel olarak bırakma gibi bir fikrimiz var, Cila kısmını nasıl yapmalıyız?

Dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    241.3 KB · Gösterim: 368
  • 2.jpg
    2.jpg
    235.9 KB · Gösterim: 421

Cilalama stilimiz cidden cok garip oldu. Boyayi söktük temizledik sonra gitari cam cila cilaladık :)

Her bölgeye 2 şer defa yaptık .​

Üzerinde James Hetfield Tişörtü, Explorer kasa gitarı cilalayan arkadaş arkadaşına emmioğlu diye sesleniyor :) işte bizi bundan yenemiyorlar :rolleyes::rolleyes::happy: Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır :p(y)

Genel olarak işçiliğimiz kötü oldu ama bizim için bu proje öğrenme bazlı idi . Cila ve vernik gerçekten bizi zorladı hatta bir ara @Metalkafa işi bırakacaktı :) Gitar üzerindeki çizikler bizden kaynaklı değil yapan kişi boyamış gözükmüyordu boya kalkınca gözüktü. Şimdi elektronik bölüme geçeceğiz gitarın üzerindeki potanslar ve swich berbat halde idi onlar değişecek .Köprü ile alakalı bir şey sormak istiyorum saddle berbat halde internete bulamadım bulduklarımda pahalı köprüyü değiştireyim diyorum ama uyumluluk hakkında bilgim yok bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var . Yorumlarınızı bekliyorum :):)

DSC_7815.JPG DSC_7814.JPG DSC_7813.JPG DSC_7812.JPG DSC_7811.JPG DSC_7810.JPG DSC_7809.JPG

Geri